Wzmacnianie frontu górskiego w jedynej drużynie World Tour z Antypodów nadal trwa. Tym razem kontrakt z Australijskim zespołem podpisał Ruben Plaza.

Angaż doświadczonego Hiszpana ma związek ze wzmocnieniem górskiej części drużyny Shayne’a Bannan’a, która w przyszłym sezonie będzie ważniejsza niż kiedykolwiek. Ostatnie doskonałe wyniki Estebana Chavesa i braci Yates udowodniły, że drzemie w nich duży potencjał, którego Australijczycy nie zamierzają zmarnować.

Niezmiernie się cieszę, że tak znakomity zespół jak Orica – Greenedge dał mi szansę na tworzenie czegoś niesamowitego. Poszukiwałem nowych wyzwań, dlatego też decyzja o zmianie barw została podjęta bardzo szybko. Jestem obecnie na takim etapie kariery, kiedy mogę oddać się w pełni pomocy młodym wilkom, które w tym sezonie udowodniły, że przed nimi wielkie kariery. W całej ekipie drzemie ogromny potencjał, który chcielibyśmy wykorzystać. Już nie mogę się doczekać na rozpoczęcie kolejnej wielkiej przygody! – powiedział sam zainteresowany.

Sezon 2015 był dla Plazy bardzo udany. W barwach Lampre – Merida udało mu się wygrać po jednym etapie Tour de France i Vuelta a Espana, co jest dla niego jednym z największych sukcesów w karierze.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments