Foto: EF Education First

Mistrz USA w wyścigu ze startu wspólnego zdecydował się na dwuletnie przedłużenie kontraktu ze swoją obecną drużyną.

31- letni Amerykanin jest prawdziwym weteranem w swojej ekipie. Jest zawodnikiem, który ściga się nieprzerwanie od 2012 roku w drużynie Jonathana Vaughtersa, a pierwsze kroki na poziomie World Tour stawiał jako stażysta w 2009 roku w tejże samej ekipie. To daje mu wyjątkowy punkt widzenia na to jak zmieniał się skład i struktura ekipy.

Zespół zmienił się przez te wszystkie lata, ale etos pracy i mentalność jest taka sama. Zawsze byliśmy rezolutnymi „underdogami”, którzy odnajdowali sposoby na sprytne wygrywanie. Ten sposób myślenia naprawdę we mnie rozbrzmiewa i sprawia, że zawsze do niego wracam (podczas wyścigów)

– powiedział Amerykanin w komunikacie prasowym dla drużyny.

Oprócz wspomnianego wyżej tytułu mistrza kraju Howes nie odnotował w tym sezonie wartych uwagi rezultatów. Ponadto uzbierał on ledwie 43 dni startowe. Miał na to wpływ tzw. alternatywny kalendarz startów, gdzie podopieczni Jonathana Vaughtersa startowali w wyścigach wytrzymałościowych i ultrawytrzymałościowych dla zawodowców i amatorów. O tym ciekawym i ambitnym projekcie EF Education First wspominaliśmy już na naszym portalu (link tutaj). Z tego wyglądu tegorocznego kalendarza, jednak bardzo zadowolony był Howes.

Alternatywne ściganie wywoływało na mojej twarzy uśmiech od samego startu wyścigów przed świtem, aż do samej mety późnym popołudniem. Zawody tego typu podbiły moje serce

– wyznał 31- latek.

Dyrektor generalny ekipy Jonathan Vaughters bardzo pochlebnie wypowiedział się na temat swojego kolarza.

Alex jest członkiem naszej drużyny z najdłuższym stażem. Jest to inteligentny i elokwentny członek ekipy. Jeżdżenie w koszulce mistrza USA jest dla niego nagrodą za te wszystkie wysiłki jakie włożył w ten sport. Jesteśmy podekscytowani pomocą mu w jak najlepszym prezentowaniu koszulki w 2020 roku

– powiedział drugi kolarz Criterium du Dauphiné Libére z 1999 roku.

Dotychczas Alex Howes odniósł jedynie 4 zwycięstwa w swojej zawodowej karierze. Wszystkie w wyścigach rozgrywanych w Ameryce Północnej. Być może koszulka „Stars and Stripes” uskrzydli go do odniesienia pierwszej wiktorii w Europie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments