Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Niemiecki kolarz Christoph Pfingsten po 5 sezonach opuszcza drużynę BORA – hansgrohe i kompletuje skład holenderskiej drużyny.

31- latek, który jeszcze nie odniósł zwycięstwa w profesjonalnej karierze z radością odnosi się do faktu dołączenia do nowej drużyny.

„Zespół Jumbo-Visma jest jednym z najlepszych na świecie. W poprzednich latach team rósł i stawał się coraz bardziej profesjonalny. Jestem bardzo szczęśliwy, że zespół mnie chce i że dostanę szansę.”

powiedział Pfingsten dla oficjalnej strony zespołu.

W nowym zespole były przełajowiec spotka wiele znajomych twarzy.

„Oprócz tego znam wielu kolarzy [w drużynie], choćby rodaków Tony’ego Martina i Paula Martensa. Także moim kolegą z drużyny był Dylan Groenewegen w zespole Cyclingteam De Rijke kilka lat temu.”

– przyznał niemiecki kolarz.

Z pewnością będzie on pełnił rolę pomocnika dla swoich liderów. Po rewelacyjnym sezonie dla holenderskiej drużyny, w którym odnieśli 51 zwycięstw jest to czwarty tegoroczny transfer. Oprócz wyżej wymienionego Niemca do zespołu przechodzą z kontynentalnych grup Australijczyk Chris Harper, zwycięzca Tour de l’Avenir Norweg Tobias Foss oraz z Team Sunweb, największa obecnie gwiazda holenderskiego kolarstwa Tom Dumoulin.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments