fot. Astana Qazaqstan Team

Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, że ​​włoski kolarz Michele Gazzoli został ukarany roczną karą wykluczenia za nieumyślne naruszenie przepisów antydopingowych.

Sprawa dotyczy wyniku analizy próbki pobranej od zawodnika podczas zawodów w dniu 17 lutego 202 r. przez Międzynarodową Agencję Antydopingową w imieniu UCI. Zgodnie ze Światowym Kodeksem Antydopingowym oraz Przepisami Antydopingowymi UCI, kara wykluczenia rozpoczęła się 10 sierpnia 2022r. i obowiązuje do 9 sierpnia 2023r. (włącznie).

Michele Gazzoli został również wykreślony ze wszystkich wyników uzyskanych podczas tegorocznego wyścigu Volta ao Algarve em Bicicleta. Substancją, którą wykryto w organizmie Włocha jest tuaminoheptan.

Co oczywiste od Michele Gazzolego momentalnie odcięła się jego ekipa, czyli Astana Qazaqstan Team. Włoch został przez nią zwolniony ze skutkiem natychmiastowym. W ich komunikacie napisano:

UCI uwzględniło wyjaśnienia Michele Gazzolego, a mianowicie fakt, że wyżej wymieniona substancja dostała się do organizmu w sposób niezamierzony po spożyciu leku o nazwie Rhinofluimucil (spray do nosa do leczenia nieżytu tegoż), zakupionego samodzielnie w aptece bez udziału personelu medycznego Astana Qazaqstan Team. UCI uznała tę sprawę za niezamierzone naruszenie przepisów antydopingowych, dlatego kara dyscyplinarna została ograniczona do jednego roku dyskwalifikacji i skreślenia wyników z tylko jednego wyścigu – Volta ao Algarve em Bicicleta.

Astana Qazaqstan Team kategorycznie podkreśla, że ​​zespół nie ma nic wspólnego z tym niefortunnym naruszeniem przepisów antydopingowych przez Michele Gazzolego.

Astana Qazaqstan Team, wyznając politykę zerowej tolerancji, zdecydowała się na natychmiastowe rozwiązanie umowy z Michele Gazzolim.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments