fot. Deceuninck-Quick Step

W miniony czwartek Philippe Gilbert zamieścił w mediach społecznościowych video z treningu na trasie Milano-Sanremo. Belg dąży bowiem do uzbierania zwycięstw we wszystkich pięciu wyścigach monumentalnych, co do tej pory udało się tylko trzem kolarzom.

Już za niewiele ponad tydzień Philippe Gilbert rozpocznie siedemnasty sezon w zawodowej karierze kolarskiej. Debiutował bowiem w 2003 roku w barwach FDJ, choć już od września 2002 roku ścigał się w tym francuskim składzie jako stażysta. Przypomnijmy, że od przyszłego sezonu 37-latek założy koszulkę Lotto-Soudal, do której to drużyny przeszedł z Deceuninck-Quick Step.

W trakcie długiej kariery Gilbert zdobył wiele prestiżowych i pięknych zwycięstw, w tym cztery w monumentach, czyli najdłuższych i najtrudniejszych wyścigach jednodniowych na świecie. Od kilku sezonów jego celem jest zapisanie się na kartach kolarskiej historii jako czwarty cyklista i jednocześnie pierwszy nie-Flamand, któremu ta sztuka się udała (poprzednio dokonali tego Rik Van Looy, Eddy Merckx i Roger De Vlaeminck). Aby to osiągnąć brakuje mu zwycięstwa w Milano-Sanremo.

W związku z tym po zgrupowaniu Lotto-Soudal na hiszpańskiej Majorce „Mr Cauberg” przemieścił się do Włoch, by potrenować na trasie „wiosennych mistrzostw świata”. Na Twitterze zamieścił krótki film z przejazdu przez słynny tunel w Sanremo, w którym znajdują się nazwiska zwycięzców tego wyścigu.

– Tutaj są nazwiska kolarzy, którzy mieli szczęście zwyciężyć w tym wyścigu. Znalezienie się w tym gronie jest moim marzeniem

– powiedział Gilbert.

Philippe Gilbert rozpocznie starty w sezonie 2020 5 lutego w wyścigu Vuelta a la Comunidad Valenciana, następnie pojawi się w Volta ao Algarve. Te dwie „etapówki” rozgrywane na Półwyspie Iberyjskim będą miały za zadanie przygotować go do sezonu klasyków, który rozpocznie się wyścigiem Omloop Het Nieuwsblad. Ponadto weźmie udział także w Strade Bianche i Tirreno-Adriatico. Tegoroczna edycja Milano-Sanremo odbędzie się 23 marca.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments