fot. Tim de Waele/Getty Images

Doświadczony niemiecki sprinter podczas treningu nieopodal Kolonii miał kraksę podczas, której zwichnął swoje ramię. Przerwa 37-letniego zawodnika ma wynieść około 3 miesiące.

André Greipel, który jest jednym z najważniejszych kolarzy drużyny Israel Start-Up Nation zainaugurował już swoje starty w 2020 roku. Trzykrotnie finiszował w pierwszej 10 na etapach Santos Tour Down Under. Były to jego przygotowania do wiosennych klasyków, gdzie obok swoich rodaków Nilsa Politta oraz Ricka Zabela miał stanowić siłę izraelskiego zespołu. Niestety nie będzie on w stanie wystartować w brukowanych wyścigach.

Ta strata będzie nas dużo kosztować, zarówno dla Greipela, jak i całego zespołu. On rozpoczął sezon naprawdę dobrze podczas Santos Tour Down Under i pokazał jakim jest liderem. My w ostatnim czasie straciliśmy na jakiś czas Bena Hermansa oraz Rory Sutherlanda. Jest to więc zła wiadomość dla nas i będziemy musieli sobie z tym poradzić, ale nie będzie łatwo

– przyznał Kjell Carlstrom menadżer zespołu Israel Start-Up Nation.

Prawdopodobnie Niemiec będzie potrzebować operacji, aby wyleczyć swoje ramię. To sprawi, że jego przerwa będzie tak długa. Miejmy nadzieję, że André Greipel będzie jeszcze w stanie powrócić do formy w tym sezonie i odnieść zwycięstwo w barwach nowej drużyny.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments