Yevgeniy Gidich (Astana Pro Team) wygrał trzeci etap i został nowym liderem wyścigu w Chorwacji. Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) wywalczył piąte miejsce. 

155 kilometrów mieli do przejechania kolarze na trzecim etapie CRO Race. Na kolarzy czekały dwa podjazdy, w tym jeden usytuowany 12 kilometrów przed metą.

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Markus Wildauer (Tirol KTM Cycling Team), Stephan Rabitsch (Team Felbermayr – Simplon Wels), Benjamin Hill (Ljubljana Gusto Santic), Lars van den Berg (Metec – TKH Continental Cyclingteam), Dominik Hrinkow (Team Hrinkow Advarics Cycleang) i Robert Jägeler (P&S Metalltechnik).

Niestety przez opady deszczu i mocno wiejący wiatr organizatorzy byli zmuszenie zneutralizować wyścig.

Ściganie rozpoczęło się ponownie na 47 kilometrów przed metą, a ucieczka miała dwie minuty przewagi. Na podjeździe Biokovo (5,3 km długości; średnie nachylenie 5,3 %) ucieczka się rozpadła i na czele zostali tylko Rabitsch i van den Berg.

9 kilometrów przed metą dojechała do nich grupka, w której byli między innymi: Adam Yates i Alex Edmondson (obaj Mitchelton-Scott), Victor de la Parte (CCC Team) oraz Davide Villella (Astana).

Jednak naciągnięty peleton na zjeździe skasował także ten odjazd. Finisz z mocno zredukowanej grupy wygrał Yevgeniy Gidich (Astana Pro Team), który został także nowym liderem wyścigu.

Kolejne miejsca zajęli Grega Bole (Bahrain Merida) i Alex Edmondson (Mitchelton-Scott). Piąty był Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R).

Wyniki trzeciego etapu:

1 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 1:32:21
2 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:00:00
3 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:00
4 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
5 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:00:00
6 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
7 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:00
8 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:00:00
9 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
10 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:00
11 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
12 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:00
13 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:00
14 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:00:00
15 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:00
16 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:00:00
17 Georg Zimmermann (GER) CCC Team 0:00:00
18 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:00
19 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:00
20 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:00
21 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Team Illuminate 0:00:00
22 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:00
23 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:00
24 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:00
25 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:12
26 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:00:22
27 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:00:22
28 Matthieu Jeannès (Fra) Team Illuminate 0:00:22
29 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:00:22
30 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:00:22
31 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 0:00:22
32 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:22
33 Felix Engelhardt (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:00:22
34 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:22
35 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:00:22
36 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate 0:00:22
37 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF 0:00:22
38 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:00:22
39 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:00:22
40 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:00:22
41 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:00:51
42 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:00:51
43 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:01:41
44 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:02:01
45 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:02:01
46 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:02:08
47 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:02:08
48 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:02:08
49 Florian Kierner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:02:08
50 Marceli Boguslawski (Pol) Wibatech Merx 0:02:08
51 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:02:08
52 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:08
53 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:02:08
54 Felix Alejandro Baron Castillo (Col) Team Illuminate 0:02:08
55 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:02:08
56 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:02:08
57 Patrick Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:02:08
58 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:02:08
59 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:02:13
60 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:02:13
61 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:02:13
62 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:13
63 Michal Podlaski (Pol) Wibatech Merx 0:02:13
64 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:02:13
65 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:02:18
66 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:18
67 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:02:18
68 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:02:18
69 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:02:18
70 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:02:18
71 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:02:18
72 Kacper Kistowski (Pol) Wibatech Merx 0:02:18
73 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:02:21
74 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:03:39
75 Jonathan Dinkler (GER) P&S Metalltechnik 0:05:06
76 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:05:06
77 Jonas Sonnleitner (GER) P&S Metalltechnik 0:05:06
78 Barnabás Peák (Hun) Mitchelton – Scott 0:05:06
79 Timothy Guy (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:05:06
80 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:06
81 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:05:06
82 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:05:06
83 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:05:06
84 Claudio Longhitano (Ita) Team Illuminate 0:05:06
85 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:06
86 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:11
87 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:05:11
88 Florian Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:05:11
89 Samuele Rivi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:05:11
90 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:05:11
91 David Per (Slo) Adria Mobil 0:05:11
92 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:11
93 James Fouche (NZl) Mitchelton – Scott 0:05:11
94 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:05:11
95 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:05:11
96 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:05:11
97 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:05:11
98 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:05:51
99 Aljaž Omrzel (Slo) Adria Mobil 0:05:51
100 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:05:51
101 Marko Kump (Slo) Adria Mobil 0:05:51
102 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:05:51
103 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:10:39
104 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli Sidermec 0:10:48
105 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:18:24
DNF Tilen Finkšt (Slo) Ljubljana Gusto Santic
DNS Matej Mohoric (Slo) Bahrain Merida
DNS Amaro Antunes (Por) CCC Team
DNS Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 10:24:16
2 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton – Scott 0:00:06
3 Grega Bole (Slo) Bahrain Merida 0:00:10
4 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence 0:00:14
5 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:15
6 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli Sidermec 0:00:16
7 Andi Bajc (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:16
8 Joseph Rosskopf (USA) CCC Team 0:00:16
9 Maciej Paterski (Pol) Wibatech Merx 0:00:16
10 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:00:16
11 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 0:00:16
12 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:16
13 Sjoerd Bax (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:16
14 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton – Scott 0:00:16
15 Victor De La Parte (Esp) CCC Team 0:00:16
16 Georg Zimmermann (GER) CCC Team 0:00:16
17 Radoslav Rogina (Cro) Adria Mobil 0:00:16
18 Serge Pauwels (Bel) CCC Team 0:00:16
19 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain Merida 0:00:28
20 Cyril Gautier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:00:36
21 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:00:38
22 Stef Krul (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:00:38
23 Domen Novak (Slo) Bahrain Merida 0:00:38
24 Matthieu Jeannès (Fra) Team Illuminate 0:00:38
25 Stephan Rabitsch (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:00:46
26 Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence 0:00:49
27 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Team Illuminate 0:00:49
28 Dominik Röber (GER) P&S Metalltechnik 0:01:11
29 Pierre Rolland (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:01:11
30 Bartosz Warchol (Pol) Wibatech Merx 0:01:11
31 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Illuminate 0:01:33
32 Anatolii Budiak (Ukr) Wibatech Merx 0:01:33
33 Felix Engelhardt (GER) Tirol KTM Cycling Team 0:01:33
34 Eduard-Michael Grosu (Rou) Delko Marseille Provence 0:02:05
35 John Mandrysch (GER) P&S Metalltechnik 0:02:24
36 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF 0:02:24
37 Matthias Krizek (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:02:24
38 Timon Loderer (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:02:24
39 Rok Korošec (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:02:28
40 Dylan Bouwmans (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:02:34
41 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Merida 0:02:37
42 Michel Aschenbrenner (GER) P&S Metalltechnik 0:02:54
43 Alessandro Fedeli (Ita) Delko Marseille Provence 0:03:00
44 Matic Grošelj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:03:01
45 Delio Fernandez Cruz (Esp) Delko Marseille Provence 0:03:02
46 Markus Wildauer (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:03:07
47 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF 0:03:17
48 Marceli Boguslawski (Pol) Wibatech Merx 0:03:19
49 Javier Moreno Bazan (Esp) Delko Marseille Provence 0:03:19
50 Danny Van Der Tuuk (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:03:19
51 Michal Podlaski (Pol) Wibatech Merx 0:03:24
52 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:04:04
53 Žiga Rucigaj (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:04:04
54 Luca Covili (Ita) Bardiani CSF 0:04:04
55 Maxime Chevalier (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:04:22
56 Benjamin Hill (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:04:46
57 Lars Van Den Berg (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:04:49
58 Bert De Backer (Bel) Vital Concept – B&B Hotels 0:05:22
59 Marco Maronese (Ita) Bardiani CSF 0:05:22
60 Michael Bresciani (Ita) Bardiani CSF 0:05:22
61 Arvid De Kleijn (Ned) Metec – TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 0:05:27
62 David Per (Slo) Adria Mobil 0:05:46
63 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:05:46
64 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team 0:05:49
65 Aljaž Prah (Slo) Ljubljana Gusto Santic 0:05:49
66 Marko Kump (Slo) Adria Mobil 0:05:53
67 Kacper Kistowski (Pol) Wibatech Merx 0:05:54
68 Daniel Eichinger (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:05:58
69 Luka Pibernik (Slo) Bahrain Merida 0:06:03
70 Barnabás Peák (Hun) Mitchelton – Scott 0:06:17
71 Felix Alejandro Baron Castillo (Col) Team Illuminate 0:07:04
72 Patrick Müller (SUI) Vital Concept – B&B Hotels 0:07:12
73 Tobias Nolde (GER) P&S Metalltechnik 0:07:15
74 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept – B&B Hotels 0:07:16
75 Aljaž Omrzel (Slo) Adria Mobil 0:07:18
76 Callum Scotson (Aus) Mitchelton – Scott 0:07:19
77 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:07:29
78 Matteo Badilatti (SUI) Israel Cycling Academy 0:07:29
79 Robert Jägeler (GER) P&S Metalltechnik 0:08:24
80 Daniel Lehner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:08:46
81 Marco Friedrich (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:08:48
82 Riccardo Zoidl (AUT) CCC Team 0:09:01
83 Dominik Hrinkow (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:09:07
84 Timothy Guy (Aus) Ljubljana Gusto Santic 0:09:14
85 Janez Brajkovic (Slo) Adria Mobil 0:09:24
86 Alexander Cataford (Can) Israel Cycling Academy 0:09:27
87 Laurens Ten Dam (Ned) CCC Team 0:09:33
88 Patrick Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:10:58
89 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:11:03
90 James Fouche (NZl) Mitchelton – Scott 0:11:55
91 Josip Rumac (Cro) Androni Giocattoli Sidermec 0:11:58
92 Florian Kierner (AUT) Team Felbermayr Simplon Wels 0:12:16
93 Samuele Rivi (Ita) Tirol KTM Cycling Team 0:14:00
94 Florian Gamper (AUT) Tirol KTM Cycling Team 0:14:00
95 Jonathan Dinkler (GER) P&S Metalltechnik 0:14:24
96 Jonas Sonnleitner (GER) P&S Metalltechnik 0:14:40
97 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF 0:14:41
98 Dušan Rajovic (Srb) Adria Mobil 0:14:47
99 Gašper Katrašnik (Slo) Adria Mobil 0:14:53
100 Andreas Hofer (AUT) Hrinkow Advarics Cycleang 0:21:22
101 Claudio Longhitano (Ita) Team Illuminate 0:22:23
102 Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott 0:25:08
103 Jonas Rapp (GER) Hrinkow Advarics Cycleang 0:25:11
104 Alessandro Pessot (Ita) Bardiani CSF 0:27:43
105 Kevin Rivera Serrano (CRc) Androni Giocattoli Sidermec 0:29:22