fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kolumbijczyk, który w ostatnim sezonie ścigał się w barwach Cofidisu opuszcza francuską drużynę i dołącza do nowo utworzonego zespołu kontynentalnego Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas.

31-latek w trakcie swojej kariery dał się poznać jako niezły góral, który często zabiera się w skuteczne odjazdy. Stał on na podium etapowym we wszystkich Grand Tourach, ale niestety nigdy nie udało mu się odnieść w nich zwycięstwa. Do jego największych sukcesów należą wiktorie etapowe podczas Tour de Suisse i Tour de Pologne. W 2013 roku filigranowy Atapuma wygrał na „królewskim” etapie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ostatnie sezony dla Kolumbijczyka nie były udane. Dwuletni pobyt w UAE Team Emirates oraz ostatni rok we francuskiej drużynie nie obfitowały w sukcesy. Po tym jak okazało się, że menedżer ekipy Cofidis Cedric Vasseur nie zaoferuje mu kontraktu wiele wskazywało, że dołączy on do węgierskiego projektu Epowers Factory Team, gdzie miał się ścigać między innymi z Davide Rebellinem. Jak wiemy budowa tego zespołu okazała się fiaskiem.

Darwin Atapuma powróci do swojej ojczyzny. Będzie startować w Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas, która po zakończeniu działalności przez drużynę Manzana Postobon, powinna być głównym graczem na kolumbijskim rynku. Oprócz Atapumy w składzie znajdą się zwycięzca etapu na Giro d’Italia z 2012 roku Miguel Angel Rubiano oraz Hernán Ricardo Aguirre, czyli zwycięzca Tour of Qinghai Lake z 2018 roku.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments