Foto: ASO/ Alex Broadway

Jeden z faworytów Il Lombardia wypada z rywalizacji. Julian Alaphilippe, bo o nim mowa, postanowił bowiem zakończyć sezon 2019.

Nie da się ukryć, że ostatnie 10 miesięcy było dla Francuza naprawdę wyjątkowe. Po kapitalnej wiośnie zawodnik Deceuninck – Quick Step zanotował też wybitny występ w Tour de France, który poruszył tłumy. W końcówce sezonu forma znakomitego kolarza nie była jednak najlepsza, przez co nie zobaczymy go w Il Lombardia.

Jest mi niezmiernie przykro, lecz muszę przekazać wszystkim, iż nie pojawię się na trasie Milano – Torino oraz Il Lombardia. Dla mnie sezon 2019 się zakończył. Doskonale wiecie, że przez cały sezon dawałem z siebie absolutnie wszystko, zaczynając od wyścigu w Argentynie. Na mistrzostwach świata czułem już jednak, że nie jest to to, co chciałbym prezentować. Bardzo chciałem wystartować we Włoszech, lecz nie ma to najmniejszego sensu. Czas na rozpoczęcie mojego w pełni zasłużonego odpoczynku

– czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez zawodnika.

Jak wiadomo, w przyszłym roku na kolarzy czeka wyścig olimpijski w Tokio. Jego trasa z pewnością może odpowiadać Alaphilippe’owi, który udowodnił już, że średnich gór się nie boi.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments