Team UAE Emirates / Bettini Photo

Saga związana z operacją Aderlass zbiera kolejne żniwa. Tym razem oficjalnie ukarany za stosowanie dopingu został Kristijan Durasek.

32-letni Chorwat był podejrzewany o udział w dopingowej operacji już od maja, kiedy to brał udział w wyścigu Amgen Tour of California, z którego z kolei wycofała go drużyna UAE Team Emirates. Dziś oficjalnie solidny góral został ukarany przez UCI czteroletnią dyskwalifikacją za stosowanie niedozwolonego wspomagania.

Co ciekawe, kara nie będzie jednak obowiązywać od dziś, a dotyczy lat 2016-2019. Tym samym ponownie będziemy mieli do czynienia z wykreślaniem zawodnika z wyników z przeszłości. Oznacza to m.in., że królewski etap Tour of Croatia 2017 padł łupem Vincenzo Nibalego.

Jednocześnie warto wspomnieć, że zgodnie z przepisami, Durasek może od 1 stycznia wrócić do zawodowego ścigania. Niewykluczone, że wykorzystać to postanowi jedna z mniejszych drużyn, gdyż ściągnięcie doświadczonego Chorwata wcale nie musi być trudne.

Poprzedni artykułEkipa Areka – Samsic przesiada się na rowery Canyon
Następny artykułNagrody Naszosie.pl – Julian Alaphilippe najlepszym klasykowcem!
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments