Hiszpan z drużyny Lampre-Merida po ataku z ucieczki wygrał 16. etap z Bourg-de-Péage do Gap (201 km). Pierwszy z grupy lidera, która przyjechała około 20 minut po etapowym zwycięzcy, był Vincenzo Nibali (Astana). 

Przed dniem odpoczynku na kolarzy czekał etap ze słynnym finiszem w Gap. Ale za nim peleton dotarł do tej prowansalskiej miejscowości, musiał pokonać dwie górskie premie drugiej kategorii oraz trudny zjazd. Warunki atmosferyczne ponownie były dość trudne, ponieważ temperatura powietrza wynosiła 30 stopni Celsjusza.

Profil etapu sprzyjał organizowaniu ucieczek, zatem aż kilkudziesięciu kolarzy ruszyło dziś w odjazd. Na czele jechała dwunastoosobowa grupa w składzie: Andriy Grivko (Astana), Christophe Riblon (AG2R), Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Simon Geschke, Marco Haller (Katusha), Bob Jungels (Trek), Nelson Oliveira (Lampre-Merida), Ruben Plaza (Lampre-Merida), Daniel Navarro (Cofidis), Pierrick Fedrigo (Bretagne), Serge Pauwels (MTN-Qhubeka). Za nimi ze stratą około 50 sekund (stan na 100 km przed metą) jechała grupa z Michałem Gołasiem: Michele Scarponi (Astana), Imanol Erviti (Movistar), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Adam Hansen (Lotto-Soudal), Matteo Trentin (Etixx-QuickStep), Thomas Voeckler (Europcar), Laurent Didier (Trek), Markel Irizar (Trek), Filippo Pozzato (Lampre-Merida), Luis Angel Mate (Cofidis), Jan Barta (Bora-Argon), Pierre-Luc Perichon (Bretagne-Seche Environnement), Edvald Boasson-Hagen (MTN).

Około 95 kilometrów przed metą obie grupy się połączyły (“zgubił” się tylko Didier). Zatem od tego momentu ucieczka liczyła dwudziestu trzech kolarzy.

Dość szybko stało się jasne, że peleton odpuścił ten odjazd. 50 km przed metą przewaga wynosiła około 14 minut.

Na podjeździe pod ostatnią górską premię uciekająca grupa zaczęła się rozrywać, a swoich sił – atakując – próbowali poszczególni kolarze. Na czele jechali Hansen i Haller, ale premię wygrał Ruben Plaza.

Hiszpan pomknął w dół, a za nim ruszył pragnący wreszcie zwyciężyć etap Sagan. Słowak wcześniej jadący bardzo aktywnie (wygrał lotny finisz, starał się kasować ataki w ucieczce), mocno ryzykował na zjeździe. Mimo to samotnie do mety dojechał Plaza, zapisując sobie w CV bardzo ładne zwycięstwo etapowe w Tour de France.

Za plecami ucieczki rozgrywał się tzw. drugi wyścig, czyli rywalizacja między kolarzami walczącymi w klasyfikacji generalnej. Jednak, gdy Plaza świętował sukces, peleton dopiero kończył wspinaczkę. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne istotne zmiany.

W kraksie uczestniczył Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), który uderzył się w lewe kolano, ale Polak wrócił na rower. Z pewnością więcej szczegółów będzie znanych po badaniach, jakie zostaną zrobione po etapie.

Niestety, gdy zjeżdżał peleton, na jednym z zakrętów równowagę stracił Warren Barguil, który wpadł na Gerainta Thomasa, który dosłownie wyleciał z drogi. Walijczyk, podobnie jak Majka, wsiadł z powrotem na rower.

Wyniki etapu: 

1. ESPPLAZA MOLINA Ruben 156 LAMPRE – MERIDA 04h 30′ 10”
2. SVKSAGAN Peter 47 TINKOFF-SAXO 04h 30′ 40” + 00′ 30”
3. COLPANTANO GOMEZ Jarlinson 188 IAM CYCLING 04h 30′ 46” + 00′ 36”
4. GERGESCHKE Simon 86 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 30′ 50” + 00′ 40”
5. LUXJUNGELS Bob 147 TREK FACTORY RACING 04h 30′ 50” + 00′ 40”
6. FRARIBLON Christophe 17 AG2R LA MONDIALE 04h 30′ 50” + 00′ 40”
7. ERITEKLEHAIMANOT Daniel 219 MTN-QHUBEKA 04h 31′ 03” + 00′ 53”
8. BELDE GENDT Thomas 73 LOTTO-SOUDAL 04h 31′ 10” + 01′ 00”
9. ESPMATE MARDONES Luis Angel 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 31′ 32” + 01′ 22”
10. FRAVOECKLER Thomas 129 TEAM EUROPCAR 04h 31′ 32” + 01′ 22”
11. FRAFEDRIGO Pierrick 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 32′ 04” + 01′ 54”
12. UKRGRIVKO Andriy 4 ASTANA PRO TEAM 04h 32′ 04” + 01′ 54”
13. BELPAUWELS Serge 218 MTN-QHUBEKA 04h 32′ 04” + 01′ 54”
14. POLGOLAS Michal 113 ETIXX-QUICK STEP 04h 32′ 05” + 01′ 55”
15. ESPERVITI OLLO Imanol 55 MOVISTAR TEAM 04h 32′ 29” + 02′ 19”
16. AUTHALLER Marco 94 TEAM KATUSHA 04h 32′ 50” + 02′ 40”
17. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 33′ 37” + 03′ 27”
18. AUSHANSEN Adam 76 LOTTO-SOUDAL 04h 34′ 17” + 04′ 07”
19. NORBOASSON HAGEN Edvald 211 MTN-QHUBEKA 04h 34′ 24” + 04′ 14”
20. POROLIVEIRA Nelson 155 LAMPRE – MERIDA 04h 34′ 24” + 04′ 14”
21. FRAPERICHON Pierre-Luc 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 36′ 23” + 06′ 13”
22. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 146 TREK FACTORY RACING 04h 37′ 19” + 07′ 09”
23. ITATRENTIN Matteo 117 ETIXX-QUICK STEP 04h 38′ 54” + 08′ 44”
24. ITANIBALI Vincenzo 1 ASTANA PRO TEAM 04h 47′ 54” + 17′ 44”
25. ESPCONTADOR Alberto 41 TINKOFF-SAXO 04h 48′ 22” + 18′ 12”
26. NEDMOLLEMA Bauke 141 TREK FACTORY RACING 04h 48′ 22” + 18′ 12”
27. FRABARDET Romain 12 AG2R LA MONDIALE 04h 48′ 22” + 18′ 12”
28. GBRFROOME Christopher 31 TEAM SKY 04h 48′ 22” + 18′ 12”
29. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 59 MOVISTAR TEAM 04h 48′ 22” + 18′ 12”
30. USAVAN GARDEREN Tejay 61 BMC RACING TEAM 04h 48′ 22” + 18′ 12”
31. NEDGESINK Robert 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 48′ 22” + 18′ 12”
32. COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander 51 MOVISTAR TEAM 04h 48′ 22” + 18′ 12”
33. FRABARGUIL WARREN 82 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 48′ 22” + 18′ 12”
34. GBRTHOMAS Geraint 39 TEAM SKY 04h 49′ 00” + 18′ 50”
35. NEDPOELS Wouter 34 TEAM SKY 04h 49′ 00” + 18′ 50”
36. USATALANSKY Andrew 161 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 49′ 19” + 19′ 09”
37. ITACARUSO Damiano 62 BMC RACING TEAM 04h 49′ 19” + 19′ 09”
38. FRAROLLAND Pierre 121 TEAM EUROPCAR 04h 49′ 19” + 19′ 09”
39. ESPSANCHEZ Samuel 66 BMC RACING TEAM 04h 49′ 19” + 19′ 09”
40. CZEKREUZIGER Roman 44 TINKOFF-SAXO 04h 49′ 19” + 19′ 09”
41. SUIFRANK Mathias 181 IAM CYCLING 04h 49′ 19” + 19′ 09”
42. ITASCARPONI Michele 7 ASTANA PRO TEAM 04h 49′ 19” + 19′ 09”
43. ESPIZAGIRRE INSAUSTI Gorka 57 MOVISTAR TEAM 04h 49′ 19” + 19′ 09”
44. BELBAKELANTS Jan 13 AG2R LA MONDIALE 04h 49′ 19” + 19′ 09”
45. FRAVUILLERMOZ Alexis 19 AG2R LA MONDIALE 04h 49′ 19” + 19′ 09”
46. FRAPINOT Thibaut 21 FDJ 04h 49′ 19” + 19′ 09”
47. CZEBARTA Jan 192 BORA-ARGON 18 04h 51′ 15” + 21′ 05”
48. FRACHEREL Mikael 14 AG2R LA MONDIALE 04h 51′ 15” + 21′ 05”
49. FRAGAUTIER Cyril 123 TEAM EUROPCAR 04h 51′ 50” + 21′ 40”
50. NEDWESTRA Lieuwe 9 ASTANA PRO TEAM 04h 51′ 50” + 21′ 40”
51. FRASICARD Romain 127 TEAM EUROPCAR 04h 51′ 50” + 21′ 40”
52. CRODURASEK Kristijan 154 LAMPRE – MERIDA 04h 51′ 50” + 21′ 40”
53. DENFUGLSANG Jakob 3 ASTANA PRO TEAM 04h 51′ 50” + 21′ 40”
54. DENBAK Lars 72 LOTTO-SOUDAL 04h 52′ 01” + 21′ 51”
55. FRAGALLOPIN Tony 71 LOTTO-SOUDAL 04h 52′ 01” + 21′ 51”
56. FRATULIK ANGÉLO 128 TEAM EUROPCAR 04h 54′ 50” + 24′ 40”
57. SUISCHÄR Michael 67 BMC RACING TEAM 04h 55′ 08” + 24′ 58”
58. GERMARTENS Paul 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 55′ 08” + 24′ 58”
59. SUIWYSS Marcel 189 IAM CYCLING 04h 55′ 08” + 24′ 58”
60. NEDKRUIJSWIJK Steven 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 55′ 08” + 24′ 58”
61. NEDCLEMENT Stef 184 IAM CYCLING 04h 55′ 08” + 24′ 58”
62. SUIWYSS Danilo 69 BMC RACING TEAM 04h 55′ 08” + 24′ 58”
63. NEDCURVERS Roy 83 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 55′ 08” + 24′ 58”
64. CANHESJEDAL Ryder 164 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 55′ 08” + 24′ 58”
65. SLOKOREN Kristijan 165 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 55′ 08” + 24′ 58”
66. SUIRAST Gregory 148 TREK FACTORY RACING 04h 55′ 08” + 24′ 58”
67. FRALADAGNOUS Matthieu 26 FDJ 04h 55′ 08” + 24′ 58”
68. FRAVACHON Florian 209 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 55′ 08” + 24′ 58”
69. NEDDE KORT Koen 84 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 55′ 08” + 24′ 58”
70. GBRYATES Adam 108 ORICA GREENEDGE 04h 55′ 08” + 24′ 58”
71. NEDTANKINK Bram 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 04h 55′ 08” + 24′ 58”
72. SUIHOLLENSTEIN Reto 187 IAM CYCLING 04h 55′ 08” + 24′ 58”
73. FRAFONSECA Armindo 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 55′ 08” + 24′ 58”
74. FRADELAPLACE Anthony 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 55′ 08” + 24′ 58”
75. FRABRUN Fréderic 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 55′ 08” + 24′ 58”
76. FRAQUEMENEUR Perrig 126 TEAM EUROPCAR 04h 55′ 08” + 24′ 58”
77. DENANDERSEN Michael Valgren 49 TINKOFF-SAXO 04h 55′ 08” + 24′ 58”
78. FRAFEILLU Brice 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 55′ 08” + 24′ 58”
79. NEDVAN BAARLE Dylan 169 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 55′ 08” + 24′ 58”
80. AUTPREIDLER Georg 87 TEAM GIANT-ALPECIN 04h 55′ 08” + 24′ 58”
81. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 149 TREK FACTORY RACING 04h 55′ 08” + 24′ 58”
82. ITATOSATTO Matteo 48 TINKOFF-SAXO 04h 55′ 08” + 24′ 58”
83. AUSPORTE Richie 35 TEAM SKY 04h 55′ 08” + 24′ 58”
84. ESPHERRADA LOPEZ José 56 MOVISTAR TEAM 04h 55′ 08” + 24′ 58”
85. AUSROGERS Michael 46 TINKOFF-SAXO 04h 55′ 08” + 24′ 58”
86. AUSHAAS Nathan 163 TEAM CANNONDALE-GARMIN 04h 55′ 08” + 24′ 58”
87. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 53 MOVISTAR TEAM 04h 55′ 08” + 24′ 58”
88. FRASENECHAL Florian 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 55′ 08” + 24′ 58”
89. GBRCUMMINGS Stephen 212 MTN-QHUBEKA 04h 55′ 08” + 24′ 58”
90. KAZGRUZDEV Dmitriy 5 ASTANA PRO TEAM 04h 55′ 08” + 24′ 58”
91. COLANACONA GOMEZ Winner Andrew 52 MOVISTAR TEAM 04h 55′ 08” + 24′ 58”
92. COLARREDONDO MORENO Julian 142 TREK FACTORY RACING 04h 55′ 08” + 24′ 58”
93. IRLROCHE Nicolas 36 TEAM SKY 04h 55′ 08” + 24′ 58”
94. CZEKONIG Leopold 33 TEAM SKY 04h 55′ 08” + 24′ 58”
95. ITAQUINZIATO Manuel 65 BMC RACING TEAM 04h 56′ 31” + 26′ 21”
96. FRACOQUARD Bryan 122 TEAM EUROPCAR 04h 56′ 31” + 26′ 21”
97. FRADEMARE Arnaud 24 FDJ 05h 00′ 46” + 30′ 36”
98. FRACHAVANEL Sylvain 183 IAM CYCLING 05h 00′ 46” + 30′ 36”
99. ITAGUARNIERI Jacopo 93 TEAM KATUSHA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
100. GERSIEBERG Marcel 78 LOTTO-SOUDAL 05h 00′ 46” + 30′ 36”
101. BELDEBUSSCHERE Jens 74 LOTTO-SOUDAL 05h 00′ 46” + 30′ 36”
102. FRAROY Jérémy 28 FDJ 05h 00′ 46” + 30′ 36”
103. GERGREIPEL André 75 LOTTO-SOUDAL 05h 00′ 46” + 30′ 36”
104. FRANAULLEAU BRYAN 125 TEAM EUROPCAR 05h 00′ 46” + 30′ 36”
105. SUIELMIGER Martin 186 IAM CYCLING 05h 00′ 46” + 30′ 36”
106. AUSDENNIS Rohan 63 BMC RACING TEAM 05h 00′ 46” + 30′ 36”
107. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joachim 91 TEAM KATUSHA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
108. GERDEGENKOLB John 81 TEAM GIANT-ALPECIN 05h 00′ 46” + 30′ 36”
109. PORPIMANTA COSTA MENDES José Joao 197 BORA-ARGON 18 05h 00′ 46” + 30′ 36”
110. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 216 MTN-QHUBEKA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
111. FRAGENE Yohann 124 TEAM EUROPCAR 05h 00′ 46” + 30′ 36”
112. NORKRISTOFF Alexander 96 TEAM KATUSHA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
113. FRAGERARD Arnaud 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 05h 00′ 46” + 30′ 36”
114. FRAGAUDIN Damien 16 AG2R LA MONDIALE 05h 00′ 46” + 30′ 36”
115. ESTKANGERT Tanel 6 ASTANA PRO TEAM 05h 00′ 46” + 30′ 36”
116. NEDVAN EMDEN Jos 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 00′ 46” + 30′ 36”
117. AUSRENSHAW Mark 115 ETIXX-QUICK STEP 05h 00′ 46” + 30′ 36”
118. IRLMARTIN Daniel 167 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 00′ 46” + 30′ 36”
119. BELVANBILSEN KENNETH 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 00′ 46” + 30′ 36”
120. BELVANMARCKE Sep 139 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 00′ 46” + 30′ 36”
121. NEDLEEZER Thomas 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 00′ 46” + 30′ 36”
122. NEDKELDERMAN Wilco 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 00′ 46” + 30′ 36”
123. ESPVALLS FERRI Rafael 159 LAMPRE – MERIDA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
124. FRASIMON Julien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 00′ 46” + 30′ 36”
125. ITAOSS Daniel 64 BMC RACING TEAM 05h 00′ 46” + 30′ 36”
126. BELVERMOTE Julien 119 ETIXX-QUICK STEP 05h 00′ 46” + 30′ 36”
127. CZESTYBAR Zdenek 116 ETIXX-QUICK STEP 05h 00′ 46” + 30′ 36”
128. RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt 215 MTN-QHUBEKA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
129. COLURAN URAN Rigoberto 118 ETIXX-QUICK STEP 05h 00′ 46” + 30′ 36”
130. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 00′ 46” + 30′ 36”
131. LUXDIDIER Laurent 145 TREK FACTORY RACING 05h 00′ 46” + 30′ 36”
132. FRAVAUGRENARD Benoît 29 FDJ 05h 00′ 46” + 30′ 36”
133. FRACHAVANEL Sébastien 23 FDJ 05h 00′ 46” + 30′ 36”
134. ITAPOZZATO Filippo 157 LAMPRE – MERIDA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
135. FRAGENIEZ Alexandre 25 FDJ 05h 00′ 46” + 30′ 36”
136. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 168 TEAM CANNONDALE-GARMIN 05h 00′ 46” + 30′ 36”
137. ITABONO Matteo 152 LAMPRE – MERIDA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
138. PORMACHADO Tiago 98 TEAM KATUSHA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
139. FRASOUPE GEOFFREY 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 00′ 46” + 30′ 36”
140. COLSERPA SANTANDER José 158 LAMPRE – MERIDA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
141. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 97 TEAM KATUSHA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
142. ITACARUSO Gianpaolo 92 TEAM KATUSHA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
143. BELDEVOLDER Stijn 144 TREK FACTORY RACING 05h 00′ 46” + 30′ 36”
144. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 11 AG2R LA MONDIALE 05h 00′ 46” + 30′ 36”
145. USAFARRAR Tyler 213 MTN-QHUBEKA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
146. AUTBRÄNDLE Matthias 182 IAM CYCLING 05h 00′ 46” + 30′ 36”
147. GBRCAVENDISH Mark 112 ETIXX-QUICK STEP 05h 00′ 46” + 30′ 36”
148. AUSMATTHEWS Michael 105 ORICA GREENEDGE 05h 00′ 46” + 30′ 36”
149. POLMAJKA Rafal 45 TINKOFF-SAXO 05h 00′ 46” + 30′ 36”
150. GERBUCHMANN Emanuel 194 BORA-ARGON 18 05h 00′ 46” + 30′ 36”
151. ITACIMOLAI Davide 153 LAMPRE – MERIDA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
152. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques 214 MTN-QHUBEKA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
153. RSAMEINTJES Louis 217 MTN-QHUBEKA 05h 00′ 46” + 30′ 36”
154. FRACOPPEL Jérôme 185 IAM CYCLING 05h 00′ 46” + 30′ 36”
155. POLKWIATKOWSKI Michal 111 ETIXX-QUICK STEP 05h 00′ 46” + 30′ 36”
156. GERVOSS Paul 199 BORA-ARGON 18 05h 00′ 46” + 30′ 36”
157. GBRSTANNARD Ian 38 TEAM SKY 05h 00′ 46” + 30′ 36”
158. NEDWEENING Pieter 107 ORICA GREENEDGE 05h 00′ 46” + 30′ 36”
159. FRALAPORTE Christophe 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 05h 00′ 46” + 30′ 36”
159. GBRYATES Simon 109 ORICA GREENEDGE 05h 00′ 46” + 30′ 36”
161. BELWELLENS Tim 79 LOTTO-SOUDAL 05h 00′ 46” + 30′ 36”
162. CANTUFT Svein 106 ORICA GREENEDGE 05h 00′ 46” + 30′ 36”
163. POLHUZARSKI Bartosz 196 BORA-ARGON 18 05h 00′ 46” + 30′ 36”
164. GBRROWE Luke 37 TEAM SKY 05h 00′ 46” + 30′ 36”
165. AUSDURBRIDGE Luke 103 ORICA GREENEDGE 05h 00′ 46” + 30′ 36”
166. IRLBENNETT Sam 193 BORA-ARGON 18 05h 00′ 46” + 30′ 36”
167. NEDTEN DAM Laurens 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 05h 00′ 46” + 30′ 36”
168. NEDTIMMER Albert 89 TEAM GIANT-ALPECIN 05h 00′ 46” + 30′ 36”
169. ITAMALORI Adriano 58 MOVISTAR TEAM 05h 00′ 46” + 30′ 36”

Klasyfikacja generalna:

1. GBRFROOME Christopher 31 TEAM SKY 64h 47′ 16”
2. COLQUINTANA ROJAS Nairo Alexander 51 MOVISTAR TEAM 64h 50′ 26” + 03′ 10”
3. USAVAN GARDEREN Tejay 61 BMC RACING TEAM 64h 50′ 48” + 03′ 32”
4. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 59 MOVISTAR TEAM 64h 51′ 18” + 04′ 02”
5. ESPCONTADOR Alberto 41 TINKOFF-SAXO 64h 51′ 39” + 04′ 23”
6. GBRTHOMAS Geraint 39 TEAM SKY 64h 52′ 48” + 05′ 32”
7. NEDGESINK Robert 131 TEAM LOTTO NL – JUMBO 64h 53′ 39” + 06′ 23”
8. ITANIBALI Vincenzo 1 ASTANA PRO TEAM 64h 55′ 05” + 07′ 49”
9. NEDMOLLEMA Bauke 141 TREK FACTORY RACING 64h 56′ 09” + 08′ 53”
10. FRABARGUIL WARREN 82 TEAM GIANT-ALPECIN 64h 58′ 19” + 11′ 03”
11. FRAGALLOPIN Tony 71 LOTTO-SOUDAL 64h 59′ 18” + 12′ 02”
12. FRABARDET Romain 12 AG2R LA MONDIALE 65h 00′ 26” + 13′ 10”
13. SUIFRANK Mathias 181 IAM CYCLING 65h 01′ 39” + 14′ 23”
14. ESPSANCHEZ Samuel 66 BMC RACING TEAM 65h 02′ 34” + 15′ 18”
15. FRAROLLAND Pierre 121 TEAM EUROPCAR 65h 03′ 11” + 15′ 55”
16. COLPANTANO GOMEZ Jarlinson 188 IAM CYCLING 65h 04′ 20” + 17′ 04”
17. USATALANSKY Andrew 161 TEAM CANNONDALE-GARMIN 65h 10′ 31” + 23′ 15”
18. BELPAUWELS Serge 218 MTN-QHUBEKA 65h 11′ 34” + 24′ 18”
19. FRAPINOT Thibaut 21 FDJ 65h 19′ 10” + 31′ 54”
20. FRAVUILLERMOZ Alexis 19 AG2R LA MONDIALE 65h 23′ 45” + 36′ 29”
21. ESPIZAGIRRE INSAUSTI Gorka 57 MOVISTAR TEAM 65h 25′ 59” + 38′ 43”
22. DENFUGLSANG Jakob 3 ASTANA PRO TEAM 65h 26′ 10” + 38′ 54”
23. CZEKREUZIGER Roman 44 TINKOFF-SAXO 65h 26′ 50” + 39′ 34”
24. BELBAKELANTS Jan 13 AG2R LA MONDIALE 65h 29′ 28” + 42′ 12”
25. FRACHEREL Mikael 14 AG2R LA MONDIALE 65h 33′ 38” + 46′ 22”
26. SVKSAGAN Peter 47 TINKOFF-SAXO 65h 35′ 02” + 47′ 46”
27. ESPRODRIGUEZ OLIVER Joachim 91 TEAM KATUSHA 65h 35′ 46” + 48′ 30”
28. ESPCASTROVIEJO NICOLAS Jonathan 53 MOVISTAR TEAM 65h 37′ 02” + 49′ 46”
29. GERGESCHKE Simon 86 TEAM GIANT-ALPECIN 65h 40′ 57” + 53′ 41”
30. DENBAK Lars 72 LOTTO-SOUDAL 65h 43′ 11” + 55′ 55”
31. ESTKANGERT Tanel 6 ASTANA PRO TEAM 65h 47′ 17” + 01h 00′ 01”
32. AUSROGERS Michael 46 TINKOFF-SAXO 65h 48′ 16” + 01h 01′ 00”
33. CZEBARTA Jan 192 BORA-ARGON 18 65h 48′ 46” + 01h 01′ 30”
34. COLURAN URAN Rigoberto 118 ETIXX-QUICK STEP 65h 50′ 28” + 01h 03′ 12”
35. ESPMATE MARDONES Luis Angel 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 65h 54′ 40” + 01h 07′ 24”
36. NEDKRUIJSWIJK Steven 133 TEAM LOTTO NL – JUMBO 65h 56′ 44” + 01h 09′ 28”
37. FRASICARD Romain 127 TEAM EUROPCAR 65h 57′ 32” + 01h 10′ 16”
38. FRACHAVANEL Sylvain 183 IAM CYCLING 65h 57′ 49” + 01h 10′ 33”
39. LUXJUNGELS Bob 147 TREK FACTORY RACING 65h 57′ 55” + 01h 10′ 39”
40. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 149 TREK FACTORY RACING 65h 58′ 44” + 01h 11′ 28”
41. IRLMARTIN Daniel 167 TEAM CANNONDALE-GARMIN 65h 59′ 00” + 01h 11′ 44”
42. FRAVOECKLER Thomas 129 TEAM EUROPCAR 65h 59′ 43” + 01h 12′ 27”
43. FRAGAUTIER Cyril 123 TEAM EUROPCAR 65h 59′ 54” + 01h 12′ 38”
44. UKRGRIVKO Andriy 4 ASTANA PRO TEAM 66h 00′ 00” + 01h 12′ 44”
45. IRLROCHE Nicolas 36 TEAM SKY 66h 00′ 28” + 01h 13′ 12”
46. ESPLOSADA ALGUACIL Alberto 97 TEAM KATUSHA 66h 01′ 32” + 01h 14′ 16”
47. NEDTANKINK Bram 136 TEAM LOTTO NL – JUMBO 66h 01′ 34” + 01h 14′ 18”
48. GBRYATES Adam 108 ORICA GREENEDGE 66h 06′ 02” + 01h 18′ 46”
49. ESPPLAZA MOLINA Ruben 156 LAMPRE – MERIDA 66h 10′ 23” + 01h 23′ 07”
50. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 11 AG2R LA MONDIALE 66h 11′ 42” + 01h 24′ 26”
51. POROLIVEIRA Nelson 155 LAMPRE – MERIDA 66h 11′ 49” + 01h 24′ 33”
52. NORBOASSON HAGEN Edvald 211 MTN-QHUBEKA 66h 12′ 08” + 01h 24′ 52”
53. SLOKOREN Kristijan 165 TEAM CANNONDALE-GARMIN 66h 12′ 30” + 01h 25′ 14”
54. ERITEKLEHAIMANOT Daniel 219 MTN-QHUBEKA 66h 12′ 35” + 01h 25′ 19”
55. SUISCHÄR Michael 67 BMC RACING TEAM 66h 14′ 09” + 01h 26′ 53”
56. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 66h 15′ 48” + 01h 28′ 32”
57. RSAJANSE VAN RENSBURG Jacques 214 MTN-QHUBEKA 66h 15′ 53” + 01h 28′ 37”
58. FRAFEDRIGO Pierrick 204 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 66h 15′ 57” + 01h 28′ 41”
59. POLMAJKA Rafal 45 TINKOFF-SAXO 66h 16′ 29” + 01h 29′ 13”
60. AUSPORTE Richie 35 TEAM SKY 66h 17′ 44” + 01h 30′ 28”
61. PORMACHADO Tiago 98 TEAM KATUSHA 66h 17′ 54” + 01h 30′ 38”
62. NEDKELDERMAN Wilco 132 TEAM LOTTO NL – JUMBO 66h 18′ 29” + 01h 31′ 13”
63. NEDDE KORT Koen 84 TEAM GIANT-ALPECIN 66h 19′ 49” + 01h 32′ 33”
64. NEDTEN DAM Laurens 137 TEAM LOTTO NL – JUMBO 66h 20′ 11” + 01h 32′ 55”
65. SUIWYSS Marcel 189 IAM CYCLING 66h 20′ 34” + 01h 33′ 18”
66. FRALADAGNOUS Matthieu 26 FDJ 66h 20′ 56” + 01h 33′ 40”
67. POLGOLAS Michal 113 ETIXX-QUICK STEP 66h 22′ 45” + 01h 35′ 29”
68. SUIWYSS Danilo 69 BMC RACING TEAM 66h 24′ 54” + 01h 37′ 38”
69. GERBUCHMANN Emanuel 194 BORA-ARGON 18 66h 25′ 20” + 01h 38′ 04”
70. ITACARUSO Damiano 62 BMC RACING TEAM 66h 25′ 51” + 01h 38′ 35”
71. CANHESJEDAL Ryder 164 TEAM CANNONDALE-GARMIN 66h 27′ 52” + 01h 40′ 36”
72. ESPHERRADA LOPEZ José 56 MOVISTAR TEAM 66h 31′ 41” + 01h 44′ 25”
73. CZESTYBAR Zdenek 116 ETIXX-QUICK STEP 66h 31′ 41” + 01h 44′ 25”
74. GERMARTENS Paul 135 TEAM LOTTO NL – JUMBO 66h 32′ 16” + 01h 45′ 00”
75. FRAPERICHON Pierre-Luc 208 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 66h 32′ 23” + 01h 45′ 07”
76. ITASCARPONI Michele 7 ASTANA PRO TEAM 66h 32′ 43” + 01h 45′ 27”
77. CRODURASEK Kristijan 154 LAMPRE – MERIDA 66h 32′ 47” + 01h 45′ 31”
78. FRASIMON Julien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 66h 33′ 03” + 01h 45′ 47”
79. NEDWESTRA Lieuwe 9 ASTANA PRO TEAM 66h 33′ 27” + 01h 46′ 11”
80. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 146 TREK FACTORY RACING 66h 34′ 00” + 01h 46′ 44”
81. SUIHOLLENSTEIN Reto 187 IAM CYCLING 66h 34′ 49” + 01h 47′ 33”
82. RSAMEINTJES Louis 217 MTN-QHUBEKA 66h 35′ 17” + 01h 48′ 01”
83. NEDCLEMENT Stef 184 IAM CYCLING 66h 35′ 21” + 01h 48′ 05”
84. NEDPOELS Wouter 34 TEAM SKY 66h 35′ 45” + 01h 48′ 29”
85. GERVOSS Paul 199 BORA-ARGON 18 66h 36′ 11” + 01h 48′ 55”
86. FRADELAPLACE Anthony 203 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 66h 37′ 11” + 01h 49′ 55”
87. COLANACONA GOMEZ Winner Andrew 52 MOVISTAR TEAM 66h 37′ 52” + 01h 50′ 36”
88. FRATULIK ANGÉLO 128 TEAM EUROPCAR 66h 38′ 31” + 01h 51′ 15”
89. FRARIBLON Christophe 17 AG2R LA MONDIALE 66h 38′ 51” + 01h 51′ 35”
90. GBRCUMMINGS Stephen 212 MTN-QHUBEKA 66h 39′ 07” + 01h 51′ 51”
91. CZEKONIG Leopold 33 TEAM SKY 66h 40′ 07” + 01h 52′ 51”
92. POLKWIATKOWSKI Michal 111 ETIXX-QUICK STEP 66h 40′ 41” + 01h 53′ 25”
93. BELDE GENDT Thomas 73 LOTTO-SOUDAL 66h 40′ 53” + 01h 53′ 37”
94. FRACOPPEL Jérôme 185 IAM CYCLING 66h 43′ 30” + 01h 56′ 14”
95. AUTPREIDLER Georg 87 TEAM GIANT-ALPECIN 66h 44′ 52” + 01h 57′ 36”
96. RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt 215 MTN-QHUBEKA 66h 45′ 46” + 01h 58′ 30”
97. BELVANMARCKE Sep 139 TEAM LOTTO NL – JUMBO 66h 46′ 13” + 01h 58′ 57”
98. POLHUZARSKI Bartosz 196 BORA-ARGON 18 66h 46′ 29” + 01h 59′ 13”
99. FRAQUEMENEUR Perrig 126 TEAM EUROPCAR 66h 47′ 09” + 01h 59′ 53”
100. FRAFEILLU Brice 205 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 66h 48′ 35” + 02h 01′ 19”
101. NEDCURVERS Roy 83 TEAM GIANT-ALPECIN 66h 48′ 53” + 02h 01′ 37”
102. AUSDENNIS Rohan 63 BMC RACING TEAM 66h 50′ 13” + 02h 02′ 57”
103. SUIRAST Gregory 148 TREK FACTORY RACING 66h 50′ 18” + 02h 03′ 02”
104. ESPVALLS FERRI Rafael 159 LAMPRE – MERIDA 66h 50′ 22” + 02h 03′ 06”
105. ITACARUSO Gianpaolo 92 TEAM KATUSHA 66h 50′ 23” + 02h 03′ 07”
106. GERDEGENKOLB John 81 TEAM GIANT-ALPECIN 66h 50′ 36” + 02h 03′ 20”
107. BELVERMOTE Julien 119 ETIXX-QUICK STEP 66h 52′ 00” + 02h 04′ 44”
108. ITAOSS Daniel 64 BMC RACING TEAM 66h 52′ 04” + 02h 04′ 48”
109. ITATRENTIN Matteo 117 ETIXX-QUICK STEP 66h 52′ 27” + 02h 05′ 11”
110. FRAVAUGRENARD Benoît 29 FDJ 66h 53′ 10” + 02h 05′ 54”
111. FRACOQUARD Bryan 122 TEAM EUROPCAR 66h 54′ 00” + 02h 06′ 44”
112. FRAROY Jérémy 28 FDJ 66h 54′ 06” + 02h 06′ 50”
113. FRAVACHON Florian 209 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 66h 54′ 28” + 02h 07′ 12”
114. GBRYATES Simon 109 ORICA GREENEDGE 66h 55′ 30” + 02h 08′ 14”
115. SUIELMIGER Martin 186 IAM CYCLING 66h 56′ 10” + 02h 08′ 54”
116. FRAFONSECA Armindo 206 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 66h 57′ 00” + 02h 09′ 44”
117. ITAMALORI Adriano 58 MOVISTAR TEAM 66h 58′ 31” + 02h 11′ 15”
118. FRASOUPE GEOFFREY 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 66h 58′ 34” + 02h 11′ 18”
119. NEDVAN EMDEN Jos 138 TEAM LOTTO NL – JUMBO 66h 59′ 52” + 02h 12′ 36”
120. ERIKUDUS GHEBREMEDHIN Merhawi 216 MTN-QHUBEKA 66h 59′ 55” + 02h 12′ 39”
121. NORKRISTOFF Alexander 96 TEAM KATUSHA 67h 02′ 38” + 02h 15′ 22”
122. DENANDERSEN Michael Valgren 49 TINKOFF-SAXO 67h 02′ 52” + 02h 15′ 36”
123. ITAPOZZATO Filippo 157 LAMPRE – MERIDA 67h 03′ 02” + 02h 15′ 46”
124. AUTHALLER Marco 94 TEAM KATUSHA 67h 03′ 10” + 02h 15′ 54”
125. FRAGENIEZ Alexandre 25 FDJ 67h 04′ 02” + 02h 16′ 46”
126. GERGREIPEL André 75 LOTTO-SOUDAL 67h 05′ 06” + 02h 17′ 50”
127. FRALAPORTE Christophe 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67h 05′ 09” + 02h 17′ 53”
128. ITAQUINZIATO Manuel 65 BMC RACING TEAM 67h 06′ 26” + 02h 19′ 10”
129. FRADEMARE Arnaud 24 FDJ 67h 06′ 56” + 02h 19′ 40”
130. FRASENECHAL Florian 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67h 10′ 27” + 02h 23′ 11”
131. FRAGERARD Arnaud 207 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 67h 11′ 05” + 02h 23′ 49”
132. COLSERPA SANTANDER José 158 LAMPRE – MERIDA 67h 11′ 46” + 02h 24′ 30”
133. FRAGENE Yohann 124 TEAM EUROPCAR 67h 11′ 57” + 02h 24′ 41”
134. GBRSTANNARD Ian 38 TEAM SKY 67h 12′ 42” + 02h 25′ 26”
135. BELWELLENS Tim 79 LOTTO-SOUDAL 67h 12′ 44” + 02h 25′ 28”
136. AUSHANSEN Adam 76 LOTTO-SOUDAL 67h 13′ 20” + 02h 26′ 04”
137. GBRCAVENDISH Mark 112 ETIXX-QUICK STEP 67h 13′ 33” + 02h 26′ 17”
138. ITATOSATTO Matteo 48 TINKOFF-SAXO 67h 14′ 46” + 02h 27′ 30”
139. ITABONO Matteo 152 LAMPRE – MERIDA 67h 16′ 03” + 02h 28′ 47”
140. COLARREDONDO MORENO Julian 142 TREK FACTORY RACING 67h 16′ 40” + 02h 29′ 24”
141. AUSHAAS Nathan 163 TEAM CANNONDALE-GARMIN 67h 17′ 26” + 02h 30′ 10”
142. KAZGRUZDEV Dmitriy 5 ASTANA PRO TEAM 67h 18′ 03” + 02h 30′ 47”
143. BELDEBUSSCHERE Jens 74 LOTTO-SOUDAL 67h 18′ 10” + 02h 30′ 54”
144. PORPIMANTA COSTA MENDES José Joao 197 BORA-ARGON 18 67h 18′ 32” + 02h 31′ 16”
145. NEDTIMMER Albert 89 TEAM GIANT-ALPECIN 67h 20′ 54” + 02h 33′ 38”
146. GBRROWE Luke 37 TEAM SKY 67h 22′ 15” + 02h 34′ 59”
147. ITAGUARNIERI Jacopo 93 TEAM KATUSHA 67h 22′ 30” + 02h 35′ 14”
148. ESPERVITI OLLO Imanol 55 MOVISTAR TEAM 67h 23′ 46” + 02h 36′ 30”
149. FRAGAUDIN Damien 16 AG2R LA MONDIALE 67h 24′ 44” + 02h 37′ 28”
150. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 168 TEAM CANNONDALE-GARMIN 67h 25′ 00” + 02h 37′ 44”
151. FRABRUN Fréderic 202 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 67h 25′ 56” + 02h 38′ 40”
152. GERSIEBERG Marcel 78 LOTTO-SOUDAL 67h 26′ 20” + 02h 39′ 04”
153. AUSDURBRIDGE Luke 103 ORICA GREENEDGE 67h 26′ 31” + 02h 39′ 15”
154. NEDLEEZER Thomas 134 TEAM LOTTO NL – JUMBO 67h 28′ 15” + 02h 40′ 59”
155. NEDWEENING Pieter 107 ORICA GREENEDGE 67h 28′ 27” + 02h 41′ 11”
156. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67h 32′ 06” + 02h 44′ 50”
157. AUSRENSHAW Mark 115 ETIXX-QUICK STEP 67h 32′ 29” + 02h 45′ 13”
158. BELDEVOLDER Stijn 144 TREK FACTORY RACING 67h 32′ 36” + 02h 45′ 20”
159. USAFARRAR Tyler 213 MTN-QHUBEKA 67h 34′ 00” + 02h 46′ 44”
160. ITACIMOLAI Davide 153 LAMPRE – MERIDA 67h 37′ 27” + 02h 50′ 11”
161. LUXDIDIER Laurent 145 TREK FACTORY RACING 67h 37′ 32” + 02h 50′ 16”
162. NEDVAN BAARLE Dylan 169 TEAM CANNONDALE-GARMIN 67h 38′ 57” + 02h 51′ 41”
163. AUTBRÄNDLE Matthias 182 IAM CYCLING 67h 39′ 04” + 02h 51′ 48”
164. BELVANBILSEN KENNETH 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 67h 42′ 55” + 02h 55′ 39”
165. AUSMATTHEWS Michael 105 ORICA GREENEDGE 67h 45′ 08” + 02h 57′ 52”
166. FRANAULLEAU BRYAN 125 TEAM EUROPCAR 67h 49′ 19” + 03h 02′ 03”
167. CANTUFT Svein 106 ORICA GREENEDGE 67h 49′ 36” + 03h 02′ 20”
168. FRACHAVANEL Sébastien 23 FDJ 67h 58′ 27” + 03h 11′ 11”
169. IRLBENNETT Sam 193 BORA-ARGON 18 68h 14′ 29” + 03h 27′ 13”

Foto: Tim De Waele