Jeden z talentów rozwijających się pod okien Alberto Contadora postanowił zmienić barwy. Michele Gazzoli, bo o nim mowa, przenosi się do Team Monti.

Ostatnie 2 lata utalentowany Włoch spędził w zespole Kometa, czyli młodzieżowej odnodze Trek – Segafredo założonej przez samego „El Pistolero”. Zaledwie 20-letni zawodnik notował całkiem przyzwoite rezultaty, lecz wciąż jego największym sukcesem pozostaje zdobycie mistrzostwa Europy juniorów ze startu wspólnego w 2017 roku.

Teraz młodziutki kolarz zdecydował się jednak na dużą zmianę. W sezonie 2020 nie będzie już bowiem kolarzem zespołu Kometa, a… Team Monti, który (póki co) można nazwać zespołem legend. Nie do końca bowiem wiadomo w jakim kształcie zespół wystartuje w przyszłym roku, lecz podpisane z nim umowy mają już Tomaso Bramati (syn dyrektora sportowego Deceuninck – Quick Step Davide Bramatiego) oraz Stefano Museeuw (syn Johana Museeuwa, legendy wyścigów klasycznych w latach ’90).

Z punktu widzenia stricte organizacyjnego, Team Monti będzie młodzieżowym zapleczem ekipy Deceuninck – Quick Step. Jeszcze kilka lat temu podobny podmiot działał pod nazwami Etixx czy Klein Constantia, a jego beneficjentami są tacy kolarze jak Łukasz Wiśniowski czy Enric Mas.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments