Arctic Race of Norway

Sam Bennett (Bora-Argon 18) wygrał po finiszu z peletonu Paris-Bourges.

65. edycja Paris-Bourges liczyła ponad 186 kilometrów i prowadziła z Gien do Bourges. Na trasie były trzy oznaczone podjazdy. Wśród startujących mieliśmy Macieja Bodnara w koszulce Tinkoff – Saxo.

W ucieczkę dnia zabrali się: Thomas Voeckler i Jimmy Engoulvent (obaj Europcar) oraz Martijn Tusveld (Rabobank Development). 35 kilometrów przed metą z peletonu skontrowali: Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale), Jonathan Hivert (Bretagne – Séché Environnement), Johan Le Bon (FDJ), Mitchell Cornelisse (Rabobank Development), Garikoitz Bravo (Murias Taldea), Romain Guillemois (Team Europcar) i Clément Saint Martin (Team Marseille 13 KTM).

Najdłużej na czele utrzymywał się Voeckler, ale dzielny Francuz został złapany przez peleton na pięć kilometrów przed metą. W sprinterskim pojedynku najszybszy okazał się Sam Bennett (Bora-Argon 18). Dla Irlandczyka był to piąty triumf w sezonie. Kolejne miejsca na podium zajęli Nacer Bouhanni (Cofidis) i Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing).

Maciej Bodnar (Tinkoff – Saxo) wywalczył 23. miejsce.

Wyniki:

1 * Sam BENNETT BORA-ARGON 18 les 190,3 km en 4h20’57” (moy. 43,756 km/h)
2 * Nacer BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
3 Giacomo NIZZOLO TREK FACTORY RACING 00:00
4 * Arnaud DEMARE FDJ 00:00
5 Romain FEILLU BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
6 Gediminas BAGDONAS AG2R LA MONDIALE 00:00
7 * Daniel MCLAY BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
8 * Roy JANS WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
9 Samuel DUMOULIN AG2R LA MONDIALE 00:00
10 * Bert VAN LERBERGHE TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
11 * Rudy BARBIER ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
12 * Tom DEVRIENDT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
13 * Amaury CAPIOT TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
14 * Dylan PAGE ROTH – SKODA 00:00
15 * David MENUT AUBER 93 00:00
16 Alexis BODIOT ARMEE DE TERRE 00:00
17 * Michal KOLÁR TINKOFF – SAXO 00:00
18 Andrea PASQUALON ROTH – SKODA 00:00
19 Yauheni HUTAROVICH BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
20 Mickaël DELAGE FDJ 00:00
21 * Maxime RENAULT AUBER 93 00:00
22 * Tom DERNIES WALLONIE – BRUXELLES 00:00
23 Maciej BODNAR TINKOFF – SAXO 00:00
24 Kevyn ISTA WALLONIE – BRUXELLES 00:00
25 Sébastien TURGOT AG2R LA MONDIALE 00:00
26 * Olivier CHEVALIER WALLONIE – BRUXELLES 00:00
27 * Laurent EVRARD WALLONIE – BRUXELLES 00:00
28 * Lukas JAUN ROTH – SKODA 00:00
29 * Jon Ander INSAUSTI IRASTORZA MURIAS TALDEA 00:00
30 Evaldas SISKEVICIUS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00
31 * Cees BOL RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 00:00
32 Yukiya ARASHIRO TEAM EUROPCAR 00:00
33 * Michael GOGL TINKOFF – SAXO 00:00
34 Shane ARCHBOLD BORA-ARGON 18 00:00
35 Maxime VANTOMME ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:00
36 * Jasper STUYVEN TREK FACTORY RACING 00:00
37 * Nico DENZ AG2R LA MONDIALE 00:00
38 Florian VACHON BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:00
39 Maarten DE JONGE BIKE AID 00:00
40 Cesare BENEDETTI BORA-ARGON 18 00:00
41 * Sam OOMEN RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 00:00
42 * Peter LENDERINK RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 00:00
43 Alexandre BLAIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:00
44 Vincent JEROME TEAM EUROPCAR 00:00
45 Cyril LEMOINE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:00
46 Guillaume LEVARLET AUBER 93 00:00
47 * Frederik BACKAERT WANTY – GROUPE GOBERT 00:00
48 * Alexis GOUGEARD AG2R LA MONDIALE 00:00
49 Pieter VANSPEYBROUCK TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:00
50 * Jan MAAS RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 00:08
51 Aritz BAGÜES MURIAS TALDEA 00:08
52 * Antwan TOLHOEK TINKOFF – SAXO 00:08
53 Christoph PFINGSTEN BORA-ARGON 18 00:08
54 * Alex ARANBURU MURIAS TALDEA 00:08
55 Ignatas KONOVALOVAS TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:08
56 * Unai INTZIARTE MURIAS TALDEA 00:08
57 * Benat TXOPERENA MATXIKOTE MURIAS TALDEA 00:08
58 * Kevin LEDANOIS BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:08
59 Daniel SCHORN BORA-ARGON 18 00:08
60 Stijn STEELS TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:08
61 Armindo FONSECA BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:08
62 Benoit JARRIER BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:08
63 Alo JAKIN AUBER 93 00:08
64 * Maxime DANIEL AG2R LA MONDIALE 00:08
65 Julien STASSEN WALLONIE – BRUXELLES 00:08
66 * Pierre GOUAULT AUBER 93 00:08
67 * Romain COMBAUD ARMEE DE TERRE 00:08
68 Tim DECLERCQ TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 00:08
69 * Quentin PACHER ARMEE DE TERRE 00:08
70 * Félix POUILLY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:08
71 Julien BERARD AG2R LA MONDIALE 00:08
72 * Nikodemus HOLLER BIKE AID 00:08
73 * Cedric RAYMACKERS TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:08
74 * Christophe LAPORTE COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:08
75 * Simon SELLIER TEAM EUROPCAR 00:08
76 * Romain GUILLEMOIS TEAM EUROPCAR 00:08
77 * Merijn KOREVAAR RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 00:08
78 * Gaëtan PONS WALLONIE – BRUXELLES 00:08
79 Alexandre PICHOT TEAM EUROPCAR 00:08
80 Jérôme BAUGNIES WANTY – GROUPE GOBERT 00:08
81 * Scott THWAITES BORA-ARGON 18 00:08
82 Perrig QUEMENEUR TEAM EUROPCAR 00:08
83 * Dieter BOUVRY ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:08
84 Pavel BRUTT TINKOFF – SAXO 00:08
85 Johan COENEN TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:08
86 * Tom THILL TEAM DIFFERDANGE – LOSCH 00:08
87 * Anthony TURGIS COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:08
88 Gregory HABEAUX WALLONIE – BRUXELLES 00:08
89 * Benjamin THOMAS ARMEE DE TERRE 00:08
90 Thomas DAMUSEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:08
91 * Flavien DASSONVILLE AUBER 93 00:08
92 Julien GUAY AUBER 93 00:08
93 * Marc SARREAU FDJ 00:08
94 Kévin REZA FDJ 00:08
95 * Johan LE BON FDJ 00:08
96 * Lorenzo MANZIN FDJ 00:08
97 Garikoitz BRAVO OIARBIDE MURIAS TALDEA 00:08
98 Julien EL FARES TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:08
99 * Théo VIMPERE AUBER 93 00:08
100 Blel KADRI AG2R LA MONDIALE 00:20
101 Matti BRESCHEL TINKOFF – SAXO 00:20
102 * Clement SAINT MARTIN TEAM MARSEILLE 13 KTM 00:20
103 Kevin VAN MELSEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:20
104 * Julien DUVAL ARMEE DE TERRE 00:20
105 Laurent PICHON FDJ 00:20
106 Frederik VEUCHELEN WANTY – GROUPE GOBERT 00:20
107 Benoît VAUGRENARD FDJ 00:20
108 * Jimmy RAIBAUD ARMEE DE TERRE 00:20
109 * Jeremy LEVEAU ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:20
110 * Rudy KOWALSKI ROUBAIX LILLE METROPOLE 00:20
111 Stéphane ROSSETTO COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 00:20
112 Andreas SCHILLINGER BORA-ARGON 18 00:28
113 Jonathan HIVERT BRETAGNE-SECHE ENVIRONNEMENT 00:31
114 Nikolay TRUSOV TINKOFF – SAXO 00:43
115 Rudy MOLARD COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:01
116 Thomas VOECKLER TEAM EUROPCAR 01:23
117 * Martijn TUSVELD RABOBANK DEVELOPMENT TEAM 01:23
118 Jimmy ENGOULVENT TEAM EUROPCAR 01:23
119 Yoann BARBAS ARMEE DE TERRE 01:23
120 * Rayane BOUHANNI COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:28
121 * Julien BERNARD TREK FACTORY RACING 01:30
122 * Eugenio ALAFACI TREK FACTORY RACING 01:30
123 * Danny VAN POPPEL TREK FACTORY RACING 01:30
124 Marco MARCATO WANTY – GROUPE GOBERT 01:34
125 * Robin STENUIT WANTY – GROUPE GOBERT 01:34
126 * Ander BARRENETXEA MURIAS TALDEA 01:39
127 Grégory RAST TREK FACTORY RACING 02:29
128 Daniel BICHLMANN BIKE AID 05:45