fot. Movistar Team

Jak donosi hiszpański AS podczas zgromadzenia AIOCC (Międzynarodowego Stowarzyszenia Organizatorów Wyścigów Kolarskich) zatwierdzono kilka zmian dotyczących wyścigu Ceratizit Challenge by La Vuelta. Nowa nazwa brzmi La Vuelta España Femenina, do tego impreza wydłuży się do siedmiu etapów i przeniesie na maj – a zatem przed Giro d’Italia Donne i Tour de France Femmes.

Tak duże zmiany wyraźnie wskazują na kierunek w jakim podążać chcą organizatorzy kobiecej La Vuelty. W latach 2015-17 ich wyścig był imprezą jednodniową, później liczył kolejno 2 etapy (2018-19), 3 (2020), 4 (2021) i w tym roku 5 odcinków. Przyszłoroczna edycja ma zostać wydłużona do aż 7 dni zmagań i zdaje się, że to nadal nie jest ostatnie słowo organizatorów, którzy dążą do stworzenia pewnej namiastki wielkiego touru także w wykonaniu kobiecym.

Wyścig zmienia także nazwę – z tej anglojęzycznej na w pełni lokalną, hiszpańską. La Vuelta España Femenina nie będzie jednak podążała drogą swojego męskiego odpowiednika jako „trzeci wielki tour”, a wyprzedza w kalendarzu dwa pozostałe nawiązujące do odpowiedników u panów i zostanie zorganizowana przed Giro d’Italia Donne i Tour de France Femmes. Czy ten zabieg będzie korzystny dla imprezy? Dowiemy się już za nieco ponad pół roku.

Poprzedni artykułNaszosowa zapowiedź sezonu 2023: Soudal – Quick Step
Następny artykułMaciej Paterski przedłuża kontrakt z Voster ATS Team
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments