Dries De Bondt wygrał belgijski wyścig Memorial Rik Van Steenbergen. Drugi był jego kolega z Corendon-Circus – Jimmy Janssens.

Po sześciu latach przerwy reaktywowano wyścig Memorial Rik Van Steenbergen. Dziś kolarze mieli do przejechania niespełna 200 kilometrów z Beersed do Arendonk. Na płaskiej trasie na zawodników czekały trzy sektory brukowane.

Ucieczkę dnia utworzyli: Jimmy Janssens, Dries De Bondt i Philipp Walsleben (wszyscy Corendon – Circus), Oscar Riesebeek (Roompot – Charles), Coen Vermeltfoort (Alecto Cycling Team), Piotr Havik (BEAT Cycling Club) oraz David Boucher (Tarteletto – Isorex).

Peleton starał się kontrolować sytuację i przewaga urosła maksymalnie do czterech minut. 40 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Walsleben, a dwie minuty za czołówką jechała grupa około 15 kolarzy.

Kiedy mocniejsze tempo podyktowała dwójka z Corendon na ich kole zostali już tylko Riesebeek i Havik. Goniąca grupa mimo swojej liczebności bardzo powoli zmniejszała dystans do prowadzącej czwórki.

Na osiem kilometrów przed metą wynosił on jeszcze minutę. 1500 metrów przed metą zaatakował De Bondt, ale czujnie jechał Havik. Jednak poprawka kolarza Corendon – Circus spowodowała, że już nikt nie zdołał pojechać za nim.

Dries De Bondt zwyciężył, a drugi linie mety przejechał jego kolega – Jimmy Janssens. Trzecie miejsce dla Piotra Havika.

Wyniki:

1 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 4:24:08
2 Jimmy Janssens (Bel) Corendon – Circus 0:00:04
3 Piotr Havik (Ned) BEAT Cycling Club 0:00:04
4 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot – Charles 0:00:04
5 Tim Merlier (Bel) Corendon – Circus 0:00:39
6 Stijn Steels (Bel) Roompot – Charles 0:00:39
7 Rick Ottema (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:39
8 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles 0:00:39
9 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:00:39
10 Paul Taebling (GER) LKT Team Brandenburg 0:00:39
11 Huub Duijn (Ned) Roompot – Charles 0:01:11
12 Glenn Debruyne (Bel) Cibel 0:01:11
13 Wim Reynaerts (Bel) Cibel 0:01:14
14 Aaron Gate (NZl) EvoPro Racing 0:01:16
15 Adne Koster (Ned) Alecto Cyclingteam 0:01:16
16 Niels De Rooze (Bel) Tarteletto – Isorex 0:01:16
17 Tuur Deprez (Bel) Cibel 0:01:16
18 Senne Leysen (Bel) Roompot – Charles 0:01:16
19 Yves Coolen (Bel) BEAT Cycling Club 0:01:22
20 Roy Jans (Bel) Corendon – Circus 0:01:28
21 Thomas Joseph (Bel) Tarteletto – Isorex 0:01:28
22 Jason Van Dalen (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:28
23 Jeroen Pattyn (Bel) Team Differdange – GeBa 0:01:28
24 Sean De Bie (Bel) Roompot – Charles 0:01:30
25 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:33
26 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:01:42
27 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie 0:01:42
28 Filippo Fortin (Ita) Cofidis Solutions Crédits 0:01:43
29 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:01:49
30 Daan Hoeyberghs (Bel) BEAT Cycling Club 0:01:49
31 Coen Vermeltfoort (Ned) Alecto Cyclingteam 0:04:03
32 Luke Mudgway (NZl) EvoPro Racing 0:04:17
33 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:04:17
34 Daire Feeley (Irl) EvoPro Racing 0:04:20
35 Michiel Stockman (Bel) Tarteletto – Isorex 0:04:20
36 Alex Mengoulas (Ned) BEAT Cycling Club 0:04:20
37 David Boucher (Bel) Tarteletto – Isorex 0:04:47
38 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:04:51
39 Philip Weber (GER) LKT Team Brandenburg 0:05:05
40 Lars Kulbe (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:05:05
41 Michel Gießelmann (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:05:05
42 Paul Rudys (GER) LKT Team Brandenburg 0:05:05
43 Laurin Winter (GER) Team Differdange – GeBa 0:05:07
44 Luc Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles 0:05:07
45 Adam Lewis (GBr) BEAT Cycling Club 0:05:07
46 Laurens Huys (Bel) Wallonie Bruxelles 0:05:09
47 Arne Peters (Ned) Alecto Cyclingteam 0:05:09
48 Marco Mathis (GER) Cofidis Solutions Crédits 0:05:09
49 Attilio Viviani (Ita) Cofidis Solutions Crédits 0:05:09
50 Zico Waeytens (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:05:09
51 Jeroen Eyskens (Bel) Cibel 0:05:09
52 Cyrus Monk (Aus) EvoPro Racing 0:05:09
53 Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot – Charles 0:05:09
54 Daan Van Sintmaartensdijk (Ned) Alecto Cyclingteam 0:05:09
55 Jacob Relaes (Bel) Cibel 0:05:09
56 Enzo Bernard (Fra) Total Direct Energie 0:05:09
57 Richard Banusch (GER) LKT Team Brandenburg 0:05:09
58 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:09
59 Davide Appollonio (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:05:09
60 Jonas Rickaert (Bel) Corendon – Circus 0:05:09
61 Elmar Reinders (Ned) Roompot – Charles 0:05:09
62 Martijn Budding (Ned) BEAT Cycling Club 0:05:09
DNF Aaron Kearney (Irl) EvoPro Racing
DNF Louis Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Luca Bockelmann (GER) LKT Team Brandenburg
DNF Wouter Wippert (Ned) EvoPro Racing
DNF Felix Intra (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Joann Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Franz Werner (GER) LKT Team Brandenburg
DNF Toni Franz (GER) Team Differdange – GeBa
DNF Kenny Dehaes (Bel) Wallonie Bruxelles
DNF Balázs Rózsa (Hun) Team Differdange – GeBa
DNF Andreas Andersson (Swe) Team Differdange – GeBa
DNF Gianni Marchand (Bel) Cibel
DNF Jelle Bootsveld (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Thijs De Lange (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Robbie Van Bakel (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
DNF Bryan Boussaer (Bel) Tarteletto – Isorex
DNF Sebastian Schmiedel (GER) LKT Team Brandenburg
DNF Marco Minnaard (Ned) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Pim Ligthart (Ned) Total Direct Energie
DNF Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie
DNF Valentin Ferron (Fra) Total Direct Energie
DNF Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Aaron Van Poucke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Bart De Clercq (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Yukinori Hishinuma (Jpn) Amore & Vita – Prodir
DNF Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus
DNF Andrea Pasqualon (Ita) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Loïc Vliegen (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Abe Celi (Ned) Alecto Cyclingteam
DNF René Hooghiemster (Ned) Alecto Cyclingteam
DNF Kévin Boyer (Fra) Amore & Vita – Prodir
DNF Andrea Meucci (Ita) Amore & Vita – Prodir
DNF Tom Wirtgen (Lux) Wallonie Bruxelles
DNF Rubens Rosini (Ita) Amore & Vita – Prodir
DNF Moreno De Pauw (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNS Peter Koning (Ned) EvoPro Racing