Najważniejsza impreza dla kolarzy amatorów odbyła się tym razem 20 czerwca na ziemi łódzkiej.

Do walki o medale przystąpiło prawie 600 zawodników, którzy ścigali się na urokliwej trasie wokół Zalewu Tatar. Rywalizacja przebiegała na dwóch rundach dłuższej – 37 kilometrów i krótszej 28 kilometrów, w zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do przejechania odpowiednią liczbę rund.

W gronie amatorów złote medale wywalczyli Dominik Świtalski oraz Agata Mikołajczyk.

Chwilę później rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport. Tam jak zwykle nie zabrakło wielu znanych kolarskich nazwisk jak chociażby Stanisław Paterek, Lechosław Michalak, czy wśród kobiet Anna Rząsowska. Zróżnicowana trasa sprawiała, że potrafiła obnażyć wszelkie słabości, a na mecie jako pierwsi meldowali się najlepsi z najlepszych. Pełne wyniki dotyczące rywalizacji dostępne są na TUTAJ.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw za piękną sportową walkę. Teraz czeka nas krótka wakacyjna przerwa. A już 25 lipca wracamy z naszym cyklem ŻTC BIKE RACE. W ostatnią niedzielę lipca widzimy się w Białej Rawskiej. Serdecznie zapraszam! 

powiedział dyrektor zawodów, Wojciech Pawelec.

Poprzedni artykułTour de France 2021: Mathieu van der Poel na czele Alpecin-Fenix
Następny artykułCotygodniowy Quiz Kolarski #29
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Remek
Remek

Ej spoko, o Tour de France też tak napiszecie? „Dziś odbył się pierwszy etap TdF. Na mecie jako pierwsi zameldowali się najlepsi z najlepszych. Pełne wyniki na stronie TdF”