UAE Team Emirates

Darwin Atapuma będzie liderem ekipy UAE Team Emirates na Vuelta a San Juan Internacional.

36. edycja argentyńskiego wyścigu rozpocznie się już w niedzielę w San Juan. Kolejną ekipą, która podała swój skład jest drużyna Przemysława Niemca. Liderem na klasyfikację generalną powinien być Darwin Atapuma.

W zeszłym roku przez upadek na drugim etapie musiałem wycofać się z rywalizacji. Teraz chcę pozostawić po sobie lepsze wrażenie. Wszystko powinno rozstrzygnąć się na etapie z podjazdem pod Alto de Colorado i tam zobaczymy, w jakiej jestem formie po zimie

– zapowiada Kolumbijczyk Atapuma.

Natomiast na jazdę indywidualną na czas nastawia się Filippo Ganna. Włoch wywodzący się z toru jest coraz lepszy w samotnej walce z zegarem:

Skupiam się na trzecim etapie, którym jest indywidualna czasówka. To dla mnie test, przed którym jestem bardzo zdeterminowany. Uważam, że dobrze przepracowałem okres przygotowawczy i chciałbym to udowodnić na trasie.

W koszulce UAE Team Emirates zadebiutuje (nie licząc stażu) Białorusin Alexandr Riabushenko.

Pełny skład ekipy na Vuelta a San Juan Internacional:
El Abdia Annas Aït (Maroko), Atapuma Darwin (Kolumbia), Ganna Filippo (Włochy), Mirza Youssif (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Riabushenko Alexandr (Białoruś), Troia Oliviero (Włochy).

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments