fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Sezon 2019 jest dla Darwina Atapumy swoistym “nowym początkiem”. Kolumbijczyk liczy, że przejście do ekipy Cofidis okaże się dla niego zbawienne.

Ostatnie 2 lata Atapuma spędził w zespole UAE Team Emirates, gdzie niestety nie był w stanie wejść na swój najwyższy poziom. Co prawda Kolumbijczyk miewał bardzo przyzwoite przebłyski, lecz były to tylko momenty. Teraz doświadczony góral liczy, że wróci na odpowiednie tory w ekipie Cofidis.

Szczerze mówiąc, ostatnie lata nie były dobre. W dużej mierze miały na to wpływ problemy zdrowotne, lecz nie jest to żadne wytłumaczenie. Choć momentami wydawało mi się, że forma jest dobra, kiedy dochodziło do najważniejszych rozstrzygnięć, zupełnie nie byłem sobą. Wierzę, że w Cofidisie wrócę na swój najwyższy poziom. Stać mnie na to i wiem, że zespół byłby z tego zadowolony. Znalazłem już problem w swojej głowie i mam zamiar go rozwiązać. Teraz będzie tylko lepiej

– powiedział Atapuma.

Kolumbijczyk aktualnie bierze udział w wyścigu dookoła Omanu. W najbliższych miesiącach możemy się za to spodziewać go na trasie Tour de France czy Vuelta a Espana.