Burgos BH

Kolejny młody kolarz ląduje w Burgos BH. Tym razem kontrakt z hiszpańską ekipą podpisał 23-letni Isaac Canton, dotychczas reprezentujący Kometa Team.

Hiszpan jest następnym dowodem na to, że projekt braci Contador zmierza w bardzo dobrym kierunku. O ile w zeszłym sezonie ekipę na mocniejszą zmienił jedynie Matteo Moschetti, to już w tym roku w jego ślady poszli Michel Ries i Juan Pedro Lopez (Trek-Segafredo), a także Stefano Oldani (Lotto Soudal).

Teraz podobne wyróżnienie spotkało Cantona. Wprawdzie on w przeciwieństwie do wyżej wymienionych nie idzie do World Touru, a do drugiej dywizji. Ale i tak może być zadowolony, bo w barwach nowej ekipy będzie miał szanse na udział w hiszpańskiej Vuelcie.

W tym sezonie jego największym sukcesem było 9. miejsce w Ordiziako Klasika. Poza tym miał niezłe wyniki w kilku innych klasykach i brał udział w licznych ucieczkach. Jednak było też sporo wyścigów, które przejechał będąc kompletnie niewidocznym.

„W tym sezonie rzeczywiście bylem trochę nieregularny. Na szczęście na najważniejsze wyścigi w tym sezonie przyjechałem w dobrej formie, co przełożyło się na moje wyniki. Mimo wszystko zależy mi na tym, by w kolejnym sezonie zaliczyć zdecydowanie więcej dni wyścigowych. Teraz robię bardzo duży krok naprzód w mojej karierze”.

– mówił nowy nabytek Burgos BH, który z pewnością marzy, by w barwach hiszpańskiej grupy pójść w ślady Angela Madrazo i na przełomie sierpnia i września powalczyć o zwycięstwo etapowe w ostatnim Wielkim Tourze w sezonie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments