Fot. Team Katusha Alpecin

Matteo Fabbro, specjalizujący się wjeździe po górach, od nowego sezonu zasili szeregi niemieckiej ekipy BORA-hansgrohe.

24-letni kolarz, który przez dwa ostatnie sezony jeździł w barwach Katusha-Alpecin, podpisał roczny kontrakt. Jego głównym zadaniem ma być wspieranie zespołu, szczególnie w wysokich górach.

Jestem szczęśliwy i bardzo wdzięczny, że Ralph Denk dał mi możliwość ścigania się w BORA-hansgrohe. To bardzo profesjonalna drużyna, w której zamierzam dać z siebie wszystko i zrobić kolejny krok w rozwoju swojej kariery. Mam nadzieję, że to pierwszy etap do długiej i udanej współpracy. Jednocześnie dziękuję drużynie Katusha, która dała mi możliwość przejścia na zawodowstwo, będę im za to zawsze wdzięczny”

Z kolei szef zespołu BORA-hansgrohe, Ralph Denk powiedział:

Wierzymy, że Matteo ma wielki potencjał. W ciągu ostatnich lat niestety nie zawsze był w stanie to udowodnić, ale zrobimy wszystko, aby dobrze wykorzystać jego talent. Myślę, że dobrze pasuje do naszej ekipy i wielokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy rozwijać umiejętności kolarzy. Matteo jest specjalistą od jazdy po górach i chcemy z tego skorzystać szczególnie podczas wyścigów etapowych.

Matteo Fabbro w zawodowej karierze nie odniósł żadnego zwycięstwa, ale na swoim koncie ma kilka solidnych wyników. W tym roku przejechał swój pierwszy wielki tour – Vuelta a Espana, gdzie na 11 etapie był ósmy. Z kolei we włoskim klasyku Trofeo Matteotti zajął piąte miejsce. W tegorocznym Tour de Pologne zajął 14 pozycję.