fot. BORA-hansgrohe

Zespół BORA – hansgrohe zdecydował się prolongować umowy z trzema swoimi zawodnikami. Na kolejne dwa lata w ekipie kierowanej przez Ralpha Denka zostaną: Patrick Konrad, Ide Schelling oraz Matteo Fabbro.

Najbardziej doświadczony ze wspomnianego grona trzech kolarzy – Patrick Konrad ostatnio odniósł największy sukces w swojej karierze, gdy wygrał 16. etap wyścigu Tour de France. W kolejnych dwóch latach z drużyną BORA – hansgrohe Austriak ma jeszcze bardziej skupić się na walce o zwycięstwa etapowe i przywiązywać nieco mniejszą wagę do rywalizacji w klasyfikacji generalnej.

Natomiast 23-letni Ide Schelling ma przez kolejne dwa sezony skupić się na rozwoju, zwłaszcza w kontekście wyścigów klasycznych, w których Holender w tym roku udowodnił, że ma spore możliwości do osiągania dobrych rezultatów.

Trzecim, a zarazem ostatnim kolarzem z którym zespół BORA – hansgrohe przedłużył kontrakt jest Matteo Fabbro. Pochodzący z Udine Włoch kapitalnie zaprezentował się w tegorocznym wyścigu Tirreno-Adriatico, który zakończył na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej. Jak zapowiada sam generalny menedżer niemieckiej drużyny Ralph Denk, Fabbro ma otrzymywać coraz więcej okazji do jazdy na własne konto.

 

Przypomnijmy, że zespół z końcem sezonu opuszczą Peter Sagan i Pascal Ackermann.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments