Alexys Brunel (Groupama-FDJ Continental) wygrał po samotnym ataku Paris-Tours dla kolarzy do 23 lat.
183 kilometry z Bonneval do Tours mieli do przejechania młodzieżowcy na trasie francuskiej jednodniówki. Głównymi trudnościami było dziewięć sektorów bruku i siedem krótkich podjazdów, które były usytuowane w końcówce.
Chwilę po starcie przed peletonem znaleźli się: Alexis Roche (Côtes d’Armor-Marie Morin-Véranda Rideau), Antoine Devanne (Vendée U), Maxime Pasturel (Pays de la Loire) i Ziga Jerman (Groupama-FDJ Continental).
L'échappée a 12' d'avance sur Paris-Tours Espoirs. Le direct : https://t.co/m1mjSBLrDc#ParisTours #ParisToursU23 #ParisToursEspoirs
Crédit photo : Antoine Pouillard – DirectVelo pic.twitter.com/HUIDeUzEio
— DirectVelo (@directvelo) October 13, 2019
Dość szybko czwórka wypracowała sobie nawet ponad 12 minut przewagi. 100 kilometrów przed metą peleton podzielił się na kilka grup. Najdłużej na czele utrzymał się Devanne, ale jego akcja zakończyła się na 45 kilometrów przed metą.
W pierwszej grupie jechali wtedy: Thomas ACOSTA (Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme), Jonathan COUANON (AVC Aix-en-Provence), Anthony JULLIEN, Simon VERGER (obaj Chambéry Cyclisme Formation), Maxime JARNET (EC Saint-Etienne Loire), Maël GUÉGAN (Sojasun espoir-ACNC), Maxime CHEVALIER (VC Pays de Loudéac), Dennis VAN DER HORST (Metec-TKH p/b Mantel), Florian VERMEERSCH, Ward VANHOOF (obaj Lotto-Soudal U23), Johannes HODAPP, Kim Alexander HEIDUK (obaj Niemcy), Tobias S. FOSS, Jonas Iversby HVIDEBERG, Lars SAUGSTAD, Iver SKAARSETH (wszyscy Uno-X Norwegian Development Team), Leon HEINSCHKE, Tim NABERMAN (obaj Development Team Sunweb), Alexys BRUNEL i Clément DAVY (obaj Groupama-FDJ Continental).
Kilka kilometrów dalej na samotny atak zdecydował się Brunel. Francuz sukcesywnie powiększał swoją przewagę, która na 10 kilometrów przed metą wynosiła prawie minutę.
Brunel nie dał się już doścignąć i na solo wygrał młodzieżowy wyścig Paris-Tours. Kolejne miejsca zajęli Joël Suter (Akros-Thömus) i Jonas Iversby Hvideberg (Uno-X Norwegian Development Team).
Wyniki:
Pozycja | Kolarz | Rocznik | Ekipa | Czas |
1 | Alexys Brunel | 1998 | Continental Groupama-FDJ | 4:58:20 |
2 | Joel Suter | 1998 | Akros-Thömus | + 29 |
3 | Jonas Iversby Hvideberg | 1999 | Uno-X Norwegian DT | + 1:03 |
4 | Maxime Chevalier | 1999 | V.C.Pays de Loudéac | + 1:09 |
5 | Lars Saugstad | 1997 | Uno-X Norwegian DT | + 1:20 |
6 | Ward Vanhoof | 1999 | Lotto – Soudal U23 | + 1:20 |
7 | Maxime Jarnet | 1998 | EC Saint-Etienne Loire | + 1:20 |
8 | Maël Guégan | 1998 | Sojasun espoir-ACNC | + 1:20 |
9 | Anthony Jullien | 1998 | Chambéry Cyclisme Formation | + 1:20 |
10 | Jonathan Couanon | 1997 | A.V.C. Aix-en-Provence | + 1:20 |
11 | Iver Skaarseth | 1998 | Uno-X Norwegian DT | + 1:20 |
12 | Leon Heinschke | 1999 | Development Team Sunweb | + 1:20 |
13 | Thomas Acosta | 1997 | Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme | + 1:20 |
14 | Sander De Pestel | 1998 | Lotto – Soudal U23 | + 2:26 |
15 | Gilles De Wilde | 1999 | Home Solution-Soenens | + 2:26 |
16 | Florian Vermeersch | 1999 | Lotto – Soudal U23 | + 2:26 |
17 | Clément Aulnette | 2000 | Team U Nantes Atlantique | + 2:31 |
18 | Paul Lapeira | 2000 | Chambéry Cyclisme Formation | + 2:31 |
19 | Clément Davy | 1998 | Continental Groupama-FDJ | + 2:31 |
20 | Dennis Van Der Horst | 1998 | Metec – TKH | + 2:33 |
21 | Simon Verger | 1998 | Chambéry Cyclisme Formation | + 2:35 |
22 | Lars Van Den Berg | 1998 | Metec – TKH | + 2:59 |
23 | Matis Louvel | 1999 | V.C.Rouen 76 | + 2:59 |
24 | Tom Paquot | 1999 | Belgium | + 2:59 |
25 | Jake Stewart | 1999 | Continental Groupama-FDJ | + 2:59 |
26 | Johannes Adamietz | 1998 | Germany | + 3:01 |
27 | Kim Heiduk | 2000 | Germany | + 3:07 |
28 | Davide Bomboi | 2000 | Home Solution-Soenens | + 3:08 |
29 | Sandy Dujardin | 1997 | EC Saint-Etienne Loire | + 3:08 |
30 | Luca Van Boven | 2000 | GM Recycling Team | + 3:08 |
31 | Jens Bouts | 1998 | EFC-L&R-Vulsteke | + 3:08 |
32 | Jens Vanoverberghe | 1999 | EFC-L&R-Vulsteke | + 3:08 |
33 | Léo Bouvier | 1998 | SCO Dijon-Team Material-velo.com | + 3:08 |
34 | Brent Van Mulders | 2000 | Home Solution-Soenens | + 3:08 |
35 | Pierre Benech | 2000 | V.C.Pays de Loudéac | + 3:08 |
36 | Simon Guglielmi | 1997 | Continental Groupama-FDJ | + 3:08 |
37 | Axel Narbonne-Zuccarelli | 1998 | A.V.C. Aix-en-Provence | + 3:08 |
38 | Johannes Hodapp | 1999 | Germany | + 3:08 |
39 | Stan Van Tricht | 1999 | GM Recycling Team | + 3:13 |
40 | Simon Millon | 2000 | CG Orléans-Loiret | + 3:34 |
41 | Guy Le Monnier De Gouville | 1999 | CG Orléans-Loiret | + 4:32 |
42 | Vojtech Sedlacek | 1999 | C.C.Etupes | + 4:32 |
43 | Maxime Jolly | 2000 | V.C.Pays de Loudéac | + 4:32 |
44 | Maxime Dransart | 1998 | Team Pays de Dinan | + 4:32 |
45 | Charles Hancke | 1997 | C.C.Villeneuve Saint Germain | + 4:32 |
46 | Clément Javouhey | 1998 | SCO Dijon-Team Material-velo.com | + 4:32 |
47 | Ugo Clareton | 1998 | EC Saint-Etienne Loire | + 4:32 |
48 | Maxime Eloy | 1999 | C.C.Villeneuve Saint Germain | + 4:32 |
49 | Eliot Pauchard | 1999 | CR4C Roanne | + 4:32 |
50 | Titouan Guy | 1997 | Nouvelle-Aquitaine | + 4:32 |
51 | Louis Louvet | 1997 | CR4C Roanne | + 4:32 |
52 | Grégoire Salmon | 1997 | Sojasun espoir-ACNC | + 4:32 |
53 | Axel Mariault | 1998 | Team U Nantes Atlantique | + 4:32 |
54 | Tim Naberman | 1999 | Development Team Sunweb | + 4:32 |
55 | Sven Burger | 1997 | SEG Racing Academy | + 4:32 |
56 | David Dekker | 1998 | Metec – TKH | + 4:32 |
57 | Tobias Foss | 1997 | Uno-X Norwegian DT | + 4:32 |
58 | Pirmin Benz | 2000 | Germany | + 4:49 |
59 | Adrien Maire | 2000 | A.V.C. Aix-en-Provence | + 6:49 |
60 | Alexis Renard | 1999 | Côtes d’Armor-Marie Morin | + 10:10 |
61 | Maarten Verheyen | 1999 | Home Solution-Soenens | + 10:10 |
62 | Jordi Meeus | 1998 | SEG Racing Academy | + 11:16 |
63 | Marten Kooistra | 1997 | SEG Racing Academy | + 11:16 |
64 | Alberto Dainese | 1998 | SEG Racing Academy | + 11:16 |
65 | Antoine Prunet | 1999 | CR4C Roanne | + 11:16 |
66 | Tim Marsman | 2000 | Metec – TKH | + 11:16 |
67 | Luca De Meester | 2000 | EFC-L&R-Vulsteke | + 11:16 |
68 | Luca Campioni | 1999 | SCO Dijon-Team Material-velo.com | + 11:16 |
69 | Robbe Claeys | 2000 | GM Recycling Team | + 11:16 |
70 | Emile Brenans | 1998 | Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme | + 11:16 |
71 | Alan Jousseaume | 1998 | Vendée U | + 11:16 |
72 | Jean-Lou Watrelot | 1997 | V.C.Rouen 76 | + 11:16 |
73 | Nicolas Malle | 1998 | V.C.Pays de Loudéac | + 11:16 |
74 | Célestin Leyman | 1997 | EFC-L&R-Vulsteke | + 11:16 |
75 | Martin Bugge Urianstad | 1999 | Uno-X Norwegian DT | + 13:18 |
76 | Harrison Wood | 2000 | A.V.C. Aix-en-Provence | + 13:18 |
77 | Laurin Bachmann | 1999 | Akros-Thömus | + 13:18 |
78 | Valentin Retailleau | 2000 | Chambéry Cyclisme Formation | + 14:48 |
79 | Antoine Grand | 1999 | CR4C Roanne | + 14:48 |
80 | Stuart Balfour | 1997 | Côtes d’Armor-Marie Morin | + 14:48 |
81 | Thomas Denis | 1997 | Vendée U | + 14:48 |
82 | Luc Dury | 1997 | EC Saint-Etienne Loire | + 14:48 |
83 | Henrik Pakalski | 1999 | Germany | + 14:48 |
84 | Théo Sagnier | 1997 | Île-de-France | + 14:48 |
85 | Trystan Five | 1999 | Home Solution-Soenens | + 14:48 |
86 | Enzo Anti | 1998 | V.C.Rouen 76 | + 14:48 |
87 | Maxime Richard | 2000 | C.C.Etupes | + 14:48 |
88 | Danny Van der Tuuk | 1999 | Metec – TKH | + 14:48 |
89 | Damien Poisson | 1997 | Côtes d’Armor-Marie Morin | + 15:13 |
90 | Tom Van Vuchelen | 1999 | Belgium | + 15:30 |
91 | Alexis Duvivier | 2000 | V.C.Rouen 76 | + 20:01 |
92 | Antoine Devanne | 2000 | Vendée U | + 20:04 |
93 | Jocelyn Baguelin | 1999 | Pays de la Loire | + 21:08 |
94 | Alexis Delestre | 1998 | Pays de la Loire | + 21:08 |
95 | Jim Brown | 2000 | C.C.Etupes | + 21:08 |
96 | Jasper Rasch | 1998 | SEG Racing Academy | + 21:08 |
97 | Matthis Dethy | 2000 | Belgium | + 22:15 |
98 | Florentin Lecamus-Lambert | 1999 | Team Pays de Dinan | + 22:21 |
99 | Thibault Lévêque | 1997 | Team Pays de Dinan | + 22:26 |
DNF | Felix Dopchie | 1999 | Belgium | |
DNF | Laurenz Rex | 1999 | Belgium | |
DNF | Dylan Guinet | 1997 | Île-de-France | |
DNF | Christopher Lamaille | 1999 | Île-de-France | |
DNF | Remi Marcoux | 1998 | Île-de-France | |
DNF | Killian Théot | 1999 | Île-de-France | |
DNF | Maxime Agut | 1998 | Nouvelle-Aquitaine | |
DNF | Bastien Bareille | 1999 | Nouvelle-Aquitaine | |
DNF | Patxi Darthayette | 1999 | Nouvelle-Aquitaine | |
DNF | Corentin Sassier | 1997 | Nouvelle-Aquitaine | |
DNF | David Bernard | 1997 | Pays de la Loire | |
DNF | Maxime Pasturel | 1999 | Pays de la Loire | |
DNF | Florian Rapiteau | 1998 | Pays de la Loire | |
DNF | Clément Delcros | 1999 | A.V.C. Aix-en-Provence | |
DNF | Antoine Aebi | 1998 | Akros-Thömus | |
DNF | Manuel Zobrist | 1997 | Akros-Thömus | |
DNF | Guillaume Bravard | 1997 | Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme | |
DNF | Jocelyn Guillot | 1998 | Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme | |
DNF | Corentin Lesage | 2000 | Bourg-en-Bresse Ain Cyclisme | |
DNF | Jérémy Bellicaud | 1998 | C.C.Etupes | |
DNF | Paul Lefaure | 1999 | C.C.Etupes | |
DNF | Morgan Bown | 2000 | C.C.Villeneuve Saint Germain | |
DNF | Damien Pinson | 1999 | C.C.Villeneuve Saint Germain | |
DNF | Jean Pascal Savelli | 1998 | C.C.Villeneuve Saint Germain | |
DNF | Guillaume Monmasson | 2000 | CG Orléans-Loiret | |
DNF | Eliot Perragin | 1998 | CG Orléans-Loiret | |
DNF | Dylan Rethore | 1997 | CG Orléans-Loiret | |
DNF | Alois Charrin | 2000 | Chambéry Cyclisme Formation | |
DNF | Ziga Jerman | 1998 | Continental Groupama-FDJ | |
DNF | Alexis Roche | 1998 | Côtes d’Armor-Marie Morin | |
DNF | Siarhei Shauchenka | 1998 | Côtes d’Armor-Marie Morin | |
DNF | Fabien Rondeau | 1997 | CR4C Roanne | |
DNF | Jarno Mobach | 1998 | Development Team Sunweb | |
DNF | Niklas Märkl | 1999 | Development Team Sunweb | |
DNF | Ludvig Anton Wacker | 2000 | Development Team Sunweb | |
DNF | Thibaut Gagnaire | 1999 | EC Saint-Etienne Loire | |
DNF | Cédric Beullens | 1997 | EFC-L&R-Vulsteke | |
DNF | Gordon De Winter | 1997 | GM Recycling Team | |
DNF | Thibeau Verhofstadt | 1998 | GM Recycling Team | |
DNF | Sébastien Grignard | 1999 | Lotto – Soudal U23 | |
DNF | Arne Marit | 1999 | Lotto – Soudal U23 | |
DNF | Nicolas Debeaumarché | 1998 | SCO Dijon-Team Material-velo.com | |
DNF | Mathieu Rigollot | 1997 | SCO Dijon-Team Material-velo.com | |
DNF | Florian Dauphin | 1999 | Sojasun espoir-ACNC | |
DNF | Quentin Fournier | 1998 | Sojasun espoir-ACNC | |
DNF | Jean-Louis Le Ny | 1998 | Sojasun espoir-ACNC | |
DNF | Allan Chevillard | 2000 | Team Pays de Dinan | |
DNF | Brendan Le Cam | 1999 | Team Pays de Dinan | |
DNF | Louis Barré | 2000 | Team U Nantes Atlantique | |
DNF | Maximillien Provost | 2000 | Team U Nantes Atlantique | |
DNF | Damien Ridel | 1999 | Team U Nantes Atlantique | |
DNF | Yann Plusquellec | 2000 | V.C.Pays de Loudéac | |
DNF | Hugo Roussel | 1999 | V.C.Rouen 76 | |
DNF | Emilien Jeannière | 1998 | Vendée U | |
DNF | Samuel Thibaud | 2000 | Vendée U |