Fot. Voster ATS Team / Szymon Gruchalski

Kolarska przygoda Macieja Paterskiego potrwa jeszcze co najmniej kolejny rok. 36-letni były mistrz Polski zdecydował się przedłużyć swój kontrakt z Voster ATS Team i tym samym pozostać jednym z filarów tej ekipy.

Maciej Paterski swoją przygodę z rowerem rozpoczynał w klubie UKS Trójka Jarocin, z którego trafił do KTK Kalisz. Tam został wicemistrzem Polski orlików, pojechał świetne Tour de l’Avenir i wiele innych udanych wyścigów. W 2008 roku młody zawodnik wyjechał do Włoch, gdzie ścigał się w amatorskich ekipach. W ten sposób 2 lata później znalazł się w worldtourowym Liquigasie.

W najwyższej dywizji Maciej Paterski spędził 4 lata, następnie jego pracodawcą zostało CCC Polsat Polkowice. Po kolejnych 4 sezonach nastąpiła zmiana na Wibatech Merx 7R, skąd w 2021 roku Polak trafił do Voster ATS Teamu, z którym pozostaje właśnie na trzeci rok. Przez te wszystkie lata Maciej Paterski odniósł w sumie 34 zwycięstwa w wyścigach UCI, w tym m.in. wygrał klasyfikację generalną Tour of Norway i Tour of Croatia, zgarnął etap Volta Ciclista a Catalunya czy w 2021 roku osiągnął upragnione mistrzostwo Polski po pięknym wyścigu z metą w Kartuzach.

Miniony sezon nie był dla mnie sezonem marzeń – przede wszystkim ze względu na kontuzję. Bardzo dziękuje drużynie za wsparcie w tym trudnym czasie i zarazem cieszę się, że szybko doszedłem do siebie i udało mi się odnieść zwycięstwa oraz być przydatnym dla zespołu. Po mojej kontuzji nie ma już śladu i zacząłem przygotowania pod kątem nowego sezonu. Mam bardzo dobre nastawienie i mimo tylu lat spędzonych w na rowerze, wciąż lubię rywalizację i wyścigową atmosferę

— powiedział Maciej Paterski po podpisaniu nowej umowy.

Tym samym w składzie Voster ATS Team na sezon 2023 znalazło się już dziewięciu zawodników. Większość odnawiała kontrakty, jedynym przychodzącym kolarzem jest Bartosz Rudyk (Santic – Wibatech). Nie wiadomo na ten moment czy przygodę z ekipą jako zawodnicy będą kontynuowali Paweł Cieślik, Szymon Rekita, Szymon Krawczyk oraz jeżdżący założyciel i menadżer tej ekipy Krzysztof Parma.

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek

Bardzo dobra wiadomość! Maciek gwarantuje poziom i walkę na każdym etapie o dobre miejsca. Czekamy na dalsze transfery!! 🙂