fot. Yorkshire 2019

Mistrzyni świata juniorek w wyścigu ze startu wspólnego z Yorkshire z 2019 roku Megan Jastrab podpisała dwuletni kontrakt z kobiecą sekcją drużyny Sunweb.

Największym sukcesem 18-letniej zawodniczki jest oczywiście zeszłoroczny triumf odniesiony w Yorkshire. Ponadto Amerykanka w 2019 roku wywalczyła, także w kategorii juniorek: tytuł mistrzyni kraju w wyścigu ze startu wspólnego oraz srebrny medal w jeździe na czas. Jastrab zaprezentowała się równie dobrze w jednodniowych klasykach: Trofeo Da Moreno – Piccolo Trofeo Alfredo Binda, który wygrała oraz w Gent-Wevelgem gdzie musiała jedynie uznać wyższość Brytyjki  Elynor Bäckstedt (obecnie Trek-Segafredo).

Megan Jastrab w rozmowie z mediami swojego nowego pracodawcy mówi, że dołączenie do jednej z ekip z grona drużyn Women’s World Tour jest dla niej spełnieniem najśmielszych marzeń.

Od zawsze uważałam, że Team Sunweb jest jedną z najlepszych kobiecych drużyn i zawsze marzyłam o ściganiu się na poziomie World Tour. Jestem niezwykle podekscytowana i zmotywowana, aby zacząć ścigać się w tym zespole. Myślę, że Team Sunweb ma świetny program z jasną strukturą wsparcia zawodniczek, który pomaga osiągnąć wyznaczone cele. W Sunwebie jest świetne grono zawodniczek i cieszę się, że będę mogła się uczyć od każdej z nich. Nie mogę, również doczekać się dalszego doskonalenia swoich umiejętności i nauki z wyścigów na poziomie World Tour. Ściganie się na tym poziomie zawsze było moim marzeniem, więc jestem niezmiernie wdzięczna i podekscytowana, że dostałam taką szansę

– mówiła 18-letnia Amerykanka.