Fot. CCC-Liv

Kolejna młoda zawodniczka wzmacnia kobiecą drużynę CCC. Dziś ekipa Dariusza Miłka ogłosiła pozyskanie 22-letniej Sofii Bertizzolo.

Wcześniej CCC – Liv zagwarantowało sobie na przyszły sezon usługi dwóch młodych Polek – Aureli Nerlo i Marty Jaskulskiej, a także 26-letniej Sorayi Paladin. Bertizzolo jest więc czwartą zawodniczką, która w przyszłym sezonie wzmocni kadrę zespołu.

Pomimo swojego młodego wieku zawodniczka pochodząca z Wenecji Euganejskiej już dysponuje olbrzymim bagażem doświadczeń. W najwyższej dywizji jeździ od czterech lat – najpierw spędziła trzy sezony w Astanie, z której rok temu odeszła do Virtu Pro Cycling, które niestety niedawno musiało zakończyć swoją działalność.

Mieliśmy ją na swoich radarach już od dłuższego czasu, więc jest nam bardzo miło, że w końcu udało nam się ją pozyskać. Już w 2018 roku, gdy wygrała młodzieżowy ranking kobiecego World Touru, pokazała, że dysponuje olbrzymim potencjałem. W tym roku świetnie spisała się w Wyścigu Dookoła Flandrii, gdzie przyjechała w czołowej grupie. Świetnie radzi sobie zarówno na finiszach, jak i na podjazdach. Zatrudniając Sofię, pozyskujemy bardzo wszechstronną zawodniczkę, dzięki której kolejny sezon może być dla nas jeszcze lepszy

– mówił Erik van den Boom – szef CCC – Liv.

Najlepszymi wynikami Bertizzolo w tym sezonie były 4. miejsce w Ronde van Vlaanderen, a także 2. pozycja na drugim etapie Emakumeen XXXII.Bira zaliczanym do kobiecego World Touru. Jednak sama zawodniczka ma nadzieję, że kolejny sezon będzie dla niej jeszcze lepszy.

Jestem przeszczęśliwa, że mój transfer do CCC doszedł do skutku. Wiem że ten zespół był mną bardzo zainteresowany, co jest dla mnie powodem do dumy. To dla mnie dobry wybór. Mogę zrobić w nim kolejny krok do przodu w mojej karierze. Zespół dysponuje olbrzymim doświadczeniem i wieloma specjalistami związanymi z nim od dłuższego czasu. Już nie mogę się doczekać współpracy z nimi i wieloma doświadczonymi zawodniczkami, takimi jak Ashleigh Moolman-Pasio i Marianne Vos. Jestem pewna że wiele się od nich nauczę.

– mówiła oficjalnej stronie internetowej swojego nowego zespołu.

Miejmy nadzieję, że rzeczywiście tak będzie, a Włoszka poprowadzi zespół, który od przyszłego sezonu będzie jeździł z polską licencją, do wielu sukcesów.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments