Israel Cycling Academy

Weteran hiszpańskiego kolarstwa Ruben Plaza, który reprezentował ostatnio barwy drużyny Israel Cycling Academy, wyjaśnił na łamach hiszpańskiej gazety „Marca”, dlaczego zdecydował się właśnie teraz zawiesić rower na przysłowiowym kołku. 

Ruben Plaza jest weteranem hiszpańskiego kolarstwa – sport ten uprawiał zawodowo przez dziewiętnaście lat. Przez ten czas zdobył dwadzieścia siedem zwycięstw, w tym triumfował na etapach Tour de France i hiszpańskiej Vuelty.

Na do widzenia uzasadnił, dlaczego postanowił właśnie sezon 2019 uczynić swoim ostatnim.

– Czas odejść i spojrzeć w przyszłość. Fizycznie wciąż czuję się dobrze, ale boję się, gdy walczy się o pozycje przy prędkości 65 km/h. Robiłem to [ścigałem się] przez połowę mojego życia. Osiągnąłem tyle, ile byłem w stanie, a teraz chciałbym odejść w pozytywnej atmosferze – z dumą i dobrym samopoczuciem. Czas iść dalej

– powiedział Ruben Plaza.

Ostatnim wyścigiem dla Rubena Plazy był Il Lombardia, którego nie ukończył. Był to także pożegnalny wyścig dla drużyny Israel Cycling Academy jako takiej, bowiem od przyszłego sezonu zmieni się jej struktura i skład, po tym, jak wykupiła licencję Katusha-Alpecin. Wszystko wskazuje na to, że Plaza obejmie w tym zespole stanowisko trenera.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments