fot. Liv Racing

Włoszka Sofia Bertizzolo (Liv Racing) wygrała 7. edycję wyścigu La Classique Morbihan. Drugą lokatę we francuskim klasyku zajęła reprezentantka gospodarzy Valentine Fortin (St Michel – Auber93), a na ostatniej pozycji na podium zameldowała się kolejna Włoszka Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service).

Trasa wyścigu odbywającego się w Bretanii liczyła sobie 115-kilometrów. Pierwsza faza La Classique Morbihan była w przeważającej części płaska, natomiast w drugiej części rywalizacji teren był bardziej pofałdowany, zwłaszcza podczas czter rund na ulicach Grand-Champ.

Niestety na liście startowej francuskiego klasyka nie znalazła się żadna z reprezentantek Polski.

Przez pierwszą godzinę rywalizacji na czele wyścigu uformował się dwuosobowy odjazd. Niestety dla uciekinierek peleton nie pozwolił im wypracować zbyt dużej przewagi, i tym samym pochłonął ucieczkę dnia.

Na dwa okrążenia przed finiszem w Grand-Champ od grupy zasadniczej odjechała dziewięcioosobowa grupa. Ta akcja nie trwała, jednak zbyt długo ze względu na pracę, między innymi ekipy FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope. Następnie już na finałowej rundzie zaatakowała mistrzyni Serbii Jelena Erić (Movistar Team). Również ten atak spalił na panewce.

Do końcowych rozstrzygnięć doszło na finałowej prostej. Na finiszu najlepsza okazała się Sofia Bertizzolo (Liv Racing). Tuż za Włoszką na mecie pojawiła się Francuzka Valentine Fortin (St Michel – Auber93). Natomiast trzecią lokatę na podium zajęła kolejna zawodniczka rodem z Półwyspu Apenińskiego Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service).

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments