fot. UCI

Tego się nie spodziewaliśmy! Ostatnie głosowanie w poszczególnych kategoriach zakończyło się remisem. Najlepszymi czasowcami sezonu 2019 wspólnie zostali Rohan Dennis oraz Primoz Roglic.

Zważając na fakt, że o wybór najlepszego czasowca, podobnie jak w przypadku innych kategorii, poprosiliśmy Państwa, takich wyników zupełnie się nie spodziewaliśmy. Choć rywalizacja pomiędzy Primozem Roglicem i Rohanem Dennisem od samego początku była niezwykle wyrównana, z każdą godziną na coraz pewniejsze prowadzenie wychodził Słoweniec. Ostatecznie jednak, dosłownie na 10 sekund przed zamknięciem głosowania, Australijczyk zdołał wyrównać wynik kolarza Jumbo – Visma.

Jeśli chodzi o pozostałych kolarzy, sytuacja jest stosunkowo oczywista. Na pewnym trzecim miejscu głosowanie ukończył Remco Evenepoel. Za nim z kolei, co jest swoistą niespodzianką, uplasował się z kolei Patrick Bevin. Niestety Jos van Emden i Yves Lampaert nie otrzymali od Państwa żadnego głosu.

Wyniki głosowania na najlepszego czasowca sezonu 2019:
1. Primoz Roglic – 38,9%
1. Rohan Dennis – 38,9%
3. Remco Evenepoel – 8,6%
4. Patrick Bevin – 3,5%
5. Victor Campenaerts – 2,9%
6. Julian Alaphilippe – 1,9%
6. Filippo Ganna – 1,9%
8. Wout van Aert – 1,5%
9. Jos van Emden – 0%
9. Yves Lampaert – 0%

Już w poniedziałek na chwilę odpoczniemy od wyboru najlepszego zawodnika. Tym razem zajmiemy się bowiem najpiękniejszymi wyścigami w sezonie.