fot. Arkea - Samsic

Zmiany w ekipie Arkea – Samsic trwają w najlepsze. Od dziś sprzęt dla francuskiego zespołu będzie dostarczać niemiecka firma Canyon.

Zgodnie z informacjami podawanymi przez portal cyclingpro.net, nowy team Nario Quintany podpisał umowę z Canyonem na dwa lata. Tym samym firma rodem z Niemiec postanowiła nie zmniejszać ilości zespołów, z którymi przyszło im współpracować. Jak wiadomo, jeden współpracownik, w postaci ekipy Katusha – Alpecin, postanowił bowiem wycofać się z kolarstwa.

Szczegóły sprzętu, na którym Arkea – Samsic będzie ścigać się w sezonie 2020 nie są jeszcze znane. Póki co świat obiegły jedynie dwa zdjęcia ramy przygotowanej dla mistrza Francji, Warrena Barguila.

Co ciekawe, jest to druga zmiana dostawcy sprzętu przez francuski zespół w naprawdę krótkim czasie. W sezonie 2018 Barguil i spółka przesiedli się na rowery BH, z którymi przez pewien czas mieli całkiem duże problemy.

Od 1 stycznia nowym zawodnikiem Arkea – Samsic będzie Łukasz Owsian, który podpisał dwuletni kontrakt, rozstając się z CCC Team.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments