W minionym tygodniu nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach odbyły się krajowe mistrzostwa w jeździe indywidualnej na czas oraz w wyścigach ze startu wspólnego.
W Polsce mistrzami ze startu wspólnego zostali Maciej Paterski i Karolina Karasiewicz, która wygrała także jazdę indywidualną na czas. Natomiast w elicie mężczyzn na czas Maciej Bodnar wręcz zmiótł konkurentów.
Wyścig o mistrzostwo Belgii wśród panów rozstrzygnął się na finiszu, który wygrał Wout van Aert, a na „czasówce” najlepszy okazał się Yves Lampaert. Podobnie jak w Polsce wśród kobiet dwa złote medale wywalczyła jedna zawodnicza, a była nią Lotte Kopecky.
We Francji zwyciężył Remi Cavagna, który udanie walczył ze sporą ekipą Groupama – FDJ. Dwa złote medale w Norwegii padły łupem Tobiasa Fossa, a takim samym wyczynem popisała się w Niemczech Lisa Brennauer. W elicie mężczyzn u naszych zachodnich sąsiadów triumfował Maximilian Schachmann.
Po solowym ataku tytuł mistrza Słowenii wywalczył Matej Mohoric. Co ciekawe podwójną mistrzynią tego kraju została… Eugenia Bujak, która od kilku lat reprezentuje słoweńskie barwy.
Dość nieoczekiwane rozstrzygnięcia w Holandii. Wyścigu nie ukończył Mathieu van der Poel, a mistrzem kraju został Timo Roosen. We Włoszech zwyciężył Sonny Colbrelli, a nowym mistrzem Hiszpanii jest Omar Fraile.
Kraj | Elita mężczyzn start wspólny | Elita kobiet start wspólny | Elita mężczyzn ITT | Elita kobiet ITT | |
Australia | Cameron Meyer | Sarah Roy | Luke Plapp | Sarah Gigante | |
Austria | Patrick Konrad | Kathrin Schweinberger | Matthias Brändle | Anna Kiesenhofer | |
Białoruś | Stanislau Bazhkou | Tatsiana Sharakova | Yauheni Karaliok | Tatsiana Sharakova | |
Belgia | Wout van Aert | Lotte Kopecky | Yves Lampaert | Lotte Kopecky | |
Kolumbia | Aristobulo Cala | Yeny Lorena Colmenares | Walter Vargas | Sérika Guluma | |
Chorwacja | Viktor Potocki | Maja Perinović | Toni Stojanov | Mia Radotić | |
Czechy | Michael Kukrle | Tereza Neumanova | Josef Cerny | Nikola Nosková | |
Dania | Mads Wurtz Schmidt | Amalie Dideriksen | Kasper Asgreen | Emma Norsgaard | |
Ekwador | Jefferson Alexander Cepeda | Miryam Maritza Nunez | Jorge Montenegro | Miryam Maritza Nunez | |
Estonia | Mihkel Räim | Rein Taaramäe | Mari-Liis Mottus | ||
Etiopia | Hailemelekot Hailu | Trhas Tesfay | Hailemelekot Hailu | Trhas Tesfay | |
Finlandia | Joonas Henttala | Antonia Gröndahl | Matti Hietajärvi | Tiina Pohjalainen | |
Francja | Remi Cavagna | Évita Muzic | Benjamin Thomas | Audrey Cordon-Ragot | |
Niemcy | Maximilian Schachmann | Lisa Brennauer | Tony Martin | Lisa Brennauer | |
Grecja | Polychronis Tzortzakis | Eleni Michali Tsavari | |||
Węgry | Viktor Filutas | Erik Fetter | Kata Blanka Vas | ||
Islandia | Rúnar örn Ágústsson | Agusta Edda Bjornsdóttir | |||
Izrael | Vladislav Logionov | Omer Goldstein | Rotem Gafinovitz | ||
Włochy | Sonny Colbrelli | Elisa Longo Borghini | Matteo Sobrero | Elisa Longo Borghini | |
Kazachstan | Yevgeniy Fedorov | Makhabbat Umutzhanova | Daniil Fominykh | Rinata Sultanova | |
Łotwa | Toms Skujins | Toms Skujins | Dana Rožlapa | ||
Litwa | Ignatas Konovalovas | Evaldas Šiškevičius | Inga Češuliene | ||
Luksemburg | Kevin Geniets | Christine Majerus | Kevin Geniets | Christine Majerus | |
Meksyk | Eder Frayre | Lizbeth Yareli Salazar | Ignacio de Jesús Prado | Adriana Barraza | |
Namibia | Drikus Coetzee | Vera Looser | Drikus Coetzee | Vera Looser | |
Holandia | Timo Roosen | Amy Pieters | Tom Dumoulin | Anna van der Breggen | |
Nowa Zelandia | George Bennett | Georgia Williams | Aaron Gate | Georgia Williams | |
Norwegia | Tobias Foss | Vita Heine | Tobias Foss | Katrine Aalerud | |
Panama | Franklin Archibold | Wendy Ducruex | Christofer Robín Jurado | Cristina Michelle Mata | |
Polska | Maciej Paterski | Karolina Karasiewicz | Maciej Bodnar | Karolina Karasiewicz | |
Portugalia | Jose Neves | Maria Martins | Joao Almeida | Daniela Campos | |
Rosja | Artem Nych | Seda Krylova | Aleksandr Vlasov | Tamara Dronova-Balabolina | |
Serbia | Jelena Eric | ||||
Słowacja | Peter Sagan | Tereza Medveďová | Ronald Kuba | Nora Jenčušová | |
Słowenia | Matej Mohoric | Eugenia Bujak | Jan Tratnik | Eugenia Bujak | |
RPA | Marc Oliver Pritzen | Hayley Preen | Ryan Gibbons | Candice Lill | |
Hiszpania | Omar Fraile | Mavi García | Ion Izagirre | Mavi García | |
Szwecja | Victor Hillerström Rundh | Carin Winell | |||
Szwajcaria | Silvan Dillier | Marlen Reusser | Stefan Küng | Marlen Reusser | |
Tajlandia | Sarawut Sirironnachai | Supaksorn Nuntana | Peerapol Chawchiangkwang | Phetdarin Somrat | |
Turcja | Onur Balkan | Ahmet Örken | Ezgi Bayram | ||
Ukraina | Andrii Ponomar | Mykhaylo Kononenko | Valeriya Kononenko | ||
USA | Joey Rosskopf | Lauren Stephens | Lawson Craddock | Chloe Dygert |