Foto: Équipe cycliste Groupama–FDJ

Ekipy AG2R Citroen Team i Groupama – FDJ są kolejnymi, które opublikowały składy na najbliższy brukowany klasyk – Danilith Nokere Koerse (1.Pro), który odbędzie się w środę 17 marca.

Peleton wróci do ścigania w Belgii już jutro, w wyścigu Danilith Nokere Koerse. Jest to jednodniowa impreza, która, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywana jest w okolicach belgijskiego miasta Nokere. Na prawie 200-kilometrowej trasie znajdzie się wiele krótkich i łagodnych podjazdów oraz sektorów brukowych.

Od 2002 roku każda edycja Danilith Nokere Koerse kończyła się finiszem z dużej grupy, dlatego też ekipy wysyłają tam zawodników potrafiących radzić sobie w sprintach z peletonu. Liderem zespołu Groupama – FDJ najprawdopodobniej będzie Jake Stewart mający za sobą świetny początek sezonu.

Młody Brytyjczyk zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Etoile de Besseges przegrywając jedynie z Timem Wellensem (Lotto Soudal), Michałem Kwiatkowskim (INEOS Grenadiers) i Nilsem Polittem (BORA-hansgrohe), a później finiszował na drugiej pozycji w Omloop Het Nieuwsblad. Ekipa Marca Madiot może liczyć na młodego kolarza zarówno w przypadku finiszu z peletonu, jak i z małej grupy. Do pomocy będzie miał między innymi Alexysa Brunela, Olivera Le Gac, Clementa Davy’ego i Fabiana Lienharda.

Ci kolarze wystartują też w Bredene-Koksijde Classic (1.Pro), który odbędzie się w piątek. Zawodników „dorosłej” formacji Groupama – FDJ wzmocnią Rait Arm i Lewis Askey, którzy na co dzień ścigają się w rozwojowym zespole tej drużyny.

Druga francuska formacja z grona World Teams – AG2R Citroen Team – weźmie udział w wyścigu Danilith Nokere Koerse w sześcioosobowym składzie (o jednego zawodnika mniej niż większość ekip). Liderem zespołu wydaje się być szybki Marc Sarreau. Oprócz niego w belgijskim wyścigu pojadą między innymi Alexis Gougeard i Gijs Van Hoecke.

Skład Groupama – FDJ na Danilith Nokere Koerse 2021: Alexys Brunel, Clement Davy, Antoine Duchesne, Simon Gugliemi, Oliver Le Gac, Fabian Lienhard, Jake Stewart.

Skład AG2R Citroen Team na Danilith Nokere Koerse 2021: Julien Duval, Alexis Gougeard, Marc Sarreau, Anthony Julien, Nicolas Prodhomme, Gijs Van Hoecke.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments