fot. Israel Cycling Academy

Australijczyk Rory Sutherland dołączy do swojego kolegi Dana Martina, z którym do tej pory ścigali się w drużynie UAE Team Emirates. Teraz irlandzko-australijski duet zasili szeregi zespołu Israel Cycling Academy. 

Drużyna Israel Cycling Academy od 2017 roku ścigała się w drugiej dywizji, ale od przyszłego roku (pozostało tylko oficjalne potwierdzenie UCI) wejdzie do World Touru, po tym, jak przejmie Katushę-Alpecin. Poczyniła w ostatnim czasie duże wzmocnienia – pozyskała m.in. Dana Martina, do którego dołączy weteran australijskiego kolarstwa Rory Sutherland.

– Przeszedłem przez proces decyzyjny, co dalej robić ze swoją karierą. Chciałem znaleźć odpowiednią dla siebie drużynę, ale myślałem, że jest to praktycznie niemożliwe. Jednak, gdy Kjell [Carlstrom, menadżer Israel Cycling Academy] rozmawiał ze mną o tym projekcie, to sprawił, że nabrałem chęci kontynuowania ścigania i pomyślałem, że jest to drużyna dla mnie. Uwielbiam jeździć na rowerze. Mówiąc szczerze, mam wielką satysfakcję w uczestniczeniu rozwoju młodych kolarzy. Moja praca nie będzie ograniczała się tylko i wyłącznie do ścigania

– powiedział 37-latek.

Uzasadniając chęć pozyskania Sutherlanda Carlstrom powiedział, że chciano zatrudnić kolarza, który będzie odgrywał rolę kapitana i towarzyszył liderom na klasyfikację generalną podczas najważniejszych momentów najważniejszych wyścigów. Ponadto – tak, jak wspomniał Australijczyk – nieodzowne będzie posiadane przez niego doświadczenie, z którego będą mogli skorzystać młodzi zawodnicy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments