fot. Getty Images Sport

Utalentowany Holender już za kilka dni zadebiutuje w “Wielkiej Pętli” będąc liderem ekipy Alpecin – Fenix.

Dla holenderskiej drużyny będzie to debiut na Tour de France, ale w ich składzie jest już wielu doświadczonych zawodników. Oprócz Mathieu van der Poela warto wspomnieć choćby sprinterów Tima Merliera i Jaspera Philipsena.

MvdP ma zamiar celować w żółtą koszulkę na pierwszych dwóch etapach, ale Tour de France to dla niego przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich. Tam wszechstronnie utalentowany Holender chce zdobyć złoty medal w rywalizacji w MTB. Co ciekawe van der Poel do “Wielkiej Pętli” przystąpi w niebieskiej koszulce ekipy, ponieważ w weekend stracił tytuł mistrza Holandii na rzecz Timo Roosena.

Mam nadzieję, że w sobotę będę miał dobrą formę. Zazwyczaj po gorszym występie mam lepszy, a mistrzostwa kraju nie należały do udanych

– powiedział Mathieu van der Poel po zejściu z trasy niedzielnego wyścigu.

Na sprinterskich etapach o sile zespołu mają decydować Merlier i Philipsen. Wydaje się, że to dyspozycja każdego dnia zadecyduje na kogo będzie stawiać drużyna na poszczególnych etapach.

Skład Alpecin – Fenix na Tour de France 2021:

Mathieu van der Poel, Silvan Dillier, Tim Merlier, Xandro Meurisse, Jasper Philipsen, Jonas Rickaert, Kristian Sbaragli i Petr Vakoč.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments