Lotta Lepistö (Bigla Pro Cycling Team)wygrała piąty etap wyścigu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen. Liderką pozostała Lisa Brennauer (Velocio – SRAM).

W kolejnym dniu kobiecego wyścigu w Turyngii organizatorzy przygotowali etap na rundach wokół Zeulenroda. Zawodniczki miały łącznie do pokonania ponad 116 kilometrów i musiały zmierzyć się z trzema górskimi premiami.

rundfahrt 5 etapOd samego początku mieliśmy wiele ataków. Bardzo aktywna była Emma Johansson (Orica – AIS). Na jej ataki odpowiadała oczywiście liderka Lisa Brennauer (Velocio – SRAM). Jednak 36 kilometrów przed metą na czele nadal jechała duża grupa. Kilka kilometrów dalej na samotną akcję zdecydowała się Jermaine Post (Parkhotel Valkenburg).

Holenderka dość szybko wypracowała sobie ponad minutę przewagi nad kolejną grupą. Liderki wyścigu zabrały się za ściganie na ostatnich kilometrach i dogoniły uciekinierkę pięć kilometrów przed metą.

Z wyselekcjonowanego peletonu najszybsza okazała się mistrzyni Finlandii Lotta Lepistö (Bigla Pro Cycling Team). Kolejne miejsca zajęły Emma Johansson (Orica – AIS) i Amy Pieters (Team Liv-Plantur).

Najlepszą z Polek była dziś Paulina Brzeźna – Bentkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), która finiszowała na trzynastym miejscu. Dwa oczka niżej uplasowała się Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana). Bujak w generalce zajmuje doskonałe szóste miejsce.

Wyniki piątego etapu:

1 LEPISTÖ, Lotta Bigla Pro Cycling Team 3:07:40
2 JOHANSSON, Emma Orica-AIS +0
3 PIETERS, Amy Nationalteam Niederlande +0
4 VAN DEN BOS, Jip Parkhotel Valkenburg Continental Team +0
5 BRENNAUER, Lisa Velocio -SRAM +0
6 NUMAINVILLE, Joelle Bigla Pro Cycling Team +0
7 COLLINS, Emily TEAM TIBCO -SVB +0
8 DE VUYST, Sofie Lensworld.eu-Zannata +0
9 WELLS, Kimberley Nationalteam Australien +0
10 DELZENNE, Elise Velocio -SRAM +0
11 RADOTIC, Mia BTC City LJUBLJANA +0
12 NILSSON, Hanna Maxx-Solar Women Cycling Team +0
13 BRZEZNA, Paulina TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM +0
14 STEPHENS, Lauren TEAM TIBCO -SVB +0
15 BUJAK, Eugenia BTC City LJUBLJANA +0
16 HARRIS, Nikki PEARL IZUMI -Sports Tours International +0
17 RIVERA, Coryn Nationalteam USA +0
18 PAVLUKHINA, Olena BTC City LJUBLJANA +0
19 SPRATT, Amanda Orica-AIS +0
20 KITCHEN, Lauren HITEC PRODUCTS +0
21 TENNIGLO, Moniek Nationalteam Niederlande +0
22 COLDWELL, Lucy Maxx-Solar Women Cycling Team +0
23 LECHNER, Corinna Nationalteam Deutschland +0
24 BATAGELJ, Polona BTC City LJUBLJANA +0
25 KOREVAAR, Jeanne Nationalteam Niederlande +0
26 ZANNER, Beate Maxx-Solar Women Cycling Team +0
27 DOEBEL-HICOCK, Krista TEAM TIBCO -SVB +0
28 DRAGOO, Allie Nationalteam USA +0
29 ELVIN, Gracie Orica-AIS +0
30 CROOKS, Jenelle Nationalteam Australien +0
31 CANUEL, Karol Ann Velocio -SRAM +0
32 MARKUS, Riejanne Parkhotel Valkenburg Continental Team +0
33 POHL, Stephanie Nationalteam Deutschland +0
34 McCONVILLE, Chloe Orica-AIS +0
35 HALL, Katharine Nationalteam USA +0
36 BRZEZNA, Monika TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM +0
37 PLICHTA, Anna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM +0
38 HAMMES, Kathrin TEAM TIBCO -SVB +0
39 RYAN, Alexis Nationalteam USA +0
40 SCHIFF, Carolin Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog +0
41 RITTER, Martina BTC City LJUBLJANA +0
42 SIMMONDS, Hayley PEARL IZUMI -Sports Tours International +0
43 KUPFERNAGEL, Hanka Maxx-Solar Women Cycling Team +0
44 WILES, Tayler Velocio -SRAM +0
45 MUNDY, Jessica Nationalteam Australien +0
46 FISCHER, Heather Nationalteam USA +0
47 RODIECK, Wiebke Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog +0
48 BAKER, Georgia Nationalteam Australien +7
49 SLAPPENDEL, Iris Bigla Pro Cycling Team +7
50 SLIK, Rozanne Parkhotel Valkenburg Continental Team +7
51 SKERRITT, Ellen Nationalteam Australien +7
52 VAN DOORSLAER, Annelies Lensworld.eu-Zannata +10
53 KRÖGER, Mieke Velocio -SRAM +12
54 LACHER, Sophie Nationalteam Deutschland +15
55 KOEDOODER, Vera Bigla Pro Cycling Team +18
56 BJÖRNSRUD, Miriam HITEC PRODUCTS +18
57 WILKOS, Katarzyna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM +18
58 DOBRYNINA, Olga Team Bizkaia – Durango +18
59 GUDERZO, Tatiana HITEC PRODUCTS +18
60 BECKER, Charlotte HITEC PRODUCTS +18
61 VAN GLABEKE, Shana HITEC PRODUCTS +18
62 MALSEED, Shannon Nationalteam Australien +18
63 KANTSYBER, Maria Team Bizkaia – Durango +18
64 POST, Jermaine Parkhotel Valkenburg Continental Team +18
65 KARDAS, Aleksandra TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM +18
66 VAN HOEK, Lotte Nationalteam Niederlande +18
67 PINTAR, Ursa BTC City LJUBLJANA +18
68 SHAW, Gabriella PEARL IZUMI -Sports Tours International +18
69 RAMIREZ BAUXELL, Anna Team Bizkaia – Durango +18
70 DE BAAT, Kim Lensworld.eu-Zannata +18
71 HEADLEY, Sara TEAM TIBCO -SVB +18
72 KOEP, Christina Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog +18
73 KLEIN, Theres Maxx-Solar Women Cycling Team +18
74 HOGAN, Joanne TEAM TIBCO -SVB +18
75 DIETRICH, Jaqueline Nationalteam Deutschland +41
76 FIEDLER, Yvonne Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog +41
77 GUNVALDSEN, Janicke HITEC PRODUCTS +1:29
78 BANZER, Franziska Nationalteam Deutschland +1:29
79 AUBRY, Emilie Bigla Pro Cycling Team +1:34
80 RODIECK, Inga Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog +1:34
81 ROSS, Hannah Nationalteam USA +6:07
82 STOREY, Sarah PEARL IZUMI -Sports Tours International +10:19
83 DE BOER, Sophie Parkhotel Valkenburg Continental Team +10:19
84 KESSLER, Nina Lensworld.eu-Zannata +11:02
85 HAYWARD, Bethany PEARL IZUMI -Sports Tours International +11:02
86 MOERIG, Nicole PEARL IZUMI -Sports Tours International +24:06
87 KUIJPERS, Evy Lensworld.eu-Zannata +32:19
88 OOSTERMAN, Esmee Nationalteam Niederlande +32:19
89 POLSPOEL, Maaike Lensworld.eu-Zannata +32:19
DNF ROY, Sarah Orica-AIS
DNF UTROBINA, Elena Team Bizkaia – Durango
DNS WORRACK, Trixi Velocio -SRAM
DNS SKALNIAK, Agnieszka TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM
DNS WESSELHOEFT, Benita Maxx-Solar Women Cycling Team

Klasyfikacja generalna po piątym etapie:

1 BRENNAUER, Lisa Velocio -SRAM 10:00:36
2 STEPHENS, Lauren TEAM TIBCO -SVB 20
3 LEPISTÖ, Lotta Bigla Pro Cycling Team 29
4 JOHANSSON, Emma Orica-AIS 31
5 CANUEL, Karol Ann Velocio -SRAM 42
6 BUJAK, Eugenia BTC City LJUBLJANA 53
7 SPRATT, Amanda Orica-AIS 1:20
8 WILES, Tayler Velocio -SRAM 1:22
9 ELVIN, Gracie Orica-AIS 1:25
10 POHL, Stephanie Nationalteam Deutschland 1:28
11 NUMAINVILLE, Joelle Bigla Pro Cycling Team 1:43
12 SIMMONDS, Hayley PEARL IZUMI -Sports Tours International 1:53
13 DELZENNE, Elise Velocio -SRAM 2:05
14 PIETERS, Amy Nationalteam Niederlande 2:13
15 KUPFERNAGEL, Hanka Maxx-Solar Women Cycling Team 2:16
16 HALL, Katharine Nationalteam USA 2:19
17 BATAGELJ, Polona BTC City LJUBLJANA 2:24
18 RITTER, Martina BTC City LJUBLJANA 2:31
19 NILSSON, Hanna Maxx-Solar Women Cycling Team 2:34
20 RADOTIC, Mia BTC City LJUBLJANA 2:36
21 COLDWELL, Lucy Maxx-Solar Women Cycling Team 2:43
22 COLLINS, Emily TEAM TIBCO -SVB 2:44
23 DE VUYST, Sofie Lensworld.eu-Zannata 2:47
24 BRZEZNA, Paulina TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 2:47
25 LECHNER, Corinna Nationalteam Deutschland 2:51
26 BECKER, Charlotte HITEC PRODUCTS 2:58
27 PAVLUKHINA, Olena BTC City LJUBLJANA 2:59
28 DOEBEL-HICOCK, Krista TEAM TIBCO -SVB 2:59
29 HAMMES, Kathrin TEAM TIBCO -SVB 3:00
30 KITCHEN, Lauren HITEC PRODUCTS 3:11
31 GUDERZO, Tatiana HITEC PRODUCTS 3:25
32 RIVERA, Coryn Nationalteam USA 3:26
33 CROOKS, Jenelle Nationalteam Australien 3:36
34 ZANNER, Beate Maxx-Solar Women Cycling Team 3:39
35 KOREVAAR, Jeanne Nationalteam Niederlande 3:47
36 SCHIFF, Carolin Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 3:56
37 HARRIS, Nikki PEARL IZUMI -Sports Tours International 4:00
38 SLAPPENDEL, Iris Bigla Pro Cycling Team 4:16
39 MARKUS, Riejanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:20
40 SLIK, Rozanne Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:21
41 VAN DEN BOS, Jip Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:36
42 McCONVILLE, Chloe Orica-AIS 4:47
43 KRÖGER, Mieke Velocio -SRAM 4:52
44 POST, Jermaine Parkhotel Valkenburg Continental Team 4:52
45 BRZEZNA, Monika TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 5:00
46 TENNIGLO, Moniek Nationalteam Niederlande 5:01
47 RYAN, Alexis Nationalteam USA 5:02
48 FISCHER, Heather Nationalteam USA 5:16
49 HOGAN, Joanne TEAM TIBCO -SVB 5:22
50 VAN DOORSLAER, Annelies Lensworld.eu-Zannata 5:30
51 HEADLEY, Sara TEAM TIBCO -SVB 5:35
52 KOEDOODER, Vera Bigla Pro Cycling Team 5:42
53 RODIECK, Wiebke Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 5:53
54 DRAGOO, Allie Nationalteam USA 5:55
55 PLICHTA, Anna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 5:57
56 AUBRY, Emilie Bigla Pro Cycling Team 6:32
57 RAMIREZ BAUXELL, Anna Team Bizkaia – Durango 6:37
58 WILKOS, Katarzyna TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 6:44
59 BJÖRNSRUD, Miriam HITEC PRODUCTS 8:46
60 VAN HOEK, Lotte Nationalteam Niederlande 8:48
61 SKERRITT, Ellen Nationalteam Australien 9:24
62 BANZER, Franziska Nationalteam Deutschland 9:35
63 DOBRYNINA, Olga Team Bizkaia – Durango 9:36
64 DIETRICH, Jaqueline Nationalteam Deutschland 9:41
65 LACHER, Sophie Nationalteam Deutschland 9:57
66 MUNDY, Jessica Nationalteam Australien 10:02
67 MALSEED, Shannon Nationalteam Australien 10:07
68 VAN GLABEKE, Shana HITEC PRODUCTS 10:08
69 WELLS, Kimberley Nationalteam Australien 10:59
70 ROSS, Hannah Nationalteam USA 11:04
71 KLEIN, Theres Maxx-Solar Women Cycling Team 11:16
72 GUNVALDSEN, Janicke HITEC PRODUCTS 12:46
73 DE BAAT, Kim Lensworld.eu-Zannata 14:24
74 KOEP, Christina Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 15:07
75 DE BOER, Sophie Parkhotel Valkenburg Continental Team 15:23
76 PINTAR, Ursa BTC City LJUBLJANA 17:03
77 FIEDLER, Yvonne Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 17:56
78 SHAW, Gabriella PEARL IZUMI -Sports Tours International 18:05
79 RODIECK, Inga Team KOGA Ladies – Protective – Fachklinik Dr. Herzog 18:55
80 KANTSYBER, Maria Team Bizkaia – Durango 19:57
81 STOREY, Sarah PEARL IZUMI -Sports Tours International 20:54
82 KARDAS, Aleksandra TKK PACIFIC NESTLE FITNESS CYCLING TEAM 20:54
83 KESSLER, Nina Lensworld.eu-Zannata 23:20
84 HAYWARD, Bethany PEARL IZUMI -Sports Tours International 38:19
85 BAKER, Georgia Nationalteam Australien 40:28
86 MOERIG, Nicole PEARL IZUMI -Sports Tours International 43:33
87 POLSPOEL, Maaike Lensworld.eu-Zannata 58:35
88 KUIJPERS, Evy Lensworld.eu-Zannata 1.13:28
89 OOSTERMAN, Esmee Nationalteam Niederlande 1.20:32