fot. Giro d'Italia

Tatar po dołączeniu do polskiej drużyny chce powrócić na swój najwyższy poziom i powalczyć o dobry wynik w nadchodzącym sezonie w Giro d’Italia i na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

30-letni kolarz spędził swoje ostatnie pięć lat w barwach Katusha-Alpecin, od którego licencję przejął Israel Start-Up Nation. W nowej ekipie liczy on na dobry start o czym opowiedział podczas grudniowego zgrupowania zespołu Velonews.

Czuję się dobrze przychodząc do zespołu CCC. Mam w sobie ogień i pragnienie, więc nie mogę doczekać się początku ścigania. W nowej drużynie każdy ma jasne role i wszystko jest zorganizowane. Chciałbym być konkurencyjny w pierwszej części sezonu. Oczekuje, że wróci na swój dawny poziom i mam nadzieję pokazać to, także w „tygodniówkach”. Jeśli pójdzie mi w nich dobrze to powalczę, zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i o zwycięstwa etapowe na włoskim Giro. Mam pomysł, aby wystartować później w Tour de France, ale jeszcze do tego czasu wiele może się zmienić. Narazie jestem skupiony na początku sezonu, a później zobaczymy jak wszystko się potoczy

– przyznał 30-latek.

Zakarin będzie brakującym ogniwem drużyny CCC. W ostatnim roku zabrakło tej ekipie kolarza, takiego jak on, który mógłby powalczyć w „generalkach” wyścigów wieloetapowych.  Sam Tatar bardzo liczy, również na sukces na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jak wiemy sportowcy z Rosji nie będą mieli możliwości startować na imprezie tej rangi z powodu sankcji nałożonych przez WADA. Dlatego pojawił się pomysł Zakarina, aby występować pod cypryjską flagą. Na ten moment ta sprawa nie jest jeszcze rozstrzygnięta.

Sezon 2020 z pewnością będzie dla Ilnura Zakarina rokiem zmian. Nowa drużyna oraz być może nowa reprezentacja kraju będą znacznym zastrzykiem motywacji przed wyzwaniami, które przed nim stoją.

Ostatnie lata nie były dla mnie udane. Chcę pokazać, że nadal mogę się rozwijać. Zmieniłem swój rower, trenera i mam nowy plan treningowy, w którym bardziej skupię się na treningu na wysokości. Będzie to rok pełen zmian

– zakończył Zakarin.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments