Fot. Jochen Haar / Scott Sports

Idee fixe firmy SCOTT Sports opiera się na innowacyjności, technologii oraz zaangażowaniu w proces tworzenia produktów; łącząc to z ambicją, pasją i zaangażowaniem, przy współpracy z najlepszymi fabrykami tkanin w branży powstają produkty, najlepiej współpracujące z ciałem zawodnika.

Jednym z osiągnięć tej współpracy jest powstała technologia tworzenia tkanin – KinetechTM – współpracującej z ciałem zawodnika. Technologia ta pomaga ludzkiemu ciału w dążeniu do najlepszych wyników w sporcie na najwyższym poziomie. KinetechTM to technologia opracowana po wieloletnich badaniach, ale i przetestowana w realnych warunkach, w różnym terenie, oferująca zawodnikom najlepsze narzędzie, wspierające ich w poprawianiu wyników sportowych.

Niezwykle ważnym elementem KinetechTM jest kwestia aerodynamiki; zmniejszenie oporów powietrza, szczególnie w strojach kolarskich, staje się zagadnieniem priorytetowym. Wiedząc, że opór aerodynamiczny rośnie do kwadratu wprost proporcjonalnie do wzrostu prędkości, jasnym się staje, że podwojenie prędkości (z 25 km/h do 50 km/h) powoduje czterokrotny wzrost oporu, podobnie jak i moc, potrzebna do naciskania na pedały. Powstający wówczas opór oraz turbulencje powietrza mają być minimalizowane dzięki strategicznie rozmieszczonym wgłębieniom na tkaninie.

KinetechTM to nie tylko odpowiednio skonstruowany materiał, ale i zapewnienie większej i lepszej kompresji mięśni zawodnika, przynosząca kolejne korzyści zawodnikowi, poszukującemu wsparcia ergogenicznego (podnoszącemu wydajność podczas treningów i zawodów). Tkanina kompresyjna, wykonana w technologii KinetechTM, jest pierwszym materiałem, stworzonym z różnych sekcji, z których każda mi inny stopień kompresji:

– zapewnia lepsze wsparcie dla mięśni oraz poprawia powrót krwi żylnej do serca,

– stabilizuje wsparcie dla mięśni,

– redukuje mimowolne wibracje mięśni,

– daje wysoki komfort noszenia,

– innowacyjne, bezszwowe łączenie ściągacza,

– wykończenie LOT „O” DRY, czyli pełnej technologii hydrofobowej, połączonej z wodoodpornością.

LOT „O” DRY jest efektem ciężkiej pracy zespołu projektowego, opanowanego „obsesją” na punkcie wydajności w temacie materiałów o wyjątkowych właściwościach hydrofobowych, połączonych jednocześnie z ich pełną oddychalnością. Tkaniny wykonane w tej technologii mają więc bardzo ograniczone wchłanianie wody nawet w ekstremalnych warunkach, a jednocześnie są w stanie bardzo dobrze „oddychać”.

Będąc w czerwcu na prezentacji kolekcji Scott’a w Szwajcarii, miałem okazję przemierzać szosy w okolicach Fryburga w stroju Kinetech. Pierwsze wrażenie po wzięciu do ręki tej tkaniny – dziwnie sztywna. Ale po założeniu stroju, ułożył się idealnie, nic mnie nie uciskało, przylegał idealnie do ciała.

– dzieli się wrażeniami z jazdy redaktor naczelny naszosie.pl Marek Bala

Jeździliśmy w niesamowitym upale, tkanina doskonale odprowadza pot na zewnątrz, z kolei jadąc bardzo szybko z góry, chłodniejsze powietrze nie przedostawało się do środka. Tkanina Kinetech działa jak swoisty rodzaj klimatyzacji.

– zakończył.

Poprzedni artykułSylwester Szmyd: „nie ma spisku przeciwko Maćkowi”
Następny artykułIsaac Canton w Burgos BH
"Master of disaster" Z wykształcenia operator saturatora; brak możliwości pracy w wyuczonym zawodzie rekompensuję jeżdżąc rowerem i amatorsko się ścigając, bardzo lubię też o tym pisać. Rytm tygodnia, miesiąca i roku wyznacza mi rower. Lubię się ścigać, i gdy jakiś wyścig mi nie wyjdzie, to wśród kolegów-kolarzy mówię, że jestem redaktorem sportowym, a gdy jakiś tekst mi nie wyjdzie, wśród redaktorów mówię, że jestem kolarzem-amatorem. I tylko do teraz nie rozgryzłem, czy bardziej lubię się ścigać, czy też pisać o tym, dlatego nadal zamierzam czynić i jedno i drugie, póki starczy sił.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments