Kolejny z czołowych zawodników opuszcza zespół Androni – Sidermec. Tym razem na zmianę barw zdecydował się Marco Frapporti.

34-letni Włoch reprezentował zespół Gianniego Savio od 2013 roku. W tym czasie wielokrotnie udawało mu się notować bardzo dobre rezultaty, także w najważniejszych wyścigach w kalendarzu. Do jego czołowych wyników należą m.in. 2. miejsce w generalce wyścigu w Dunkierce, czy zwycięstwa etapowe w Route du Sud czy Tour of Britain.

To był bardzo intensywny okres, pełen wzlotów i upadków, które dzieliłem z wieloma ludźmi, których miałem przyjemność tu poznać. Przywiązanie do tych barw było naprawdę duże. Chciałbym więc podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wpłynęli na to, jak wyglądały ostatnie lata. Każdemu z nich życzę wszystkiego najlepszego

– powiedział Frapporti w rozmowie z cyclingpro.net.

Co ciekawe, nie wiadomo jeszcze, w którym zespole zobaczymy doświadczonego zawodnika w sezonie 2020. Wszystko wskazuje na to, że przejdzie on do teamu Vini Zabu – KTM, który jest w trakcie kompletowania swojego zespołu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments