Fot. Jumbo-Visma

Niestety Jumbo-Visma zostało zmuszone do dokonania korekt w swoim składzie na Tour Down Under. Tom Leezer zostanie zastąpiony przez Timo Roosena.

Początkowo planowano, że 27-latek rozpocznie sezon 2 lutego Wyścigiem Dookoła Walencji. Jednak teraz okazuje się, że swój pierwszy start zaliczy niemal dwa tygodnie wcześniej w odległej Australii.

Wszystko dlatego, że Tom Leezer, który pierwotnie był przewidziany w składzie na pierwszy w sezonie wyścig należący do World Touru od jakiegoś czasu zmaga się z bólem pleców. Z tego powodu narobił sobie sporo zaległości treningowych i niestety nie był w stanie przygotować się na zbliżającą się wielkimi krokami imprezę.

Dla Roosena nie będzie to pierwszy start w Tour Down Under. Wcześniej wystąpił w tym wyścigu w 2015 roku. Miał wtedy swój udział w zajęciu 10. miejsca klasyfikacji generalnej przez George’a Bennetta. Ten wynik do tej pory jest największym osiągnięciem Nowozelandczyka w tym wyścigu. Zobaczymy czy teraz 27-latek znów przyniesie mu szczęście i pomoże w pobiciu życiówki.

Skład Jumbo-Visma na Tour Down Under:

George Bennett (Nowa Zelandia), Chris Harper (Australia), Lennard Hofstede (Holandia), Taco van der Hoorn (Holandia), Timo Roosen (Holandia), Bert-Jan Lindeman (Holandia), Antwan Tolhoek (Holandia)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments