fot. Astana

Kazachski kolarz zdecydował się pozostać w drużynie Alexandra Vinokurowa w sezonie 2020.

Tegoroczny mistrz Azji w jeździe indywidualnej na czas całą swoją karierę jest związany z kazachską drużyną. W oficjalnym komunikacie zespołu opowiada o minionym sezonie i roli jaką pełni w ekipie.

Myślę, że miałem dobry sezon. Jednym z głównych celów były Igrzyska Azjatyckie, gdzie chcieliśmy zaprezentować się jak najlepiej. Byłem tam w dobrej formie i cieszę się wywalczyłem zwycięstwo dla mojego kraju. Odniosłem dobry rezultat także w krajowych mistrzostwach (3. miejsce w ITT), a w wielu wyścigach robiłem wszystko co mogłem by pomóc Alekseyowi Lutsenko między innymi: w Arctic Race of Norway i włoskich klasykach. W przyszłym roku będę się starać poprawić własne wyniki, ale oczywiście zawsze jestem gotowy, aby pomóc drużynie osiągać ważne sukcesy.

– powiedział 28- latek.

O prolongacie kontraktu wypowiedział się, również generalny menedżer Astany Alexander Vinokurov.

Daniil jest bardzo dobrym pomocnikiem, lojalnym kolarzem, który zawsze jest po stronie lidera zespołu, gotowy aby pomagać w każdym momencie. To miłe mieć takiego dobrego zawodnika w drużynie, więc jestem szczęśliwy, że możemy odnowić z nim kontrakt na jeszcze jeden rok.

– przyznał zwycięzca Igrzysk Olimpijskich w Londynie

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments