Foto: Tour of Britain

Dylan Groenewegen, który ma za sobą bardzo udany sezon przedłużył dziś kontrakt z zespołem Jumbo-Visma i będzie reprezentował żółto-czarne barwy do końca 2023 roku.

Porozumienie między zawodnikiem i ekipą Richarda Plugge zostało osiągnięte już latem, ale aż do dziś strony czekały z parafowaniem umowy. 26-latek dołączył do drużyny Jumbo-Visma w 2016 roku. Związek z holenderską ekipą zdecydowanie mu służy, gdyż gołym okiem widać progres jaki zaliczył. Można bez cienia wątpliwości uznać go za jednego z najlepszych sprinterów w peletonie. Jego łupem padły już zwycięstwa podczas wyścigów Paryż – Nicea, Tour of Britain czy Tour de France. W tym sezonie zwyciężał już piętnaście razy co czyni go najbardziej utytułowanym zawodnikiem na świecie.

Mam 26 lat, więc cały czas się rozwijam. Dołączyłem do zespołu w wieku 22 lat. Od tamtego momentu znacząco podniosłem swoje umiejętności. To zdarza się każdemu zawodnikowi, który dołącza do tego zespołu. Zaczynaliśmy od zera i spójrzcie gdzie teraz jesteśmy. Jestem dokładnie w tym miejscu w którym chciałbym być. Mamy naprawdę silną ekipę i każdy członek zespołu robi kawał dobrej roboty. Kiedy wydaje mi się, że są rzeczy które mogłyby zostać poprawione, od razu sztab ludzi analizuje pomysły i zaczyna pracować.

Właśnie takie rzeczy pomogły mi podjąć decyzję o pozostaniu w Jumbo – Visma.
Groenewegen podczas wywiadu udzielonego teamowej stronie internetowej wspomniał też o współpracy drużyny z producentami kasków, odzieży i rowerów. Bliska współpraca Jumbo – Visma z firmami Lazer, Agu i Bianchi pomogła zawodnikowi w podjęciu decyzji o przedłużeniu umowy.

Dosłownie każdy element jest analizowany pod kątem tego, żebym mógł sprintować jak najszybciej. Z roku na rok ta współpraca się rozwija i wygląda coraz lepiej. Oczywiście są też inne zespoły, ale to tutaj czuję się jak w domu. Osiągnęliśmy porozumienie, mam tu wszystko czego potrzebuję, więc po co to zmieniać? Moim zdaniem zaufanie to podstawa, a ja wierzę w tę drużynę i czuję wsparcie jakie od nich dostaje. Widzieliście jak jeździliśmy w tym roku, mamy tu fantastyczną ekipę, wierzę, że pozostając tutaj na dłużej będę stale rozwijał swoje umiejętności i zwyciężymy wspólnie jeszcze wiele razy.

Jumbo – Visma kontraktując urodzonego w Amsterdamie Groenewegena potwierdza swoje ambitne plany na sezon 2020. O zwycięstwa dla holenderskiej ekipy będą w przyszłym roku walczyć także Primož Roglič czy Steven Kruijswijk oraz bohater głośnego transferu z Teamu Sunweb – Tom Dumoulin.