Primoż Roglić 10 dni po wygraniu Vuelta a Espana pojechał w jeździe indywidualnej na czas na mistrzostwach świata. W Yorkshire Słoweniec zajął 12. miejsce.

Już na samym początku czasówki Roglić nie radził sobie najlepiej. Ostatecznie został wyprzedzony przez Rohana Dennisa. Słoweniec podjął bezpośrednią walkę ze zwycięzcą, z którym razem przyjechał na metę. Roglić uplasował się na 12. miejscu ze stratą 3 minut. Słoweniec przegrał także o 13 sekund bezpośrednią kwalifikację dla kraju na igrzyska olimpijskie.

Zrobiłem to, co planowałem, ale to nie wystarczyło. To był długi dystans dla specjalistów od czasówek. Nie miałem wystarczająco dużo czasu na przygotowanie. Dobrze, że podjąłem wysiłek. Jestem zadowolony ze swojego występu. Kiedy Rohan mnie dogonił, widziałem, że mogę z nim walczyć na podjazdach, ale brakowało mi mocy na zjazdach i płaskim terenie. Mogłem zwolnić, ale byłem tam, żeby dać z siebie wszystko i tak zrobiłem

– przyznał Roglić po czasówce.

W wyścigu ze startu wspólnego Słowenię reprezentować będą: Roglić, Tadej Pogacar, Luka Pibernik, David Per, Matej Mohorić, Grega Bole, Jan Tratnik i Jan Polanc.

Poprzedni artykułMaciej Bodnar: „Najwięcej uczą niepowodzenia”
Następny artykułYorkshire 2019: Amerykański popis, Simmons mistrzem świata juniorów