fot. Katusha - Alpecin

26- letni Afrykaner przenosi się do hiszpańskiej drużyny prokontynentalnej.

Reprezentant RPA swoje ostatnie dwa sezony spędził w ekipie Katusha-Alpecin, od której licencję przejmuje drużyna Israel Cycling Academy. W 2017 roku wygrał on mistrzostwo Afryki ze startu wspólnego. Jednakże podczas swojego pobytu na poziomie World Tour nie odniósł znaczących sukcesów. Jest to powiązane z tym, że pełnił w tym czasie głównie rolę pomocnika. To ma się zmienić w nowej ekipie.

Jestem przeszczęśliwy, z podpisania kontraktu z Burgos-BH. Dla mnie Hiszpania jest moją drugą Ojczyzną. Wiem, że będę mieć znacznie częściej „wolną rękę” niż to było w Katushy, aczkolwiek sprawi to, że mogę być bardziej odpowiedzialny za wyniki zespołu. Zwycięstwo Angela Madrazo na hiszpańskiej Vuelcie (5. etap) zawiesiło nam wysoko poprzeczkę, jednak da nam to większą motywację, aby dobrze rozpocząć sezon 2020

– powiedział w oficjalnym komunikacie prasowym 26- latek.

W ten sposób Willie Smit opuszcza grono kolarzy pochodzących z RPA, którzy ścigają się w drużynach najwyższej dywizji. Jeśli następny sezon będzie dla niego udany jest bardzo prawdopodobne, że tam powróci np. do drużyny NTT Pro Cycling (ostatnio Dimension Data), która od wielu lat wspiera rozwój kolarstwa w Afryce.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments