fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kolejni kolarze przedstawiają swoje plany na nachodzący sezon. Rui Costa zdradził za pośrednictwem mediów społecznościowych, w jakich wyścigach wystartuje w pierwszej części sezonu.

Pierwszym startem Portugalczyka będzie reaktywowany Tour of Saudi Arabia, który odbędzie się na początku lutego. Costa rozpocznie ściganie w Europie od Volta ao Algarve. Kolarz UAE Team Emirates powróci na portugalski wyścig po 6 latach przerwy.

Kolejnym kierunkiem Costy będzie Hiszpania. Coraz trudniej znaleźć w kalendarzu wyścig, w którym 33-letni były mistrz świata jeszcze nie wystartował. Tak jest jednak w przypadku Volta Ciclista a Catalunya. Z Katalonii Rui Costa uda się do Kraju Basków, gdzie stanie na starcie Itzulia Basque Country.

Tradycyjnym punktem w programie startów Costy jest Liege-Bastogne-Liege. Mistrz świata z 2013 roku pojedzie w tym monumencie 11. raz, w tym 10. z rzędu. Pierwszą część sezonu zakończy na Tour de Romandie pod koniec kwietnia. W tym roku Portugalczyk trzykrotnie był blisko zwycięstwa etapowego na szwajcarskim wyścigu. Głównym celem Rui Costy w 2020 roku będzie Vuelta a Espana.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments