Israel Cycling Academy

Rubén Plaza (Israel Cycling Academy) wygrał ostatni etap i  klasyfikację generalną Vuelta a Castilla y Leon.

W ostatnim dniu wyścigu w Hiszpanii kolarze mieli przed sobą etap Segovia – Avila o długości ponad 174 kilometrów. Odcinek był najeżony podjazdami i można się było spodziewać ciekawej walki o końcowy triumf w generalce.

Na pierwszej lotnej premii trzy sekundy wywalczył Enrique Sanz (Euskadi – Murias), który tym samym zniwelował swoją stratę w generalce do prowadzącego Carlosa Barbero (Movistar) do sześciu sekund.

Podczas wspinaczki na Puerto la Cruz de Hierro z peletonu zaatakowali: Lluís Guillermo Mas (Caja Rural – Seguros RGA), Rubén Plaza (Israel Cycling Academy) i Robin Carpenter (Rally Cycling). Po chwili dojechali do nich Nikolay Mihaylov (Delko Marseille Provence KTM) i Txomin Juaristi (Fundación Euskadi).

Na drugiej lotnej premii trzy sekundy zarobił Lluís Guillermo Mas. W połowie etapu ucieczka miała trzy minuty przewagi nad peletonem prowadzonym głównie przez Movistar.

Po trzeciej górskiej premii z ucieczki zaatakował Plaza. Pozostali zawodnicy zostali wchłonięci przez peleton. Za Plazą skontrowali César Nicolas Paredes i Omar Mendoza (obaj Medellin). 15 kilometrów przed metą kolarze Medellin zostali doścignięci, a peleton do prowadzącego zawodnika Israel Cycling Academy tracił ponad dwie minuty.

Ekipa Movistar mocno pracowała, aby dogonić Plazę, który w generalce miał tylko 19 sekund straty do Barbero. Hiszpan nie dał za wygraną i na metę dotarł przed peletonem, wygrywając także klasyfikację generalną!

Drugi był Eduard Prades (Euskadi – Murias), a trzeci Carlos Barbero (Movistar Team).

Wyniki etapu:

1 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 4:01:34
2 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:46
3 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:46
4 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:49
5 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:00:51
6 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:00:51
7 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:51
8 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:00:51
9 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:54
10 Frederico Figueiredo (Por) Sporting – Tavira 0:00:54
11 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:54
12 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:58
13 Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:00:59
14 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:00:59
15 Alexey Vermeulen (USA) Interpro – Stradalli Cycling 0:00:59
16 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:00:59
17 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:59
18 Alexander Evtushenko (Rus) Lokosphinx 0:00:59
19 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:00:59
20 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin 0:00:59
21 Marc De Maar (Ned) Team Ukyo 0:00:59
22 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:59
23 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:00:59
24 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:00:59
25 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:00:59
26 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling 0:00:59
27 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:01:06
28 Alvaro Trueba Diego (Esp) Sporting – Tavira 0:01:06
29 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:01:06
30 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:01:06
31 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:01:09
32 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:09
33 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin 0:01:09
34 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:15
35 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin 0:01:18
36 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:01:25
37 Jokin Etxabe Leturia (Esp) Interpro – Stradalli Cycling 0:01:27
38 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:01:28
39 Bruno Silva (Por) Efapel 0:01:37
40 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Medellin 0:01:37
41 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:46
42 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin 0:01:46
43 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:02:01
44 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:02:01
45 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:02:34
46 Benjamin Prades Reverter (Esp) Team Ukyo 0:02:34
47 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin 0:03:19
48 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:03:21
49 Rodrigo Araque Lorente (Esp) Team Ukyo 0:03:25
50 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:03:36
51 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:03:42
52 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:03:42
53 Francisco Mancebo Perez (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:03:52
54 Raymond Kreder (Ned) Team Ukyo 0:03:52
55 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:04:03
56 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:03
57 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:04:03
58 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:04:03
59 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:04:52
60 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:04:52
61 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:05:08
62 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:05:11
63 Válter Pereira (Por) Sporting – Tavira 0:05:26
64 Daniel Whitehouse (GBr) Interpro – Stradalli Cycling 0:07:16
65 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:07:17
66 Florian Hudry (Fra) Interpro – Stradalli Cycling 0:07:19
67 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:07:49
68 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:07:49
69 Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana – Postobon Team 0:07:49
70 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:07:49
71 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Delko – Marseille Provence KTM 0:07:49
72 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:07:49
73 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:08:06
74 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:15
75 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:10:03
76 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:57
77 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:10:57
78 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:10:57
79 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:10:57
80 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx 0:11:05
81 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:33
82 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy 0:11:33
83 Ricardo Garcia (Esp) Team Euskadi 0:11:38
84 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:11:48
85 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:52
86 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:56
87 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:03
88 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:12:03
89 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:03
90 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:12:15
91 Tyler Magner (USA) Rally Cycling 0:12:15
92 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:12:17
93 Pedro Lopes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:13:41
94 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:14:19
95 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:15:29
96 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja Dominican Cycling Team 0:18:15
97 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:18:15
98 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Burgos – BH 0:18:15
99 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:15
100 Mikel Alonso Flores (Esp) Team Euskadi 0:18:15
101 José Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:18:15
102 Yusuke Hatanaka (Jpn) Team Ukyo 0:18:15
103 David Arroyo Duran (Esp) Efapel 0:18:15
104 Marc Buades Ferriol (Esp) Team Euskadi 0:18:23
105 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy 0:18:39
106 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:18:45
107 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:18:59
DNF Jaime Castrillo Zapater (Esp) Movistar Team
DNF Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team
DNF Matvey Mamykin (Rus) Burgos – BH
DNF Gatis Smukulis (Lat) Delko – Marseille Provence KTM
DNF Jesse Anthony (USA) Rally Cycling
DNF Oscar Pujol Muñoz (Esp) Team Ukyo
DNF Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team
DNF Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja Dominican Cycling Team
DNF Juan Jose Cueto Montero (Dom) Inteja Dominican Cycling Team
DNF Mikel Elorza Pagaldai (Esp) Inteja Dominican Cycling Team

Klasyfikacja końcowa:

1 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 12:51:07
2 Carlos Barbero (Esp) Movistar Team 0:00:35
3 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:42
4 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:00:55
5 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:00:55
6 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:00:55
7 Dmitrii Strakhov (Rus) Lokosphinx 0:00:56
8 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:57
9 Sergio Andres Higuita Garcia (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:00
10 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:00
11 Angel Madrazo Ruiz (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:02
12 Raúl Alarcón Garcia (Esp) W52 – FC Porto 0:01:04
13 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:04
14 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Israel Cycling Academy 0:01:05
15 Alexander Evtushenko (Rus) Lokosphinx 0:01:05
16 Robigzon Leandro Oyola Oyola (Col) Medellin 0:01:05
17 Brandon McNulty (USA) Rally Cycling 0:01:05
18 Ricardo Vilela (Por) Manzana – Postobon Team 0:01:05
19 Pablo Torres Muiño (Esp) Burgos – BH 0:01:05
20 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:01:05
21 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:10
22 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:01:12
23 Alvaro Trueba Diego (Esp) Sporting – Tavira 0:01:12
24 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:01:17
25 Alexey Vermeulen (USA) Interpro – Stradalli Cycling 0:01:17
26 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:01:18
27 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:01:24
28 Jonathan Caicedo (Ecu) Medellin 0:01:27
29 Hernando Bohorquez Sanchez (Col) Manzana – Postobon Team 0:01:30
30 Cesar Nicolas Paredes Avellaneda (Col) Medellin 0:01:36
31 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:01:40
32 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:52
33 Cristhian Montoya Giraldo (Col) Medellin 0:01:55
34 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:02:07
35 Ruben Fernandez (Esp) Movistar Team 0:02:19
36 Frederico Figueiredo (Por) Sporting – Tavira 0:02:32
37 Omar Alberto Mendoza Cardona (Col) Medellin 0:02:37
38 Dmitrii Sokolov (Rus) Lokosphinx 0:02:49
39 Rodrigo Araque Lorente (Esp) Team Ukyo 0:03:43
40 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:03:54
41 Raymond Kreder (Ned) Team Ukyo 0:03:58
42 Francisco Mancebo Perez (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:03:58
43 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:04:09
44 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:09
45 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:04:49
46 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy 0:05:10
47 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling 0:05:13
48 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:05:17
49 Jokin Etxabe Leturia (Esp) Interpro – Stradalli Cycling 0:07:33
50 Weimar Alfonso Roldán Ortiz (Col) Medellin 0:07:55
51 Luis Guillermo Mas Bonet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:18
52 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy 0:08:58
53 Artem Samolenkov (Rus) Lokosphinx 0:09:06
54 Kirill Sveshnikov (Rus) Lokosphinx 0:11:11
55 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:11:27
56 Ricardo Garcia (Esp) Team Euskadi 0:11:55
57 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:12:01
58 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:12:02
59 Florian Hudry (Fra) Interpro – Stradalli Cycling 0:12:36
60 Daniel Whitehouse (GBr) Interpro – Stradalli Cycling 0:12:54
61 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:13:09
62 Juan Pablo Villegas Cardona (Col) Manzana – Postobon Team 0:14:02
63 António Carvalho (Por) W52 – FC Porto 0:14:07
64 Alexander Vdovin (Rus) Lokosphinx 0:14:35
65 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:14:37
66 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:06
67 Marc De Maar (Ned) Team Ukyo 0:17:06
68 Jhojan Orlando Garcia Sosa (Col) Manzana – Postobon Team 0:17:16
69 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:17:16
70 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:17:35
71 Fernando Orjuela Gutierrez (Col) Manzana – Postobon Team 0:17:44
72 Bruno Silva (Por) Efapel 0:17:44
73 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling 0:17:50
74 Daniel Lopez Parada (Esp) Burgos – BH 0:18:21
75 Tyler Magner (USA) Rally Cycling 0:18:28
76 Mikel Alonso Flores (Esp) Team Euskadi 0:18:33
77 Benjamin Prades Reverter (Esp) Team Ukyo 0:18:41
78 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:19:17
79 Adrian Gonzalez Velasco (Esp) Burgos – BH 0:19:23
80 Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Col) Medellin 0:19:26
81 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:19:49
82 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:19:50
83 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:20:10
84 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:23
85 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:20:41
86 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:21:14
87 Válter Pereira (Por) Sporting – Tavira 0:21:33
88 Sergio Rodriguez Reche (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:23:18
89 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:23:56
90 John Anderson Rodriguez Salazar (Col) Delko – Marseille Provence KTM 0:23:56
91 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:24:18
92 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko – Marseille Provence KTM 0:26:10
93 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:27:04
94 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:27:04
95 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:27:26
96 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:27:26
97 Tyler Williams (USA) Israel Cycling Academy 0:27:37
98 Angel Lorenzo Sanchez Rebollido (Esp) W52 – FC Porto 0:28:46
99 Pedro Lopes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:29:48
100 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:31:36
101 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja Dominican Cycling Team 0:34:22
102 José Ferreira (Por) W52 – FC Porto 0:34:22
103 Yusuke Hatanaka (Jpn) Team Ukyo 0:34:22
104 David Arroyo Duran (Esp) Efapel 0:34:22
105 Aviv Yechezkel (Isr) Israel Cycling Academy 0:34:46
106 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:34:52
107 Marc Buades Ferriol (Esp) Team Euskadi 0:40:18