Alexys Brunel (Groupama-FDJ Continental) wygrał po samotnym ataku Paris-Tours dla kolarzy do 23 lat.

183 kilometry z Bonneval do Tours mieli do przejechania młodzieżowcy na trasie francuskiej jednodniówki. Głównymi trudnościami było dziewięć sektorów bruku i siedem krótkich podjazdów, które były usytuowane w końcówce.

Chwilę po starcie przed peletonem znaleźli się: Alexis Roche (Côtes d’Armor-Marie Morin-Véranda Rideau), Antoine Devanne (Vendée U), Maxime Pasturel (Pays de la Loire) i Ziga Jerman (Groupama-FDJ Continental).

Dość szybko czwórka wypracowała sobie nawet ponad 12 minut przewagi. 100 kilometrów przed metą peleton podzielił się na kilka grup. Najdłużej na czele utrzymał się Devanne, ale jego akcja zakończyła się na 45 kilometrów przed metą.

W pierwszej grupie jechali wtedy: Thomas ACOSTA (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme), Jonathan COUANON (AVC Aix-en-Provence), Anthony JULLIEN, Simon VERGER (obaj Chambéry Cyclisme Formation), Maxime JARNET (EC Saint-Etienne Loire), Maël GUÉGAN (Sojasun espoir-ACNC), Maxime CHEVALIER (VC Pays de Loudéac), Dennis VAN DER HORST (Metec-TKH p/b Mantel), Florian VERMEERSCH, Ward VANHOOF (obaj Lotto-Soudal U23), Johannes HODAPP, Kim Alexander HEIDUK (obaj Niemcy), Tobias S. FOSS, Jonas Iversby HVIDEBERG, Lars SAUGSTAD, Iver SKAARSETH (wszyscy Uno-X Norwegian Development Team), Leon HEINSCHKE, Tim NABERMAN (obaj Development Team Sunweb), Alexys BRUNEL i Clément DAVY (obaj Groupama-FDJ Continental).

Kilka kilometrów dalej na samotny atak zdecydował się Brunel. Francuz sukcesywnie powiększał swoją przewagę, która na 10 kilometrów przed metą wynosiła prawie minutę.

Brunel nie dał się już doścignąć i na solo wygrał młodzieżowy wyścig Paris-Tours. Kolejne miejsca zajęli Joël Suter (Akros-Thömus) i Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Norwegian Development Team).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Rocznik Ekipa Czas
1 Alexys Brunel 1998 Continental Groupama-FDJ 4:58:20
2 Joel Suter 1998 Akros-Thömus + 29
3 Jonas Iversby Hvideberg 1999 Uno-X Norwegian DT + 1:03
4 Maxime Chevalier 1999 V.C.Pays de Loudéac + 1:09
5 Lars Saugstad 1997 Uno-X Norwegian DT + 1:20
6 Ward Vanhoof 1999 Lotto – Soudal U23 + 1:20
7 Maxime Jarnet 1998 EC Saint-Etienne Loire + 1:20
8 Maël Guégan 1998 Sojasun espoir-ACNC + 1:20
9 Anthony Jullien 1998 Chambéry Cyclisme Formation + 1:20
10 Jonathan Couanon 1997 A.V.C. Aix-en-Provence + 1:20
11 Iver Skaarseth 1998 Uno-X Norwegian DT + 1:20
12 Leon Heinschke 1999 Development Team Sunweb + 1:20
13 Thomas Acosta 1997 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 1:20
14 Sander De Pestel 1998 Lotto – Soudal U23 + 2:26
15 Gilles De Wilde 1999 Home Solution-Soenens + 2:26
16 Florian Vermeersch 1999 Lotto – Soudal U23 + 2:26
17 Clément Aulnette 2000 Team U Nantes Atlantique + 2:31
18 Paul Lapeira 2000 Chambéry Cyclisme Formation + 2:31
19 Clément Davy 1998 Continental Groupama-FDJ + 2:31
20 Dennis Van Der Horst 1998 Metec – TKH + 2:33
21 Simon Verger 1998 Chambéry Cyclisme Formation + 2:35
22 Lars Van Den Berg 1998 Metec – TKH + 2:59
23 Matis Louvel 1999 V.C.Rouen 76 + 2:59
24 Tom Paquot 1999 Belgium + 2:59
25 Jake Stewart 1999 Continental Groupama-FDJ + 2:59
26 Johannes Adamietz 1998 Germany + 3:01
27 Kim Heiduk 2000 Germany + 3:07
28 Davide Bomboi 2000 Home Solution-Soenens + 3:08
29 Sandy Dujardin 1997 EC Saint-Etienne Loire + 3:08
30 Luca Van Boven 2000 GM Recycling Team + 3:08
31 Jens Bouts 1998 EFC-L&R-Vulsteke + 3:08
32 Jens Vanoverberghe 1999 EFC-L&R-Vulsteke + 3:08
33 Léo Bouvier 1998 SCO Dijon-Team Material-velo.com + 3:08
34 Brent Van Mulders 2000 Home Solution-Soenens + 3:08
35 Pierre Benech 2000 V.C.Pays de Loudéac + 3:08
36 Simon Guglielmi 1997 Continental Groupama-FDJ + 3:08
37 Axel Narbonne-Zuccarelli 1998 A.V.C. Aix-en-Provence + 3:08
38 Johannes Hodapp 1999 Germany + 3:08
39 Stan Van Tricht 1999 GM Recycling Team + 3:13
40 Simon Millon 2000 CG Orléans-Loiret + 3:34
41 Guy Le Monnier De Gouville 1999 CG Orléans-Loiret + 4:32
42 Vojtech Sedlacek 1999 C.C.Etupes + 4:32
43 Maxime Jolly 2000 V.C.Pays de Loudéac + 4:32
44 Maxime Dransart 1998 Team Pays de Dinan + 4:32
45 Charles Hancke 1997 C.C.Villeneuve Saint Germain + 4:32
46 Clément Javouhey 1998 SCO Dijon-Team Material-velo.com + 4:32
47 Ugo Clareton 1998 EC Saint-Etienne Loire + 4:32
48 Maxime Eloy 1999 C.C.Villeneuve Saint Germain + 4:32
49 Eliot Pauchard 1999 CR4C Roanne + 4:32
50 Titouan Guy 1997 Nouvelle-Aquitaine + 4:32
51 Louis Louvet 1997 CR4C Roanne + 4:32
52 Grégoire Salmon 1997 Sojasun espoir-ACNC + 4:32
53 Axel Mariault 1998 Team U Nantes Atlantique + 4:32
54 Tim Naberman 1999 Development Team Sunweb + 4:32
55 Sven Burger 1997 SEG Racing Academy + 4:32
56 David Dekker 1998 Metec – TKH + 4:32
57 Tobias Foss 1997 Uno-X Norwegian DT + 4:32
58 Pirmin Benz 2000 Germany + 4:49
59 Adrien Maire 2000 A.V.C. Aix-en-Provence + 6:49
60 Alexis Renard 1999 Côtes d’Armor-Marie Morin + 10:10
61 Maarten Verheyen 1999 Home Solution-Soenens + 10:10
62 Jordi Meeus 1998 SEG Racing Academy + 11:16
63 Marten Kooistra 1997 SEG Racing Academy + 11:16
64 Alberto Dainese 1998 SEG Racing Academy + 11:16
65 Antoine Prunet 1999 CR4C Roanne + 11:16
66 Tim Marsman 2000 Metec – TKH + 11:16
67 Luca De Meester 2000 EFC-L&R-Vulsteke + 11:16
68 Luca Campioni 1999 SCO Dijon-Team Material-velo.com + 11:16
69 Robbe Claeys 2000 GM Recycling Team + 11:16
70 Emile Brenans 1998 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme + 11:16
71 Alan Jousseaume 1998 Vendée U + 11:16
72 Jean-Lou Watrelot 1997 V.C.Rouen 76 + 11:16
73 Nicolas Malle 1998 V.C.Pays de Loudéac + 11:16
74 Célestin Leyman 1997 EFC-L&R-Vulsteke + 11:16
75 Martin Bugge Urianstad 1999 Uno-X Norwegian DT + 13:18
76 Harrison Wood 2000 A.V.C. Aix-en-Provence + 13:18
77 Laurin Bachmann 1999 Akros-Thömus + 13:18
78 Valentin Retailleau 2000 Chambéry Cyclisme Formation + 14:48
79 Antoine Grand 1999 CR4C Roanne + 14:48
80 Stuart Balfour 1997 Côtes d’Armor-Marie Morin + 14:48
81 Thomas Denis 1997 Vendée U + 14:48
82 Luc Dury 1997 EC Saint-Etienne Loire + 14:48
83 Henrik Pakalski 1999 Germany + 14:48
84 Théo Sagnier 1997 Île-de-France + 14:48
85 Trystan Five 1999 Home Solution-Soenens + 14:48
86 Enzo Anti 1998 V.C.Rouen 76 + 14:48
87 Maxime Richard 2000 C.C.Etupes + 14:48
88 Danny Van der Tuuk 1999 Metec – TKH + 14:48
89 Damien Poisson 1997 Côtes d’Armor-Marie Morin + 15:13
90 Tom Van Vuchelen 1999 Belgium + 15:30
91 Alexis Duvivier 2000 V.C.Rouen 76 + 20:01
92 Antoine Devanne 2000 Vendée U + 20:04
93 Jocelyn Baguelin 1999 Pays de la Loire + 21:08
94 Alexis Delestre 1998 Pays de la Loire + 21:08
95 Jim Brown 2000 C.C.Etupes + 21:08
96 Jasper Rasch 1998 SEG Racing Academy + 21:08
97 Matthis Dethy 2000 Belgium + 22:15
98 Florentin Lecamus-Lambert 1999 Team Pays de Dinan + 22:21
99 Thibault Lévêque 1997 Team Pays de Dinan + 22:26
DNF Felix Dopchie 1999 Belgium
DNF Laurenz Rex 1999 Belgium
DNF Dylan Guinet 1997 Île-de-France
DNF Christopher Lamaille 1999 Île-de-France
DNF Remi Marcoux 1998 Île-de-France
DNF Killian Théot 1999 Île-de-France
DNF Maxime Agut 1998 Nouvelle-Aquitaine
DNF Bastien Bareille 1999 Nouvelle-Aquitaine
DNF Patxi Darthayette 1999 Nouvelle-Aquitaine
DNF Corentin Sassier 1997 Nouvelle-Aquitaine
DNF David Bernard 1997 Pays de la Loire
DNF Maxime Pasturel 1999 Pays de la Loire
DNF Florian Rapiteau 1998 Pays de la Loire
DNF Clément Delcros 1999 A.V.C. Aix-en-Provence
DNF Antoine Aebi 1998 Akros-Thömus
DNF Manuel Zobrist 1997 Akros-Thömus
DNF Guillaume Bravard 1997 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
DNF Jocelyn Guillot 1998 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
DNF Corentin Lesage 2000 Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme
DNF Jérémy Bellicaud 1998 C.C.Etupes
DNF Paul Lefaure 1999 C.C.Etupes
DNF Morgan Bown 2000 C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Damien Pinson 1999 C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Jean Pascal Savelli 1998 C.C.Villeneuve Saint Germain
DNF Guillaume Monmasson 2000 CG Orléans-Loiret
DNF Eliot Perragin 1998 CG Orléans-Loiret
DNF Dylan Rethore 1997 CG Orléans-Loiret
DNF Alois Charrin 2000 Chambéry Cyclisme Formation
DNF Ziga Jerman 1998 Continental Groupama-FDJ
DNF Alexis Roche 1998 Côtes d’Armor-Marie Morin
DNF Siarhei Shauchenka 1998 Côtes d’Armor-Marie Morin
DNF Fabien Rondeau 1997 CR4C Roanne
DNF Jarno Mobach 1998 Development Team Sunweb
DNF Niklas Märkl 1999 Development Team Sunweb
DNF Ludvig Anton Wacker 2000 Development Team Sunweb
DNF Thibaut Gagnaire 1999 EC Saint-Etienne Loire
DNF Cédric Beullens 1997 EFC-L&R-Vulsteke
DNF Gordon De Winter 1997 GM Recycling Team
DNF Thibeau Verhofstadt 1998 GM Recycling Team
DNF Sébastien Grignard 1999 Lotto – Soudal U23
DNF Arne Marit 1999 Lotto – Soudal U23
DNF Nicolas Debeaumarché 1998 SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Mathieu Rigollot 1997 SCO Dijon-Team Material-velo.com
DNF Florian Dauphin 1999 Sojasun espoir-ACNC
DNF Quentin Fournier 1998 Sojasun espoir-ACNC
DNF Jean-Louis Le Ny 1998 Sojasun espoir-ACNC
DNF Allan Chevillard 2000 Team Pays de Dinan
DNF Brendan Le Cam 1999 Team Pays de Dinan
DNF Louis Barré 2000 Team U Nantes Atlantique
DNF Maximillien Provost 2000 Team U Nantes Atlantique
DNF Damien Ridel 1999 Team U Nantes Atlantique
DNF Yann Plusquellec 2000 V.C.Pays de Loudéac
DNF Hugo Roussel 1999 V.C.Rouen 76
DNF Emilien Jeannière 1998 Vendée U
DNF Samuel Thibaud 2000 Vendée U
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments