fot. Madrid Challenge by La Vuelta

Wyścig dla kobiet, który od 2015 roku odbywa się na koniec Vuelta a España zostanie wydłużony w tym roku do 3 dni. Women’s Challenge by La Vuelta planowany jest w dniach 6-8 listopada.

Z powodu pandemii COVID-19 wiele wyścigów z kalendarza Women’s UCI World Tour zostało przełożonych, bądź też w ogóle się w tym roku nie odbędzie. Pomimo tego organizatorzy Women’s Challenge by La Vuelta, które w tym roku przekształci się w Ceratizit Challenge by La Vuelta zdecydowali się o jeden etap wydłużyć zmagania w porównaniu z zeszłym rokiem. O powodach tej decyzji powiedział sam dyrektor hiszpańskiej Vuelty Javier Guillén.

Kryzys zdrowotny wywołany pandemią wpłynął na kolarstwo na każdym poziomie. Zarówno dla mężczyzn, kobiet, jak i zwykłych ludzi. Mając to na uwadze, czujemy, że naszym obowiązkiem i powinnością jest zrobić wszystko co jest możliwe, aby pomóc sportowi, który tak wiele nam dał. Wierzymy w ten wyścig i chcemy w przyszłości razem wspólnie się rozwijał

– powiedział Guillén w komunikacie prasowym.

Na ten moment, jednak nie znamy dokładnej trasy trzech etapów wyścigu kobiet, ani miejsca gdzie miałyby się one odbyć. Przypomnijmy, że w zeszłorocznej edycji wyścigu najlepsza okazała się Lisa Brennauer obecnie jeżdżąca w Ceratizit-WNT Pro Cycling, czyli w ekipie, której firma Cerizit jest, również sponsorem tegorocznej edycji Ceratizit Challenge by La Vuelta. 

 

Poprzedni artykułRik Verbrugghe uważa, że Remco Evenepoel powinien przejechać całe Giro d’Italia
Następny artykułWojciech Pszczolarski dołącza do Wibatech Merx Wrocław
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments