fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Images

Álvaro José Hodeg (Deceuninck – Quick Step) wygrał po finiszu z peletonu niemiecki klasyk.

14. edycja Sparkassen Münsterland Giro rozegrana została dziś na trasie z Emsdetten do Münster. Kolarze mieli do przejechania 193 kilometry, a w pierwszej części musieli pokonać siedem podjazdów. Jednak zazwyczaj ten klasyk przeznaczony jest dla sprinterów.

Na liście startowej mieliśmy dwóch Polaków: Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia (obaj Team Ineos).

Dość szybko zawiązała się ucieczka w składzie: Brian van Goethem (Lotto Soudal), Juri Hollmann (Heizomat Rad-Net), Maurits Lammertink (Roompot – Charles), Lars Kulbe (Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY) i Marc Clauss (Dauner D&DQ-Akkon). W ulewnym deszczu harcownicy w pewnym momencie wypracowali sobie sześć minut przewagi.

80 kilometrów przed metą towarzystwo w peletonie postanowił rozruszać Mathieu van der Poel (Corendon – Circus), ale jego akcję zneutralizowali kolarze BORA-hansgrohe. Holender próbował jeszcze dwa razy, ale jego ataki spełzły na niczym. Ucieczka została doścignięta 20 kilometrów dalej.

Kiedy na czele pojawili się zawodnicy BORA-hansgrohe i Jumbo-Visma sytuacja w peletonie uspokoiła się. 23 kilometry przed metą samotnie zaatakował Nils Politt (Team Katusha Alpecin). Jednak Niemiec niezbyt długo utrzymał się przed dużą grupą. Po chwili skoczył jadący wcześniej w ucieczce Brian van Goethem (Lotto Soudal).

Holender ambitnie kręcił, ale musiał uznać wyższość peletonu na 300 metrów przed metą! Niestety chwilę później mieliśmy sporą kraksę. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Álvaro José Hodeg (Deceuninck – Quick Step), który na kresce pokonał Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe). Trzeci był Tim Merlier (Corendon – Circus).

Wyniki:

1 Alvaro José Hodeg Chagui (Col) Deceuninck – Quick Step 4:26:38
2 Pascal Ackermann (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:00
3 Tim Merlier (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
4 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:00
5 Maximilian Walscheid (GER) Team Sunweb 0:00:00
6 Mike Teunissen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:00
7 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
8 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
9 Roy Jans (Bel) Corendon – Circus 0:00:00
10 Niccolò Bonifazio (Ita) Total Direct Energie 0:00:00
11 Christopher Lawless (GBr) Team Ineos 0:00:00
12 Mathieu Van Der Poel (Ned) Corendon – Circus 0:00:00
13 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
14 Rui Oliveira (Por) UAE Team Emirates 0:00:00
15 Connor Swift (GBr) Team Arkéa – Samsic 0:00:00
16 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin 0:00:00
17 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:00:00
18 Jannik Steimle (GER) Deceuninck – Quick Step 0:00:00
19 Jos Van Emden (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:09
20 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:09
21 Mikkel Frølich Honoré (Den) Deceuninck – Quick Step 0:00:09
22 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:09
23 Asbjørn Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:00:09
24 Justin Timmermans (Ned) Roompot – Charles 0:00:09
25 Patrick Haller (GER) Heizomat rad-net.de 0:00:09
26 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Dimension Data 0:00:09
27 Cees Bol (Ned) Team Sunweb 0:00:09
28 Robert William Kessler (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:00:09
29 Stepan Kurianov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:09
30 Robin Carpenter (USA) Rally UHC Cycling 0:00:09
31 Nils Politt (GER) Team Katusha Alpecin 0:00:09
32 Tom Bohli (SUI) UAE Team Emirates 0:00:09
33 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 0:00:09
34 Alexander Konychev (Ita) Team Dimension Data 0:00:09
35 Brian Van Goethem (Ned) Lotto Soudal 0:00:09
36 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:09
37 Dylan Groenewegen (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:09
38 Rüdiger Selig (GER) Bora – Hansgrohe 0:00:09
39 Sergei Shilov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:29
40 Davide Martinelli (Ita) Deceuninck – Quick Step 0:00:29
41 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb 0:00:29
42 Dries De Bondt (Bel) Corendon – Circus 0:00:34
43 Max Kanter (GER) Team Sunweb 0:00:34
44 Paul Martens (GER) Team Jumbo – Visma 0:00:34
45 Taco Van Der Hoorn (Ned) Team Jumbo – Visma 0:00:34
46 Alex Kirsch (Lux) Trek – Segafredo 0:00:34
47 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:45
48 Adrien Petit (Fra) Total Direct Energie 0:00:45
49 Michał Gołaś (Pol) Team Ineos 0:00:45
50 Florian Sénéchal (Fra) Deceuninck – Quick Step 0:00:52
51 André Greipel (GER) Team Arkéa – Samsic 0:00:56
52 Koen De Kort (Ned) Trek – Segafredo 0:01:00
53 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy 0:01:08
54 Christian Knees (GER) Team Ineos 0:01:08
55 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Ineos 0:01:08
56 Christoph Pfingsten (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:08
57 Jonas Rickaert (Bel) Corendon – Circus 0:01:13
58 Romain Cardis (Fra) Total Direct Energie 0:01:17
59 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:01:19
60 Pirmin Benz (GER) Heizomat rad-net.de 0:01:19
61 Clément Russo (Fra) Team Arkéa – Samsic 0:01:19
62 Julien Morice (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:19
63 Cédric Beullens (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:19
64 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:01:19
65 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck – Quick Step 0:01:19
66 Leonardo Basso (Ita) Team Ineos 0:01:19
67 Julien Vermote (Bel) Team Dimension Data 0:01:19
68 Maarten Wynants (Bel) Team Jumbo – Visma 0:01:19
69 Juri Hollmann (GER) Heizomat rad-net.de 0:01:19
70 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot – Charles 0:01:19
71 Jay Robert Thomson (RSA) Team Dimension Data 0:01:19
72 Nikias Arndt (GER) Team Sunweb 0:01:19
73 Juraj Sagan (Svk) Bora – Hansgrohe 0:01:19
74 Lars Kulbe (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany 0:01:19
75 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek – Segafredo 0:01:19
76 Riccardo Minali (Ita) Israel Cycling Academy 0:01:19
77 Dmitrii Strakhov (Rus) Team Katusha Alpecin 0:01:19
78 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal 0:01:19
79 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Charles 0:01:19
80 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal 0:01:19
81 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal 0:01:19
82 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team 0:01:19
83 Michael Schwarzmann (GER) Bora – Hansgrohe 0:01:23
84 Nicolas Dalla Valle (Ita) UAE Team Emirates 0:02:53
85 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:02:53
86 Jan Tschernoster (GER) Heizomat rad-net.de 0:02:53
87 Tobias Knaup (GER) Team Lotto – Kern Haus 0:03:23
88 Otto Vergaerde (Bel) Corendon – Circus 0:03:31
89 Nicolas Debeaumarche (Fra) Trek – Segafredo 0:03:46
90 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:46
91 Marc Clauss (GER) Team Dauner-AKKON 0:03:46
DNF Lennard Kämna (GER) Team Sunweb
DNF Marcus Burghardt (GER) Bora – Hansgrohe
DNF Iljo Keisse (Bel) Deceuninck – Quick Step
DNF Brent Van Moer (Bel) Lotto Soudal
DNF Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
DNF Lars Ytting Bak (Den) Team Dimension Data
DNF Rasmus Fossum Tiller (Nor) Team Dimension Data
DNF Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Ineos
DNF Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Jumbo – Visma
DNF Jens Debusschere (Bel) Team Katusha Alpecin
DNF Alex Dowsett (GBr) Team Katusha Alpecin
DNF Harry Tanfield (GBr) Team Katusha Alpecin
DNF Matteo Moschetti (Ita) Trek – Segafredo
DNF Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo
DNF Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates
DNF Ivo Oliveira (Por) UAE Team Emirates
DNF Alexandr Kulikovskiy (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Petr Rikunov (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Matthias Brändle (AUT) Israel Cycling Academy
DNF Clément Carisey (Fra) Israel Cycling Academy
DNF Conor Dunne (Irl) Israel Cycling Academy
DNF Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
DNF Pier Andre Cote (Can) Rally UHC Cycling
DNF Matteo Dal-Cin (Can) Rally UHC Cycling
DNF Tyler Magner (USA) Rally UHC Cycling
DNF John Murphy (USA) Rally UHC Cycling
DNF Kyle Murphy (USA) Rally UHC Cycling
DNF Elmar Reinders (Ned) Roompot – Charles
DNF Nick Van Der Lijke (Ned) Roompot – Charles
DNF Boy Van Poppel (Ned) Roompot – Charles
DNF Michaël Van Staeyen (Bel) Roompot – Charles
DNF Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Thimo Willems (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise
DNF Thibault Guernalec (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Benoît Jarrier (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Laurent Pichon (Fra) Team Arkéa – Samsic
DNF Robert Wagner (GER) Team Arkéa – Samsic
DNF Damien Gaudin (Fra) Total Direct Energie
DNF Jérôme Cousin (Fra) Total Direct Energie
DNF Alexandre Pichot (Fra) Total Direct Energie
DNF Angelo Tulik (Fra) Total Direct Energie
DNF Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Justin Mottier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Kévin Réza (Fra) Vital Concept – B&B Hotels
DNF Timothy Dupont (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Frederik Backaert (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Tom Devriendt (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Boris Vallée (Bel) Wanty – Gobert Cycling Team
DNF Daniel Bichlmann (GER) Bike Aid
DNF Lucas Carstensen (GER) Bike Aid
DNF Mekseb Debesay (Eri) Bike Aid
DNF Matthias Schnapka (GER) Bike Aid
DNF Adne Van Engelen (Ned) Bike Aid
DNF Justin Wolf (GER) Bike Aid
DNF Marcel Franz (GER) Heizomat rad-net.de
DNF Jannis Peter (GER) Heizomat rad-net.de
DNF Pascal Treubel (GER) Heizomat rad-net.de
DNF Dominik Bauer (GER) Team Dauner-AKKON
DNF Kilian Steigner (GER) Team Dauner-AKKON
DNF Oliver Flautt (USA) Team Dauner-AKKON
DNF Christopher Heider (GER) Team Dauner-AKKON
DNF Miká Heming (GER) Team Dauner-AKKON
DNF Sven Thurau (GER) Team Dauner-AKKON
DNF Marc Dörrie (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Jan Kuhn (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Joshua Huppertz (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Dorian Lübbers (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Richard Weinzheimer (GER) Team Lotto – Kern Haus
DNF Michel Gießelmann (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Johannes Hodapp (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Jon Knolle (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Joann Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Louis Leinau (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Per Christian Münstermann (GER) Team Sauerland NRW p/b SKS Germany
DNF Philipp Walsleben (GER) Corendon – Circus