Fot. Młoda Photography / naszosie.pl

Z numerem jeden pojedzie mistrz świata z roku 2018 – Alejandro Valverde. Sześciu Polaków będzie miało numery od 93 do 98. Na starcie stanie 197 kolarzy. Do boju biało – czerwoni!

Lista startowa wyścigu elity mężczyzn mistrzostw świata – Yorkshire 2019:

1 Alejandro Valverde (Spain)
2 Nicolas Jonathan Castroviejo (Spain)
3 Imanol Erviti (Spain)
4 Ivan Garcia Cortina (Spain)
5 Gorka Izagirre Insausti (Spain)
6 Ion Izagirre Insausti (Spain)
7 Jose Rojas (Spain)
8 Luis Leon Sanchez (Spain)
9 Marc Soler (Spain)
10 Tim Declercq (Belgium)
11 Remco Evenepoel (Belgium)
12 Philippe Gilbert (Belgium)
13 Yves Lampaert (Belgium)
14 Oliver Naesen (Belgium)
15 Dylan Teuns (Belgium)
16 Greg van Avermaet (Belgium)
17 Tim Wellens (Belgium)
18 Julian Alaphilippe (France)
19 Julien Bernard (France)
20 Remi Cavagna (France)
21 Benoit Cosnefroy (France)
22 Tony Gallopin (France)
23 Christophe Laporte (France)
24 Anthony Roux (France)
25 Florian Senechal (France)
26 Alberto Bettiol (Italy)
27 Davide Cimolai (Italy)
28 Sonny Colbrelli (Italy)
29 Gianni Moscon (Italy)
30 Salvatore Puccio (Italy)
31 Matteo Trentin (Italy)
32 Diego Ulissi (Italy)
33 Giovanni Visconti (Italy)
34 Sebastian Langeveld (Netherlands)
35 Bauke Mollema (Netherlands)
36 Niki Terpstra (Netherlands)
37 Mike Teunissen (Netherlands)
38 Dylan van Baarle (Netherlands)
39 Mathieu van der Poel (Netherlands)
40 Jos van Emden (Netherlands)
41 Pieter Weening (Netherlands)
42 Carlos Betancur (Colombia)
43 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Colombia)
44 Sebastian Henao Gomez (Colombia)
45 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Colombia)
46 Daniel Felipe Martinez Poveda (Colombia)
47 Juan Sebastian Molano Benavides (Colombia)
48 Nairo Quintana (Colombia)
49 Pascal Ackermann (Germany)
50 Nikias Arndt (Germany)
51 Marcus Burghardt (Germany)
52 John Degenkolb (Germany)
53 Simon Geschke (Germany)
54 Jonas Koch (Germany)
55 Nils Politt (Germany)
56 Jasha Sutterlin (Germany)
57 Grega Bole (Slovenia)
58 Matej Mohoric (Slovenia)
59 David Per (Slovenia)
60 Luka Pibernik (Slovenia)
61 Tadej Pogacar (Slovenia)
62 Jan Polanc (Slovenia)
63 Primoz Roglic (Slovenia)
64 Jan Tratnik (Slovenia)
65 Simon Clarke (Australia)
66 Rohan Dennis (Australia)
67 Mitchell Docker (Australia)
68 Luke Durbridge (Australia)
69 Nathan Haas (Australia)
70 Jack Haig (Australia)
71 Michael Matthews (Australia)
72 Rory Sutherland (Australia)
73 Michael Valgren Andersen (Denmark)
74 Kasper Asgreen (Denmark)
75 Jakob Fuglsang (Denmark)
76 Christopher Juul Jensen (Denmark)
77 Michael Morkov (Denmark)
78 Magnus Cort Nielsen (Denmark)
79 Casper Phillip Pedersen (Denmark)
80 Mads Pedersen (Denmark)
81 Owain Doull (Great Britain)
82 Tao Geoghegan Hart (Great Britain)
83 Ian Stannard (Great Britain)
84 Ben Swift (Great Britain)
85 Geraint Thomas (Great Britain)
86 Adam Yates (Great Britain)
87 Sven Erik Bystrom (Norway)
88 Carl Fredrik Hagen (Norway)
89 Edvald Boasson Hagen (Norway)
90 Amund Grondahl Jansen (Norway)
91 Alexander Kristoff (Norway)
92 Vegard Stake Laengen (Norway)
93 Maciej Bodnar (Poland)
94 Michał Gołaś (Poland)
95 Rafał Majka (Poland)
96 Łukasz Owsian (Poland)
97 Pawel Poljański (Poland)
98 Łukasz Wiśniowski (Poland)
99 Michael Albasini (Switzerland)
100 Silvan Dillier (Switzerland)
101 Marc Hirschi (Switzerland)
102 Stefan Kung (Switzerland)
103 Michael Schar (Switzerland)
104 Danilo Wyss (Switzerland)
105 Michael Gogl (Austria)
106 Felix Grossschartner (Austria)
107 Marco Haller (Austria)
108 Patrick Konrad (Austria)
109 Hermann Pernsteiner (Austria)
110 Lukas Postlberger (Austria)
111 Sam Bennett (Ireland)
112 Edward Dunbar (Ireland)
113 Conor Dunne (Ireland)
114 Daniel Martin (Ireland)
115 Ryan Mullen (Ireland)
116 Rory Townsend (Ireland)
117 Sergei Chernetskii (Russian Federation)
118 Alexander Evtushenko (Russian Federation)
119 Stepan Kuriyanov (Russian Federation)
120 Pavel Sivakov (Russian Federation)
121 Dmitrii Strakhov (Russian Federation)
122 Aleksandr Vlasov (Russian Federation)
123 Zhandos Bizhigitov (Kazakhstan)
124 Yevgeniy Gidich (Kazakhstan)
125 Dmitriy Gruzdev (Kazakhstan)
126 Alexey Lutsenko (Kazakhstan)
127 Yuriy Natarov (Kazakhstan)
128 Stefan de Bod (South Africa)
129 Nicholas Dlamini (South Africa)
130 Daryl Impey (South Africa)
131 Jay Robert Thomson (South Africa)
132 Jan Barta (Czech Republic)
133 Josef Cerny (Czech Republic)
134 Roman Kreuziger (Czech Republic)
135 Frantisek Sisr (Czech Republic)
136 Zdenek Stybar (Czech Republic)
137 Petr Vakoc (Czech Republic)
138 Guillaume Boivin (Canada)
139 Antoine Duchesne (Canada)
140 Hugo Houle (Canada)
141 Benjamin Perry (Canada)
142 James Piccoli (Canada)
143 Michael Woods (Canada)
144 Rui Costa (Portugal)
145 Jose Goncalves (Portugal)
146 Ruben Guerreiro (Portugal)
147 Nelson Oliveira (Portugal)
148 Rui Oliveira (Portugal)
149 Jonathan Caicedo (Ecuador)
150 Richard Carapaz (Ecuador)
151 Jefferson Cepeda (Ecuador)
152 Jhonatan Manuel Narvaez Prado (Ecuador)
153 Erik Baska (Slovakia)
154 Jan Andrej Cully (Slovakia)
155 Juraj Sagan (Slovakia)
156 Peter Sagan (Slovakia)
157 Natnael Berhane (Eritrea)
158 Mekseb Debesay (Eritrea)
159 Merhawi Kudus (Eritrea)
160 Daniel Teklehaimanot (Eritrea)
161 Lawson Craddock (United States Of America)
162 Chad Haga (United States Of America)
163 Alex Howes (United States Of America)
164 Neilson Powless (United States Of America)
165 Shane Archbold (New Zealand)
166 Jack Bauer (New Zealand)
167 Patrick Bevin (New Zealand)
168 Dion Smith (New Zealand)
169 Alo Jakin (Estonia)
170 Tanel Kangert (Estonia)
171 Mihkel Raim (Estonia)
172 Rein Taaramae (Estonia)
173 Ben Gastauer (Luxembourg)
174 Bob Jungels (Luxembourg)
175 Alex Kirsch (Luxembourg)
176 Tom Wirtgen (Luxembourg)
177 Emils Liepins (Latvia)
178 Krists Neilands (Latvia)
179 Toms Skujins (Latvia)
180 Vasil Kiryienka (Belarus)
181 Aleksandr Riabushenko (Belarus)
182 Mark Padun (Ukraine)
183 Eduard-michael Grosu (Romania)
184 Stylianos Farantakis (Greece)
185 Polychronis Tzortzakis (Greece)
186 Marton Dina (Hungary)
187 Peter Kusztor (Hungary)
188 Andrey Amador (Costa Rica)
189 Lucas Eriksson (Sweden)
190 Kim Magnusson (Sweden)
191 Gediminas Bagdonas (Lithuania)
192 Evaldas Siskevicius (Lithuania)
193 Yukiya Arashiro (Japan)
194 Hideto Nakane (Japan)
195 Eduardo Sepulveda (Argentina)
196 Antonio Barac (Croatia)
197 Dirk Coetzee (Namibia)