© ASO/Gautier DEMOUVEAUX

Kariera Augusta Jensena z pewnością nie nabrała tempa tak, jakby życzył sobie sam zawodnik. Norweg, po dwóch latach spędzonych w Israel Cycling Academy, najprawdopodobniej przejdzie do Riwal – Readynez.

Dla 28-letniego Norwega zdecydowanie najważniejszy był sezon 2017. Jeżdżąc wówczas w ekipie Coop udało mu się bowiem zrobić wokół siebie bardzo dużo szumu podczas Tour of Norway i Arctic Tour of Norway. To właśnie wtedy usłyszał o nim kolarski świat, który od razu wróżył mu kilka bardzo solidnych lat.

Niestety przejście do Israel Cycling Academy wcale nie okazało się być spełnieniem marzeń. Choć Norweg radził sobie przyzwoicie, notując wiele niezłych rezultatów w nieco niżej kategoryzowanych wyścigach, sam zespół nie był z niego w pełni zadowolony. Właśnie ze względu na to jego umowa nie zostanie przedłużona.

Nie oznacza to jednak, że Jensen będzie zmuszony zakończyć karierę. Wręcz przeciwnie – chętnych jest naprawdę wielu. Faworytem wydaje się być jednak zespół Riwal – Readynez, czyli jedna z najmocniejszych ekip trzeciej dywizji, w której pojawiało się już kilku Norwegów. Według informacji wypływających w ostatnich dniach, Jensen powinien parafować swoją umowę jeszcze przed końcem października.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments