fot. Madrid Challenge by La Vuelta

Wyścig dla kobiet, który od 2015 roku odbywa się na koniec Vuelta a España zostanie wydłużony w tym roku do 3 dni. Women’s Challenge by La Vuelta planowany jest w dniach 6-8 listopada.

Z powodu pandemii COVID-19 wiele wyścigów z kalendarza Women’s UCI World Tour zostało przełożonych, bądź też w ogóle się w tym roku nie odbędzie. Pomimo tego organizatorzy Women’s Challenge by La Vuelta, które w tym roku przekształci się w Ceratizit Challenge by La Vuelta zdecydowali się o jeden etap wydłużyć zmagania w porównaniu z zeszłym rokiem. O powodach tej decyzji powiedział sam dyrektor hiszpańskiej Vuelty Javier Guillén.

Kryzys zdrowotny wywołany pandemią wpłynął na kolarstwo na każdym poziomie. Zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i zwykłych ludzi. Mając to na uwadze, czujemy, że naszym obowiązkiem i powinnością jest zrobić wszystko co jest możliwe, aby pomóc sportowi, który tak wiele nam dał. Wierzymy w ten wyścig i chcemy w przyszłości razem wspólnie się rozwijał

– powiedział Guillén w komunikacie prasowym.

Na ten moment, jednak nie znamy dokładnej trasy trzech etapów wyścigu kobiet, ani miejsca gdzie miałyby się one odbyć. Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji wyścigu najlepsza okazała się Lisa Brennauer obecnie jeżdżąca w Ceratizit-WNT Pro Cycling, czyli w ekipie, której firma Cerizit jest, również sponsorem tegorocznej edycji Ceratizit Challenge by La Vuelta. 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments