fot. Wibatech Merx Wrocław

Poznaliśmy kolejnego zawodnika, który w przyszłym roku będzie jeździł w Wibatechu Merx. Do ekipy Wiesława Ciasnochy dołączył Paweł Szóstka.

Szóstka to 21-letni kolarz, który w zeszłym sezonie jeździł dla portugalskiego Team Kuota-Construcciones Paulino. W jego barwach zanotował niezłe wyniki w kilku rozgrywanych na Półwyspie Iberyjskim wyścigach, takich jak Volta a Ilha de Sao Miguel Acores (2. miejsce na pierwszym etapie i 5. w klasyfikacji generalnej),  G.P San Antonio (5. lokata) czy Volta a Portugal U23 (6. pozycja).

Młody zawodnik pojawił się także na kilku wyścigach w Polsce. W barwach reprezentacji wystąpił w Karpackim Wyścigu Kurierów, Pucharze Uzdrowisk Karpackich, czy Memoriale Henryka Łasaka, gdzie zajął wysokie 15. miejsce. Natomiast na mistrzostwach Polski ze startu wspólnego uplasował się na 36. pozycji.

Szóstka jest trzecim zawodnikiem, który w przyszłym sezonie wzmocni Wibatech. Wcześniej kontrakty z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska podpisali Bartosz Rudyk i Damian Sławek. Poza nimi w kadrze zespołu na przyszły sezon jest jeszcze trzech zawodników, co oznacza, że w kolejnych dniach możemy się spodziewać kolejnych wzmocnień.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments