fot. federacion colombiana de ciclismo

Dwa dni temu, podczas Giro de Rigo zaprezentowano nowy kolarski zespół. Jest to Colombia Tierra de Atletas-GW Bicicletas – kolumbijska ekipa, której zadaniem będzie godne zastąpienie Manzana Postobon.

Przypomnijmy, że Manzana, w której poważne ściganie rozpoczynali m.in jeżdżący dziś w World Tourze Sergio Higuita i Hernando Bohorquez zakończyła swoje istnienie pod koniec maja, po tym jak jej dwóch zawodników zostało zawieszonych z powodu używania środków dopingujących.

Koniec działalności ekipy, która w 2017 roku wzięła udział w Vuelta a Espana spowodował, że w żadnej z trzech najwyższych dywizji nie było ani jednej kolumbijskiej grupy. Teraz ma się to zmienić. W powstanie zespołu, który w przyszłym sezonie będzie jeździć w dywizji kontynentalnej zaangażowało się kolumbijskie ministerstwo sportu.

Na razie składa się ona z 10 kolarzy. Jedną z jej gwiazd ma być Oscar Quiroz – panujący mistrz Kolumbii, który w przeszłości jeździł w barwach hiszpańskiego Burgos BH. Poza nim w ekipie są także m.in Nelson Soto, Omar Mendoza, Miguel Rubiano i Hernan Aguirre, którzy również mają za sobą doświadczenie w zawodowym peletonie.

W skład nowej ekipy wejdą również zespół kobiecy oraz drużyny młodzieżowe. Te ostatnie będą wspomagane przez Fundację Estebana Chavesa, która według planu ma dostarczać im swoich najbardziej utalentowanych zawodników. Te wszystkie ruchy mają na celu usprawnienie i tak bardzo dobrze działającego systemu szkolenia młodych zawodników i jeśli przyniosą skutek, to Kolumbijczycy za kilka lat doczekają się kolejnych następców Urana, Quintany i Henao.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments